Jak si začít více věřit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 16:58
Jak si začít více věřit?

Mám hrozný problém se sebevědomím, hlavně ve společnosti, na veřejnosti..občas si dokážu říct, že mi to sluší a co je na mě hezkého, ale pak jdu ven a chodím se svěšenou hlavou, mám potíže s někým udržet zrakový kontakt, raději koukám do země a neustále mám pocit, že se o mě někdo baví a pomlouvá, nebo se obávám toho, co si o mně lidé myslí, jak na ně působím, neumím vystupovat sebevědomě, vždycky jsem měla problém i v komunikaci, všude jsem byla považovaná za tichou holku, dokonce i mamce se skoro nepodívám do očí a třeba s taťkou to mám úplně jinak, cítím se více uvolněná..chtěla bych tohle nějak prolomit a působit sebevědoměji, ale nevím jak..nepřijdu si nějak ošklivá, moje postava se mi taky líbí, ale mám prostě některé nedostatky jako každý a neumím se s tím vyrovnávat, někdy začínám pochybovat, jestli jsem dost dobrá pro přítele, když všude kolem vidím ty nádherné holky, i přesto že mi pořád říká, co se mu na mně líbí a že jsem pro něj nejhezčí holka na světě..taky strašně nerada chodím ven sama (třeba jen do města), mám strach, že se nějakým způsobem ztrapním a hlavně nevím, co s držením těla, je to hrozně vidět, že můj postoj je neseběvědomý, nikdy taky nevím, co s rukama, mám neustále potřebu držet mobil a koukat aspoň do něho, jelikož nevím, kam se koukat, když naproti mě někdo jde, vždy znervózním a hlavně, když jde o skupinu nějakých kluků, bojím se, co si o mně řeknou, nebo aby neměli nějaké kecy..strašně těžko se to vysvětluje, možná trpím i sociální fobií..Je tu někdo, kdo by mi dokázal poradit? Byla bych hrozně vděčná :)

Reakce:
Arturie
Extra třída :D 14266 příspěvků 31.05.19 17:08

Ahoj, pusobis na me jako chytra holka. Mozna bys mela promluvit s tátou. Jses jeho holčička. A to je fakt hodne, ta laska od taty.

Azeretereza
Závislačka 2826 příspěvků 31.05.19 17:52

Uplnej základ je vyprdnout se na to, co kdo o tobě říká. To se lehko řekne, ale hůř udělá, chápu. Proč máš strach z toho, že se ztrapnis? Tak se ztrapnis, no a co, život jde dál. Každej se někdy ztrapní, je to přirozený. Venku hod hlavu nahoru, koukej kolem sebe, jak je svět krásnej, narovnej se. Když mijis nějakou skupinku lidí, normálně se koukej před sebe, vůbec neres nějaký kecy, hloupý průpovídky mají stejně jen borci, co machrujou před ostatníma v partě. Nenech se rozhodit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 18:24

Jak kdybych četla o sobě :) Měla jsem to úplně stejně a můžu tě uklidnit, že hodně z toho odejde věkem. Prostě mi přijde, že až s vyšším věkěm si většina žen uvědomí své kvality a získá to správné seběvědomí. Kromě toho mi pomohlo si uvědomit, že vlastně ty ostatní lidi až tolik nezajímám. Nebo až časem jsem zjistila, že překvapivě hodně lidí si myslelo, že jsem dost sebevědomá a přitom já vždy uvnitř sebe bojovala jako ty. Takže možná si o spoustě lidí myslíš, že mají spoustu sebevědomí, ale ono to tak vůbec není…

Pomoct ti může to, že s těmi situacemi začneš bojovat a úmyslně se jim vystavovat. Třeba projít kolem kluků a podívat se na ně, dívat se na maminku, když se s ní bavíš - bude to ze začátku těžké, ale časem to bude snažší a snaží. Také hodně pomáhá sport - nevím proč, ale pravidelné cvičení a zlepšování se v něm mi vždy dodalo seběvědomí.

Jenom jedna věc mě zaráží - to, že se ti toto stává s cizími lidmi není nic neobvyklého, ale myslím si, že s maminkou je to zvláštní. Tady bych si možná zvážila nějakou psychoterapii, protože to vypadá, že tam bude nějaká hlubší příčina, kvůli které si teď dost nevěříš. Může to být třeba nějaká drobnost, kterou dneš už nevnímáš, ale která ti vlatně způsobuje toto trápení…

Lama Lama
Hvězda diskuse 53236 příspěvků 31.05.19 18:28
@Azeretereza píše:
Uplnej základ je vyprdnout se na to, co kdo o tobě říká. To se lehko řekne, ale hůř udělá, chápu. Proč máš strach z toho, že se ztrapnis? Tak se ztrapnis, no a co, život jde dál. Každej se někdy ztrapní, je to přirozený. Venku hod hlavumyslim, že to je obráceně. Ona se nemůže vyprdnout nahoru, koukej kolem sebe, jak je svět krásnej, narovnej se. Když mijis nějakou skupinku lidí, normálně se koukej před sebe, vůbec neres nějaký kecy, hloupý průpovídky mají stejně jen borci, co machrujou před ostatníma v partě. Nenech se rozhodit.

Myslím, že to funguje obráceně. Ona se nemůže vyprdnout na to, co říkají ostatní, protože právě nevěří sobě, vlastnímu úsudku a její hodnota je závislá na okolí.
Zakladatelku, žádné instantní zázračné řešení na internetu nenajdeš. Chce tou dlouhodobou soustavou práci na sobě, psychoterapie a i tak to v tobě stejná z části zůstane.

růžový achát
Echt Kelišová 8568 příspěvků 31.05.19 18:33

To chce si pustit Pátou Dohodu ;), buď jako Audioknihu nebo na Youtube s Jardou Duškem

Váš příspěvek
Reklama