Jak spočítat nemocenskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veverka019
Stálice 74 příspěvků 20.09.18 14:18
Jak spočítat nemocenskou

Ahoj holky pořadí někdo? Jsem měsíc na nemocenské a chtěla bych nějak spočítat nemocenskou jenže všude píšou že se má psát hrubá mzda za posledních 12 měsíců jenže já dělám 6 měsíců tak nvm jak to secist. Bojím se že mi přijde třeba 5000. To bych neměla ani Na nájem. Diky

Reakce:
Martha03
Kecalka 483 příspěvků 20.09.18 14:27

Důležitý je denní vyměřovací základ. Prvních 30 dní je to 60% tohoto základu. Musíš ale počítat s tím, že první tři dny není nic a dále pak do 15.dne kdy tě platí zaměstnavatel nejsou součástí víkendy po této době již ano. Vyčíslení nemocenské bývá i ve vyplatnici.
Tady si můžeš orientačně vypočítat
https://www.prace.cz/…-nemocenske/
Zadej průměrnou mzdu, Vem plat za 6 měsíců secti a poděl počtem měsíců. Pokud dostávás pořád stejně tak tam zadej to co dostávás.

sandra001
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 17.10.18 17:18

Ahoj holky prosím o radu. Když mi 15 září ukončili neschopenku, stačilo odevzdat ukončení nebo jsem měla mít i lístek na peníze?

lachtanice86
Kelišová 6652 příspěvků 17.10.18 17:26

@sandra001 ukončení, tedy v.dil je i lístek na penize

sandra001
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 17.10.18 18:26
@lachtanice86 píše:
@sandra001 ukončení, tedy v.dil je i lístek na penize

Tak jsem si to myslela správně. Mě totiž chodila nemocenská kolem 10tého a ted jeste nic. Děkuji :kytka:

Bubla_Bučková
Závislačka 4105 příspěvků 17.10.18 19:16

Já teda dávala i lístek teď v září. Ale ukončení zní logicky taky jako „doklad“ :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >