Po 5 letech bez dětí

Anonymní
2.8.20 22:10

Po 5 letech bez deti

Ahoj maminky,

mam 2 deti, 4 pul a 2 a pul. Poprve od narozeni starsiho jsem byla 2 dny a 2 noci bez deti. Uklidila jsem cely byt, sla jsem k vode, cetla jsem si.

No a pak se deti vratily… A od te doby mi leze krkem ten bordel, co se tu tvori. Porad neco zvedam ze zeme, peru pocurane veci (mladsi se uci na nocnik), resim, kdo mel jakou vec prvni, obdobi vzdoru mladsiho, proste normalka… ale me to zacalo neskutecne vytacet. Ta prace, ktera nekonci, neni nikde videt, jen je tu vetsi a vetsi bordel, i kdyz se clovek cely den nezastavi.

Jen jsem se potrebovala vypovidat.

Pocitam, ze si zase zvyknu a bude to ok :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64066
2.8.20 22:17

Zvyknes :-) ja si kdysi taky krasne uklidila a jeden den po navratu to vypadalo, jako kdybych nic neuklidila :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12613
2.8.20 22:17

To je normální, ale bude líp a na tohle si ani nevzpomeneš. Moje děti jsou už dospělé a řeším úplně jiné věci a na tohle období mám jen ty nejhezčí vzpomínky, i když jsem stopro měla taky pocit zmaru a neustálého kolotoče :lol: Je hrozně hezké mít takové malé dětičky, popusuj je za mě, ti moji už se nenechají, nebo to spíš je přetrpí :oops: ;) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 22:29

Normalne jsem si myslela, jak si hezky po takove dobe odpocinu… a opak je pravdou, jsem protivna, demotivovana… proste doted mi to prislo jako normalka a ted jsem videla, jak muze vypadat „normalni“ den, kdy porad dokola nezvedam rucniky ze zeme (zabava mladsiho), porad tu nekdo nerve (mladsi ma ted extra vyzivne obdobi), porad neuklizim po nekom nadobi, hracky roztahane po celem byte. Mladsi dnes udelal v obyvaku bobek a starsimu pocural casopisy (timto vzdavam po tydnu odplenkovavani - on na ten zachod totiz s predstihem proste NEPUJDE). Proste masakr. Driv mi to jako takovy masakr neprislo, ale ted ano…

• Citovat
  • Nahlásit
780
2.8.20 22:32
@Anonymní píše:
Normalne jsem si myslela, jak si hezky po takove dobe odpocinu… a opak je pravdou, jsem protivna, demotivovana… proste doted mi to prislo jako normalka a ted jsem videla, jak muze vypadat „normalni“ den, kdy porad dokola nezvedam rucniky ze zeme (zabava mladsiho), porad tu nekdo nerve (mladsi ma ted extra vyzivne obdobi), porad neuklizim po nekom nadobi, hracky roztahane po celem byte. Mladsi dnes udelal v obyvaku bobek a starsimu pocural casopisy (timto vzdavam po tydnu odplenkovavani - on na ten zachod totiz s predstihem proste NEPUJDE). Proste masakr. Driv mi to jako takovy masakr neprislo, ale ted ano…

Chápu, že jsi na prášky. Ale k čemu by Ti byl uklizený být, přečtené haldy knih a v 50 letech zjistit, že jsi nějaké to dítě přeci jen měla mít? S dětmi je to náročné, ale ty vzpomínky na to krásné ti nikdo nevezme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12613
2.8.20 22:34
@roba18 píše:
Chápu, že jsi na prášky. Ale k čemu by Ti byl uklizený být, přečtené haldy knih a v 50 letech zjistit, že jsi nějaké to dítě přeci jen měla mít? S dětmi je to náročné, ale ty vzpomínky na to krásné ti nikdo nevezme.

a čas tak rychle letí, ale to se zjistí až pak… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 22:34

@Taky jedna Jake to je, mit odrostle deti? Chybi ti ti prckove? Ja si to nrumim predstavit, na jednu stranu mi to prijde jako svoboda, na druhou stranu se toho desim…

• Citovat
  • Nahlásit
12613
2.8.20 22:37
@Anonymní píše:
@Taky jedna Jake to je, mit odrostle deti? Chybi ti ti prckove? Ja si to nrumim predstavit, na jednu stranu mi to prijde jako svoboda, na druhou stranu se toho desim…

Ano, chybí :lol: Navíc jsem pořád ještě ve věku, kdy bych je ještě mohla mít (začala jsem opravdu brzo), moje vrstevnice teď řeší totéž co ty… a moje děti jsou tak velké už. Chybí mi to, ale vím, že mít děti je „na dlouho“, takže do dalšího jít už nechci, už si počkám na vnoučata :lol: Ale ty malé děti jsou zlaté! Jak si vymýšlí, jak vidí svět svýma očima, dodnes na to vzpomínáme, já, manžel, i prarodiče, vlastně i ty dětičky… hezké období to bylo :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
2.8.20 22:37
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,

mam 2 deti, 4 pul a 2 a pul. Poprve od narozeni starsiho jsem byla 2 dny a 2 noci bez deti. Uklidila jsem cely byt, sla jsem k vode, cetla jsem si.

No a pak se deti vratily… A od te doby mi leze krkem ten bordel, co se tu tvori. Porad neco zvedam ze zeme, peru pocurane veci (mladsi se uci na nocnik), resim, kdo mel jakou vec prvni, obdobi vzdoru mladsiho, proste normalka… ale me to zacalo neskutecne vytacet. Ta prace, ktera nekonci, neni nikde videt, jen je tu vetsi a vetsi bordel, i kdyz se clovek cely den nezastavi.

Jen jsem se potrebovala vypovidat.

Pocitam, ze si zase zvyknu a bude to ok :-)

Tak pokud maji deti pokojcek, at si hraji jen tam, kdyz papaji at ji jen v kuchyni.
Pak jento snazsi.
A jinak kazda mamina ma sem tam krizi :wink: prejde to a zase bude dobre

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 22:44

@roba18 Ja vim, mam ted jen nejakou depku z marnosti. Vysledkem jsou samozrejme ty deti, coz je nejlepsi odmena za to vse na svete. Jen zrovna ted je tezke tu odmenu videt, kdyz je byt pomalu v troskach a zitra to zacne nanovo. Mam pocit, ze se jim ani poradne nevenuju, je tezke to s tim vekovym rozdilem skloubit, aby byli oba spokojeni…

No asi mi potrva, nez se zase zajedu do normalu.

Holky, kdy se to u vas zlomilo a dalo se zase normalne zit, i kdyz jste byli vsichni doma? Ja venku nemam problem, ale byt s nimi cely den doma, jak ted prsi…

• Citovat
  • Nahlásit
12613
2.8.20 22:47
@Anonymní píše:
@roba18 Ja vim, mam ted jen nejakou depku z marnosti. Vysledkem jsou samozrejme ty deti, coz je nejlepsi odmena za to vse na svete. Jen zrovna ted je tezke tu odmenu videt, kdyz je byt pomalu v troskach a zitra to zacne nanovo. Mam pocit, ze se jim ani poradne nevenuju, je tezke to s tim vekovym rozdilem skloubit, aby byli oba spokojeni…

No asi mi potrva, nez se zase zajedu do normalu.

Holky, kdy se to u vas zlomilo a dalo se zase normalne zit, i kdyz jste byli vsichni doma? Ja venku nemam problem, ale byt s nimi cely den doma, jak ted prsi…

4 a půl a 2 není takový věkový rozdíl, jen rok a půl? To je super, to se za chvílu úplně ztratí :hug:
btw být s nimi doma- jestli tě to uklidní - jednou jsem se dětské doktorce v ordinaci rozbrečela, když mi řekla, že máme být týden doma. Strašná představa :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 22:51
@Taky jedna píše:
4 a půl a 2 není takový věkový rozdíl, jen rok a půl? To je super, to se za chvílu úplně ztratí :hug:
btw být s nimi doma- jestli tě to uklidní - jednou jsem se dětské doktorce v ordinaci rozbrečela, když mi řekla, že máme být týden doma. Strašná představa :lol:

2 a pul, takze 2 roky. Myslim, ze za rok uz to bude dobre. Do tech 3 let je to fakt blbe obdobi.

Hehe, rozesmala jsi me :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
8847
2.8.20 22:52

Jak já tě chápu. Mám doma roční a skoro tříletého. Taky jsme zrovna v období odplenkovávání. Čůrání už tedy docela zvládá, ale prostě ho musím posílat a nutit, jinak by dělal do gatí. Ráno uklidím, vysaju a umyju, co je potřeba a během dopoledne to tady vypadá stejně. A to moje děti opravdu jí jen v kuchyni u stolu a do obýváku si přinesou nanejvýš 2,3 hračky. Pořád mi hlava nebere, kde se tu ten bordel bere. Mám ráda pořádek a tohle je pro mě peklo. Kuchyň po jejich obědě vypadá, jako by tam byla válka s jídlem. Starší jedl krásně sám a od té doby, co nechávám malou jíst samotnou, opakuje kraviny po ní. Takže mám jídlo absolutně všude a pocit, že fakt jen uklízím. Vždycky se na ně tak těším, když se odněkud vracím (pracuji na krátký úvazek) a za půl hodiny spadnu do stejné depky. Manžel má vnímání nepořádku úplně někde jinde a klidně mi jen řekne, ať se na to vykašlu, jemu prostě nepořádek nevadí. To mě točí snad ještě víc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 22:57
@Aduš8 píše:
Jak já tě chápu. Mám doma roční a skoro tříletého. Taky jsme zrovna v období odplenkovávání. Čůrání už tedy docela zvládá, ale prostě ho musím posílat a nutit, jinak by dělal do gatí. Ráno uklidím, vysaju a umyju, co je potřeba a během dopoledne to tady vypadá stejně. A to moje děti opravdu jí jen v kuchyni u stolu a do obýváku si přinesou nanejvýš 2,3 hračky. Pořád mi hlava nebere, kde se tu ten bordel bere. Mám ráda pořádek a tohle je pro mě peklo. Kuchyň po jejich obědě vypadá, jako by tam byla válka s jídlem. Starší jedl krásně sám a od té doby, co nechávám malou jíst samotnou, opakuje kraviny po ní. Takže mám jídlo absolutně všude a pocit, že fakt jen uklízím. Vždycky se na ně tak těším, když se odněkud vracím (pracuji na krátký úvazek) a za půl hodiny spadnu do stejné depky. Manžel má vnímání nepořádku úplně někde jinde a klidně mi jen řekne, ať se na to vykašlu, jemu prostě nepořádek nevadí. To mě točí snad ještě víc :lol:

Protoze furt neco hazou po zemi, rozlevaji, drobi, pohazuji, stavi si domecky, hracky, vycaknou, pocuraji… a do toho pozornost, takze clovek nic neudela v kuse, vsechno zabere 10× tolik casu.

Ja tedy uchyl na poradek nejsem, ale co je moc, to je moc.

• Citovat
  • Nahlásit
12613
2.8.20 22:58
@Anonymní píše:
2 a pul, takze 2 roky. Myslim, ze za rok uz to bude dobre. Do tech 3 let je to fakt blbe obdobi.Hehe, rozesmala jsi me :mrgreen:

a kluk a holka, nebo stejné pohlaví? To je taky důležité :lol: ale je to hezký věkový rozdíl, fakt se brzy úplně ztratí. Bude dobře a chápu tě, asi každá maminka dvou dětí :hug: Moje dospělé děti jsou momentálně pryč (jinak bydlí ještě doma) a i tak mi chybí. Nemám komu vařit, není po kom uklízet a nemám co prát :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama