Jak slavíte narozeniny dětí?

Anonymní
9.8.20 13:28

Jak slavíte narozeniny dětí?

Jak slavíte narozeniny svých dětí? Je běžné, že správná dětská oslava musí být jen v nějaké herně, dětském centru apod.? Moji dceři bude 6let, narozeniny vždy slavíme na zahradě, zatím bylo každý rok hezké počasí. Slavíme dohromady s rodinou plus děti kamaradek, vzdycky udělám nějakou tématickou vyzdobu, dort, občerstvení, máme bazén, trampolínu, houpačky, domeček, pískoviště. Pro děti vymyslíme nějakou zábavu, večer třeba opečeme burty, když je chuť. Letos jsme poprvé pozvali i děti s jejichž maminkáma se nekamaradim, v šatně se pozdravíme, občas prohodime pár vet. Dozvěděla jsem se, že tyto maminky řešily jak to, že děláme tak obyčejnou oslavu, že zbytečně utratí peníze za darek a jejich děti se budou nudit někde na zahrade :roll: Já jsem měla dojem, že je fajn slavit venku, žádné drahé dárky nepožaduju, všem říkám, že stačí nějaká drobnost. Jak to vnímáte vy? Opravdu už je v dnešní době domácí oslava out?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22193
9.8.20 13:37

My slavili vždy jen doma. Od decek tak různě slyším všechny varianty, doma, laser game, unikovka, zahrada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7664
9.8.20 13:43

Slavíme jen doma v rodinném kruhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1061
9.8.20 13:48

Tenhle trend dětských řízených oslav je pro mě šílenost. Jo, pozvat si domů pár nej kamarádů, dort, dobroty a pohrát si, proč ne. Za mě je domácí oslava naprosto dostatečná… Naštěstí k nám tato móda ještě úplně tak nedorazila…nebo respektive moje děti se zatím kamarádí s dětmi, jejichž rodiče to mají stejně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5757
9.8.20 13:49

Prvni narozeniny jsme oslavili doma, ostatni vzdy v herne umerne oslavencove veku a veku kamaradu, ktere jsme pozvali.
Syn je zimni, takze garden party nepripada v uvahu, ale urcite bych pri pozvani na oslavu neresila kde je a ze utratim za darek a oslava nuda, to mi prijde hloupe az primitivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18112
9.8.20 13:49

My slavíme pokazde jinak, doma, u rodicu na zahrade, 2× sme byli na kuzelkach. (bavime se teda o detech 1 a 5 let). Cizi deti nezveme, sejde se rodina a max děti nejlepsich kamaradek. Ani bych nezvala deti, pro které neni dost dobra oslava na zahrade, akorat by to memu dítěti kazily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62550
9.8.20 13:50

Já jí nechc doma, protože tam prostě nechci ten kravál, bordel…
Zhruba od těch 6ti nechtěli už oslavu jen s příbuznými případně s dětmi kamarádek. Ale vlastní kamarády.
Holka je letní, aleví většinou v lese, piknik, případně ohniště, nějakou připraveou bojovku. Děti skopojené. Kluk je podzimní, ten to většinou má už někde - jednou měl fotbalgolf, lasegame. S další kamarádkou, 10 dětí, každá platila půlku, vyšlo mi to na pětikilo, nepřijde mi to žádná trága.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 13:54

Já tenhle trend oslav v různých centrech vůbec nechapu. Náš předškolák naštěstí zatím oslavu s kamarády ještě nechtěl, ale až ji bude chtít, tak asi půjdeme hrát kuželky (chlap je kuzelkar a na místní kuzelne se dá i pronajmout prostor na oslavu) a pak si dají děcka něco k jídlu, je tam i venkovní sportovní hřiště. Známá dělá pro syna opulentni oslavy pro 25 děti, mají bazén, skákací hrad, trampolínu… Můj syn tam odmítá chodit, protože se těch „davů“ bojí. Já taky :-) Je smutný, že děti už se neumí bavit jen tak spolu a musí k tomu mít animatory nebo zábavní centrum. A jinak slavíme jen s prarodiči a jedním stryckem. Loni jsme byli na přání syna na bowlingu a večeři, letos asi bude jen grilování. Prosím anonym kvůli informacím o známé..

• Citovat
  • Nahlásit
4309
9.8.20 14:05

My sme s detmi slavili jen 2×. Raz som prenajala prostory a jednou v hernicke na 2h. Ale dcera ma narozeniny v zime. A u mba je problem, ze cim som starsia, tym horsie zvladam cudzich ludi u mna doma. Takze u mna jde o pohodlnost. Inak s kamosky delaji.na zahrade. Za mna je to super. Ale ako pisu, mne by vadilo, ze budu behat hore dole, nieco pocuraju rozbiju. :oops: Ale na inych oslavach se mi libi na zahrade :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24210
9.8.20 14:06

S velkými dětmi jdeme někam posedět a předáme si prezenty, dcera (11) chodí s kamarádkami do kina pak na zákusek, zve je. Doma hordu puberťaček nechci 8)
Jedna, dvě kamarádky mi nevadí, s těmi se může potkat, kdy chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62550
9.8.20 14:06
@Anonymní píše:
Já tenhle trend oslav v různých centrech vůbec nechapu. Náš předškolák naštěstí zatím oslavu s kamarády ještě nechtěl, ale až ji bude chtít, tak asi půjdeme hrát kuželky (chlap je kuzelkar a na místní kuzelne se dá i pronajmout prostor na oslavu) a pak si dají děcka něco k jídlu, je tam i venkovní sportovní hřiště. Známá dělá pro syna opulentni oslavy pro 25 děti, mají bazén, skákací hrad, trampolínu… Můj syn tam odmítá chodit, protože se těch „davů“ bojí. Já taky :-) Je smutný, že děti už se neumí bavit jen tak spolu a musí k tomu mít animatory nebo zábavní centrum. A jinak slavíme jen s prarodiči a jedním stryckem. Loni jsme byli na přání syna na bowlingu a večeři, letos asi bude jen grilování. Prosím anonym kvůli informacím o známé..

a v čem je lepší organizovaná zábava kuželkama, než hradem a trampolínou? :think:
Jako já ty davy taky nemusím, ale to je o počtu.
POd pojmem „umět se zabavit sami“ pro mě znamená, že děti pozvu domu nebo do lesa, sfouknem dort a pak se budou bavit sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
9.8.20 14:10

My jsme většinou slavili mimo domov, v DDM, v herně, v cukrárně s malováním na obličej, jednou úniková hra, dvakrát tedy i doma, ale taky s malováním na obličej nebo nějakou animátorkou. Většinou tak 5-10 dětí. Teď už je dcera větší, tak šly do KFC. Dceřiny kamarádky to měly dost podobně, ale některé maminky dokázaly vymyslet i slušnou zábavu doma v bytě pro všechny děti, což bohužel není můj případ
ALE pokud by měla narozeniny v létě a měly možnost být na zahradě, s bazénem, pečením buřtů, taky bych to asi zvolila. Ale my jsme bohužel i malá rodina, naši příbuzní se moc nechtějí stýkat vzájemně, takže kromě toho máme jen doma malou rodinnou oslavu. Malé děti si opravdu samy nevymyslí zábavu a když je nikdo neřídí, tak vyvádějí neplechy. Je to na rodičích. To je pro anonymní kopretinu, až si zkusíš nějakou oslavu udělat, uvidíš to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1061
9.8.20 14:13
@laducha píše:
S velkými dětmi jdeme někam posedět a předáme si prezenty, dcera (11) chodí s kamarádkami do kina pak na zákusek, zve je. Doma hordu puberťaček nechci 8)
Jedna, dvě kamarádky mi nevadí, s těmi se může potkat, kdy chce.

Tomu rozumím, u pubertálních děcek je to zase jiné…ale podle mě šestileté dítě žádnou oslavu s kamarády nepotřebuje :oops: Ale já mám v tomhle asi dost radikální názory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5052
9.8.20 14:14

To jsou ty maminky dobrý pipky :roll: :mrgreen: prej dali za dárek, tak ať je odpovídající zábava.. no, kde to jsme?? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24210
9.8.20 14:19

@Pantalaimon Dřív jsme slavili jen v nejužším kruhu, já, děti a moje mamka.
Nejsem moc na návštěvy.
Taky si myslím, že párty být nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama