3letý - jak byste se zachovaly?

333
6.8.20 08:54

3letý - jak byste se zachovaly?

Včera měl syn asi největší hysterák života, tak by mě zajímaly názory vás zkušenějších matek, jak byste reagovaly v této situaci :) Byli jsme v kavárně s dětským koutkem se synem a s bezdětnou kámoškou. Nikdo jiný tam nebyl. Synovi jsem delší dobu říkala, aby si už šel uklidit hračky (rozsypané po celém koutku) - nechtěl. Nabídly jsme se, že mu pomůžem, stále nechtěl. Pohrozila jsem, že pokud to neuklidí, nebude se dnes dívat na televizi. Jen začal brečet, že chce TV, ale neuklízel. Tak jsme to uklidily za něj (už byl čas jít) a říkala jsem, že teda TV nebude. On hodně brečel a pak šel do koutku, kde vysypal zrovna uklizenou krabici s hračkami. To mě vytočilo, tak jsem mu dala na zadek (jo, prostě dala). Stále řval, nechtěl vůbec odejít, obléct se, na wc třískal dveřma, před kavárnou ležel na zemi, nemohly jsme ho ani ve dvou odtáhnout.. Trvalo to snad hodinu. Nejprv jsem na něj křičela, pak mi došlo, že to nemá cenu, tak jsem mluvila v klidu, snažily jsme se odvést pozornost. Asi až po té hodině se to povedlo, od té doby byl klidný a bavil se normálně. Jak byste reagovaly vy? Nebo spíš jak byste zabránily vůbec začátku hysteráku? Asi se stala chyba už na začátku, že jsme hračky neměly uklízet za něj.. nevím. Děkuji za reakce :)

Příspěvek upraven 06.08.20 v 09:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1838
6.8.20 08:56

Dala bych mu na perdel stejně, jako ty. Důvodů ti dal až až. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13459
6.8.20 08:58

Já u hysteráků nereaguji nijak. Prostě dělám, že to dítě není. Zjistila jsem, že pozornosti ať negativní nebo pozitivní, se uklidní nejrychleji.
Hračky bych taky uklidnila za něj. Na zadek bych asi nedala. Prostě bych ho postavila stranou, ať si hysterčí jak chce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
6.8.20 09:01
@Netopirek píše:
Já u hysteráků nereaguji nijak. Prostě dělám, že to dítě není. Zjistila jsem, že pozornosti ať negativní nebo pozitivní, se uklidní nejrychleji.
Hračky bych taky uklidnila za něj. Na zadek bych asi nedala. Prostě bych ho postavila stranou, ať si hysterčí jak chce

No jo, ale zároveň jsme se už museli přesunout domů a to pro mě bylo skoro fyzicky nemožné. Má 17 kg a já jsem v 7.měsíci. Kámoška se bála, že mu vykloubí ruku, jak jsme ho tahaly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27056
6.8.20 09:01
@eva.pass píše:
Včera měl syn asi největší hysterák života, tak by mě zajímaly názory vás zkušenějších matek, jak byste reagovaly v této situaci :) Byly jsme v kavárně s dětským koutkem se synem a s bezdětnou kámoškou. Nikdo jiný tam nebyl. Synovi jsem delší dobu říkala, aby si už šel uklidit hračky (rozsypané po celém koutku) - nechtěl. Nabídly jsme se, že mu pomůžem, stále nechtěl. Pohrozila jsem, že pokud to neuklidí, nebude se dnes dívat na televizi. Jen začal brečet, že chce TV, ale neuklízel. Tak jsme to uklidily za něj (už byl čas jít) a říkala jsem, že teda TV nebude. On hodně brečel a pak šel do koutku, kde vysypal zrovna uklizenou krabici s hračkami. To mě vytočilo, tak jsem mu dala na zadek (jo, prostě dala). Stále řval, nechtěl vůbec odejít, obléct se, na wc třískal dveřma, před kavárnou ležel na zemi, nemohly jsme ho ani ve dvou odtáhnout.. Trvalo to snad hodinu. Nejprv jsem na něj křičela, pak mi došlo, že to nemá cenu, tak jsem mluvila v klidu, snažily jsme se odvést pozornost. Asi až po té hodině se to povedlo, od té doby byl klidný a bavil se normálně. Jak byste reagovaly vy? Nebo spíš jak byste zabránily vůbec začátku hysteráku? Asi se stala chyba už na začátku, že jsme hračky neměly uklízet za něj.. nevím. Děkuji za reakce :)

Tak televizi by neviděl, to je jasné. Já bych nejspíš hračky uklidila taky, abychom to tam neopouštěli rozkramařené. Nevím, jestli bych mu dala na zadek, spíš bych si vzala věci, řekla ahoj a odešla. Venku na ulici bych taky nereagovala přehnaně. V klidu bych mu řekla, že válet se po zemi nebude, že na ni plivou a čůrají lidi, tak jestli mu to nevadí…A poodešla bych. Vztek bych měla. Ale vím, že když se syn vzteká, agrese nezabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
6.8.20 09:03
@eva.pass píše:
Včera měl syn asi největší hysterák života, tak by mě zajímaly názory vás zkušenějších matek, jak byste reagovaly v této situaci :) Byly jsme v kavárně s dětským koutkem se synem a s bezdětnou kámoškou. Nikdo jiný tam nebyl. Synovi jsem delší dobu říkala, aby si už šel uklidit hračky (rozsypané po celém koutku) - nechtěl. Nabídly jsme se, že mu pomůžem, stále nechtěl. Pohrozila jsem, že pokud to neuklidí, nebude se dnes dívat na televizi. Jen začal brečet, že chce TV, ale neuklízel. Tak jsme to uklidily za něj (už byl čas jít) a říkala jsem, že teda TV nebude. On hodně brečel a pak šel do koutku, kde vysypal zrovna uklizenou krabici s hračkami. To mě vytočilo, tak jsem mu dala na zadek (jo, prostě dala). Stále řval, nechtěl vůbec odejít, obléct se, na wc třískal dveřma, před kavárnou ležel na zemi, nemohly jsme ho ani ve dvou odtáhnout.. Trvalo to snad hodinu. Nejprv jsem na něj křičela, pak mi došlo, že to nemá cenu, tak jsem mluvila v klidu, snažily jsme se odvést pozornost. Asi až po té hodině se to povedlo, od té doby byl klidný a bavil se normálně. Jak byste reagovaly vy? Nebo spíš jak byste zabránily vůbec začátku hysteráku? Asi se stala chyba už na začátku, že jsme hračky neměly uklízet za něj.. nevím. Děkuji za reakce :)

Jeee, já jsem tak ráda, že jsem tohle nezažívala sama :jazyk: promiň :mrgreen: no nic, všichni říkají nereagovat. Mě to ale nikdy nešlo. Dostal na zadek a šli jsme se scénou domů. :nevim: Budiž ti útěcha, že to opravdu přejde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
6.8.20 09:04

Mně dítě dřív taky reagovalo takhle, protože jsem s ním špatně komunikovala. Dřív bych řekla uklid to, odcházíme. Dnes řeknu je třeba uklidit hracky, abychom mohli jít domů, myslíš, že to spolu nějak zvladneme, slo by to? Ještě se mi nestalo, ze by rekl ne. Buď rovnou kejvne, nebo spolu vymyslíme nahradni řešení. Neříkám, ze je to vždy takhle easy, ale rozhodně se domlouváme líp. Jinak mně dítě na křik reaguje ještě větším křikem. Co dam, to dostanu. Jsou mu čtyři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13334
6.8.20 09:04

Udelala bych to uplne stejne. Ve trech letech uz musi chapat „neuklidis, nebude pohadka“. Za znovu vyhazene hracky bych mu taky na zadek dala, i kdyz nerikam, ze je to dobre, ale crcat s vychovou se muzes doma a mimo pozornost lidi, ne v kavarne/u lekare/v obchode apod. Nechapu jen, jak jsi ho nedokazala zpacifikovat a odnest hned. Prepere te ve trech letech? :think: Ja v tomto veku dite normalne drapla pod ruku a klidne za revu se slo. A kdyz uz jsem nevedela coby, tak jsem dite vzala do koupelny a omyla mu ten unudlenej a slzavej oblicej studenou vodou. To na zklidneni zabralo vzdy. Tohle scenove obdobi preslo obe me deti behem par mesicu, drz se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27056
6.8.20 09:05
@Oli.Lyon píše:
Mně dítě dřív taky reagovalo takhle, protože jsem s ním špatně komunikovala. Dřív bych řekla uklid to, odcházíme. Dnes řeknu je třeba uklidit hracky, abychom mohli jít domů, myslíš, že to spolu nějak zvladneme, slo by to? Ještě se mi nestalo, ze by rekl ne. Buď rovnou kejvne, nebo spolu vymyslíme nahradni řešení. Neříkám, ze je to vždy takhle easy, ale rozhodně se domlouváme líp. Jinak mně dítě na křik reaguje ještě větším křikem. Co dam, to dostanu. Jsou mu čtyři.

Já právě taky. Jak zvednu hlas, Keliška mě překřičí. Takže důrazně opakuju a když nereaguje, odcházím. Ale scény dělá obvykle jen doma. Při úklidu. Venku je s ním domluva lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3257
6.8.20 09:05

Každé dítě občas chytne hysterák. Hračky bych taky uklidila, za vysypání by taky na zadek dostal, jen bych mu neopakovala ten zákaz TV. ( Možná by pak nevyspal ty hracky :think:, to bych mu znovu řekla, až by ji chtěl pustit…) U mých dětí pomáhá počítání do tří, ví že pak dostávám „hysterák“ já 8o :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27056
6.8.20 09:06
@unuděná píše:
Udelala bych to uplne stejne. Ve trech letech uz musi chapat „neuklidis, nebude pohadka“. Za znovu vyhazene hracky bych mu taky na zadek dala, i kdyz nerikam, ze je to dobre, ale crcat s vychovou se muzes doma a mimo pozornost lidi, ne v kavarne/u lekare/v obchode apod. Nechapu jen, jak jsi ho nedokazala zpacifikovat a odnest hned. Prepere te ve trech letech? :think: Ja v tomto veku dite normalne drapla pod ruku a klidne za revu se slo. A kdyz uz jsem nevedela coby, tak jsem dite vzala do koupelny a omyla mu ten unudlenej a slzavej oblicej studenou vodou. To na zklidneni zabralo vzdy. Tohle scenove obdobi preslo obe me deti behem par mesicu, drz se.

Psala, že je v sedmém měsíci. Já teda 18.5 kila normálně přeperu, ale když má vztek, má sílu jako bejk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13334
6.8.20 09:07
@eva.pass píše:
No jo, ale zároveň jsme se už museli přesunout domů a to pro mě bylo skoro fyzicky nemožné. Má 17 kg a já jsem v 7.měsíci. Kámoška se bála, že mu vykloubí ruku, jak jsme ho tahaly…

Ja byla v tomto veku prvniho ditete taky tehotna, syn mel pres 20kg a bricho nebricho, kdyz bylo nutno, tak jsem ho proste capla a odnesla. Moc dobre to vedel, takze to po par scenach nebylo nutno opakovat ;) Eventuelne vytahni kocar a prikurtuj ho tam :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
6.8.20 09:09
@unuděná píše:
Udelala bych to uplne stejne. Ve trech letech uz musi chapat „neuklidis, nebude pohadka“. Za znovu vyhazene hracky bych mu taky na zadek dala, i kdyz nerikam, ze je to dobre, ale crcat s vychovou se muzes doma a mimo pozornost lidi, ne v kavarne/u lekare/v obchode apod. Nechapu jen, jak jsi ho nedokazala zpacifikovat a odnest hned. Prepere te ve trech letech? :think: Ja v tomto veku dite normalne drapla pod ruku a klidne za revu se slo. A kdyz uz jsem nevedela coby, tak jsem dite vzala do koupelny a omyla mu ten unudlenej a slzavej oblicej studenou vodou. To na zklidneni zabralo vzdy. Tohle scenove obdobi preslo obe me deti behem par mesicu, drz se.

U nás tohle vše jen situaci zhorší. Fakt čím víc křiku a agrese a vyhrožování, tím víc křiku, agrese a odmlouvání na druhé straně. Prostě každé dítě je jiné. Opravdu hodně se mi ulevilo, když jsem si nasla funkční cestu. Někdy není čas se domlouvat, ale nemůžu na něj prostě jít silou, je to totálně kontraproduktivní… :nevim:

Příspěvek upraven 06.08.20 v 09:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
6.8.20 09:09
@unuděná píše:
Nechapu jen, jak jsi ho nedokazala zpacifikovat a odnest hned. Prepere te ve trech letech? :think: Ja v tomto veku dite normalne drapla pod ruku a klidne za revu se slo.

No fakt mám pocit že mě přepere :D pač jsem v 7.měsíci a on má 17 kg, nosit už bych ho neměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13334
6.8.20 09:11
@Russet píše:
Já právě taky. Jak zvednu hlas, Keliška mě překřičí. Takže důrazně opakuju a když nereaguje, odcházím. Ale scény dělá obvykle jen doma. Při úklidu. Venku je s ním domluva lepší.

Ja tam prave vidim problem v tom, ze ona ho nemohla ignorovat nebo pul hodiny se s nim domlouvat. Byli v kavarne, cas jit domu a on vztekle rozhazel hracky, ktere za nej uz jednou uklidila. Tady neni cas a prostor na kompromisy a domluvu. Podle me jsou situace, kdy si mohu dovolit dlouze vysvetlovat a chovat se naprosto vychovne, a pak takove, kdy je treba razne zakrocit a nekompromisne situaci vyresit. Ja ve spechacich chvilich vzdycky nejvic penila, nesnasim chozeni pozde ;) Kdyz letime k doktorce na cas, protoze uz predtim dite zvladlo dve sceny pri odchodu, tak se s nim zkratka nedomlouvam, kdyz si chce cestou jeste sbirat kaminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama