Jak skladovat použité pleny?

127
15.3.06 09:43

Jak skladovat použité pleny?

Ahoj maminky, potřebuju po Vás radu ohledně skladování použitých látkových lenek, u nás konkrétně popolinek. Když jsem měla kojeňátko, tak to šlo pěkně v koši s víkem a jednou za dva dny se vypraly, nic nesmrdělo, zkrátka pohoda. Jenže už papáme i jiné věci, než jen MM a konzistence stolice, je přeci jen trošku jiná, tak se chci s Váma poradit, jak skladujete plenky vy, jestli nasucho, nebo v kýblu s vodou, nebo ještě snad úplně jinak. Díky za vaše tipy.

Kitten

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3417
15.3.06 20:38

Kitten, kdyžtak si tenhle dotaz dej radši do Stejných názorů - bavlněné plínky, tam se spíš dočkáš odpovědi :lol: . Mě to teprve čeká, ale s holkou jsem skladovala v kýblu myslím že tak půl na půl - ze začátku na sucho a pak jsem natočila vodu a až do vyprání to bylo ve vodě. Přidat můžeš třeba ocet, aby to nesmrdělo, někdo dává éterický olejíček, klidně i trošku pracího prostředku nebo sůl na skvrny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9228
15.3.06 20:41

Kitten,já už mám látkovky jen na utírání,ale skladuji v kyblu ve vodě s trochou prášku a teatree oleje.
Nesmrdí.

Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
15.3.06 20:52

Kitten, ja pouzivam plenky Bambinomio a i kdyz zatim jenom kojin, tak je davam do kybliku s vodou a troskou praciho prasku. Ono to pak jde i lepe vyprat kdyz jsou predem namocene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
15.3.06 22:02

Ahoj Kitten, ja jsem zkusila skladovat ve vode i bez a nakonec skladuju na vlhko, vyhodim separacku, plenku lehce premachnu pod studenou vodou a vymackanou dam do kbeliku, do ktereho jsem pred tim kapla tea tree olejicek ( na steny i na viko zespod). Pak uz je jen „vysypu“ do pracky (s hornim plnenim). Je to asi slozite, ale ja jsem na zapach dost cimprlich a tenhle zpusob se mi osvedcil jako „nejvonavejsi“ :wink:
Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
19.12.12 13:10

Chci se zeptat látkujících maminek, jak skladujete použité látkovky u větších dětí. Respektive jak to udělat, když dítě už chodí přes den na nočník a plínu už má jen na spaní, takže než se mi to v kyblíku nashromáždí na jednu pračku, trvá to asi 10 dní. Sice mám neprodyšný kýbl, který žádný zápach ven nepustí, ale přece jen se mi to ekluje, mít to tam tak dlouho, navíc mám strach, že mi plíny zplesniví. Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že kvůli tomu přestanu látkovat, ale moc se mi do těch jednorázovek nechce :think:.
Máte někdo nějaké rady a tipy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60448
19.12.12 13:15
@opinka píše:
Chci se zeptat látkujících maminek, jak skladujete použité látkovky u větších dětí. Respektive jak to udělat, když dítě už chodí přes den na nočník a plínu už má jen na spaní, takže než se mi to v kyblíku nashromáždí na jednu pračku, trvá to asi 10 dní. Sice mám neprodyšný kýbl, který žádný zápach ven nepustí, ale přece jen se mi to ekluje, mít to tam tak dlouho, navíc mám strach, že mi plíny zplesniví. Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že kvůli tomu přestanu látkovat, ale moc se mi do těch jednorázovek nechce :think:.
Máte někdo nějaké rady a tipy?

peru ob den, plíny samostatně vymáchám v pračce, přihodím další prádlo a peru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
19.12.12 13:17

Mě teda plínky nechané dýl jak cca 4dny zplesnivěli, takže bych je rozhodně nenechávala tak dlouho. nemáš na pračce poloviční náplň nebo zkrácený program? já když měla míň plín, tak jsem dala na zkrácený program, co místo 2h pere jen hodinu, když je pračka poloprázdná, tak se plíny myslím snadněji vyperou a nemusí se tam tím pádem ráchat tak dlouho, obzvlášť pokud jsou jen počurané. Taky jsem staší čtverce začla používat na úklid a házela jsem je pak do pračky společně s plínkama, stejně tak utěrky, ručníky…
Ale jeden čas jsem používala jednorázovky na spaní a nějak extra mi to nevadilo, přiznávám, že to byl i příjemný odpočinek od toho koloběhu, vyprat, usušit, poskládat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
19.12.12 13:21

Ja jsem v lete latkovala dceru tak na pul…normalne jsem ty pliny prihodila k nasemu pradlu, kdyz byly rucniky, prosteradla a tak, tak to delam normalne, kdyz ani to ne, tak k nasemu svetlemu pradlu. Jinak to taky nenaplnim. Nekdy davam prat i min pradla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
19.12.12 13:31

Já používám obyč bavlněné čtverce, které peru na 60, takže s jiným prádlem jsem to prát nechtěla. Ale je fakt, že když jsou jen počů, tak bych to vlastně mohla k něčemu přidat a vyprat jen na 40…
Mám pračku, která sice dává množství vody podle váhy prádla, ale i tak mi to nepřipadá moc eko, prát třeba 4 plíny. Tak asi budu přihazovat k jinému prádlu.
Díky za tipy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama