Jak se zbavit prachu v bytě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2305
6.7.22 09:39

Jak se zbavit prachu v bytě?

Milé dámy, pokládám dotaz, jak se fakt efektivně zbavit prachu v bytě. Problém je následující. Bydlím v menším bytě v zeleni (fakt u lesa, silnice je vzdálená stovky metrů), každý každičký den vysávám (někdy i několikrát), utírám prach, s vytíráním to, pravda, až taková sláva není, ale taky provozuji… Nemám koberce, závěsy, nic, co by to mohlo držet… A pořád mám na nohách nalepenej nějakej kekel. Několikrát denně lezu do sprchy, abych si ty nohy omyla. Takže můj závěr je, že někde musím dělat nějakou zásadní chybu, protože kamarádky vysávají třeba jednou dvakrát týdně (pravda, nechodím k nim vizitýrovat, jestli nemají naprášeno, ale stejně…) a jsou spoko. A přece hergot neni možný, aby někdo každý den uklízel, a furt měl doma chlív :nevim: Pomohlo by, kdybych každý den ještě tu podlahu myla? Do to ho se mi teda moc nechce, ale zas kdyby to mělo nějakej efekt, asi bych se kousla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2415
6.7.22 09:41

A co zvířata? Děti? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
6.7.22 09:44

Tak prášit se asi může i ze stromů, louky.

Dost pomáhá otřít prach a vytřít podlahu. Tohle dělám jednou týdně, rozhodně ne každý den, 2× týdne jezdí robovysavač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1551
6.7.22 09:47

Kup si robota a nechej to uklízet jeho. Já bydlím u silnice a je to tu děsný, robot mě zachraňuje. Dokonce jsem ustoupila a nechávám ho u tou mokrou hadrickou vytírat (označené zóny) a i když si o tom myslím svoje, ono to k něčemu je. Pořádně si to pak vydrhnu jednou týdně.

Za sebe doporucuji roidmi, je to geniální holka co není moc drahá. Miláček.

Mimochodem co podlahy, já myju co 14 dní okna :roll: protože na nich je hned prach, pak zaprší a fuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59819
6.7.22 09:55

My taky bydlíme u silnice. Furt tady cosi jezdí. Máme domácí kocoury. Takže se denně vysává vše. Podlaha se vytírá 2× týdně. Pokud někdo šikovný něco nerozlije.
V noci jsem sušila a umývala mopem zem u dcery. Vzala si do pokoje večer hrnek na stůl a kocour ho shodil, rozbil :zed:. Asi je slepý a neumí chodit po tmě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2305
6.7.22 09:56

@TO_IT robota jsem zkoušela, ale nějak jsme si nesedli. Možná špatnej model, ale vždycky jsem ho pustila, chvíli uklízel, a pak vodjel někam do kouta, kde se zasekl a nešťastně pískal, že chce zpátky do domečku :mrgreen: takže putoval o dům dál. Okna jsou taky humus, hlavně těď, když jsou ty bouřky, to bych je fatk musela mejt co 14 dní, a v 9. měsíci těhotenství jsem tenhle boj vzdala.

@Lily-of-the-valley píše:
A co zvířata? Děti? :D

Zvířata kromě sem tam nějakýho zbloudilýho pavouka nic, dítě má ještě týden v břiše, takže zatím bezprašné :mrgreen: hlavně kvůli němu bych chtěla mít doma čisto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947
6.7.22 10:03
@Pruhovaný_mýval píše:
Milé dámy, pokládám dotaz, jak se fakt efektivně zbavit prachu v bytě. Problém je následující. Bydlím v menším bytě v zeleni (fakt u lesa, silnice je vzdálená stovky metrů), každý každičký den vysávám (někdy i několikrát), utírám prach, s vytíráním to, pravda, až taková sláva není, ale taky provozuji… Nemám koberce, závěsy, nic, co by to mohlo držet… A pořád mám na nohách nalepenej nějakej kekel. Několikrát denně lezu do sprchy, abych si ty nohy omyla. Takže můj závěr je, že někde musím dělat nějakou zásadní chybu, protože kamarádky vysávají třeba jednou dvakrát týdně (pravda, nechodím k nim vizitýrovat, jestli nemají naprášeno, ale stejně…) a jsou spoko. A přece hergot neni možný, aby někdo každý den uklízel, a furt měl doma chlív :nevim: Pomohlo by, kdybych každý den ještě tu podlahu myla? Do to ho se mi teda moc nechce, ale zas kdyby to mělo nějakej efekt, asi bych se kousla.

Nosim pantofle a tak mam nohy ciste :mrgreen:
Robot jezdi kazdy den, vytiram jednou tydne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3032
6.7.22 10:04

Já dvakrát až třikrát denně vysaju a jednou denně vytru podlahu, někdy vynechám a vytru ob den a je tady čisto.. Prach utírám on den.. zkus jednou denně vytřít podlahu, nebo by možná pomohla čistička vzduchu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
6.7.22 10:21

A nebo to tolik nepozorujte a na nohy si dejte pantofle. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2802
6.7.22 10:25

Mám dvě kočky a dvě děti. Takže konstantní bordel. Robotický vysavač se u nás nesetkal s pochopením u mladší a chlupatější části rodiny.
Takže klasický tyčový vysavač a jedu. Minimálně jednou každý den vysávám ten nejhorší bordel. Jednou týdně vysát silným (klasickým) vysavačem a vytřít a dá se v tom žít :D

Ono není jenom to, že silnice je daleko. Ale třeba někdo kolem vašeho bytu kouří, nebo se někde topí styl „co hoří jde do kamen.“ A ten popel z toho je pak fakt masakr.
Prach taky padá ze stěn. Další hnus je to co se nasbírá na skříních za pár let - ty závěje pak pouštějí bordely na podlahu a tak. Takže doporučuju udělat echt úklid a utřít fakt všechen humus všude. A pak uvidíš jestli to furt pokračuje.

Pokud jsi zvyklá chodit bosa, doporučuju koupit takové ponožkopapuče, co prodává tesco - slippersocks nebo tak nějak. Je to jak bosky, ale nevnímáš ten bordel :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13687
6.7.22 10:26

@Pruhovaný_mýval čističky vzduchu ;) manželka taky nadávala stejně jako ty a po koupi se tento problém razantně zmenšil. Všechno zůstane nachytaný v tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26397
6.7.22 10:26

Bydlela jsem ve městě a prášilo se od fabriky, teď bydlím na vesnici - v zimě je prach od topení v kotlích a v létě z polí, pyly, žlutý pyl…Zbavuju se toho jedině úklidem, běžně luxuju a několikrát měsíčně otřu prach. Nehroutím se z toho, protože nehodlám umřít s prachovkou v ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21475
6.7.22 10:27

@Pruhovaný_mýval jo, to jsem před porodem měla taky, že jsem všude viděla špínu a furt to šudlala :kytka: jak se děti začaly pohybovat, tak mě to rychle přešlo. To bych nedělala nic jiného, vlastně ted doma nic jiného nedělám, než že furt něco utírám, leštím, čistím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10543
6.7.22 10:40

Pořídit na doma nějaké přezůvky a snížit nároky :palec: Ale chápu, v prvním těhotenství jsem taky hnízdila o sto šest, naštěstí to s porodem přešlo a už se to nikdy nevrátilo :D Nicméně o čističce vzduchu taky uvažuju, už jen proto, že jsem alergik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1343
6.7.22 10:55

Chodím zásadně v ponožkách, které někdy měním i dvakrát denně. Na ty se toho spoustu nachytá a pak vypere a nekřupe to pod nohama a neroznasi a nerozmatlavaji se kapky vody. u nás prach v normě, ale pořád všude drobky a chlupy a nánosy ze zahrady. mam takové to bezdrátové chrastítko z Lidlu, kterým můžu to nejhorší za minutku povysavat. jinak plánuju nějaký kvalitní robotický vysavač/mop. okna nezmiňuju, to je katastrofa, navíc máme mnoho prosklených ploch a děti se ještě nenaučily, že mají sahat výhradně na rámy.
Většinou moje lenost přepere mojí potřebu příjemného a uklizeneho prostředí, tj. učím se tolerovat, že na některých věcech objektivně tolik nesejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat