Reklama

Jak spočítat nemocenskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veverka019
Stálice 74 příspěvků 20.09.18 14:18
Jak spočítat nemocenskou

Ahoj holky pořadí někdo? Jsem měsíc na nemocenské a chtěla bych nějak spočítat nemocenskou jenže všude píšou že se má psát hrubá mzda za posledních 12 měsíců jenže já dělám 6 měsíců tak nvm jak to secist. Bojím se že mi přijde třeba 5000. To bych neměla ani Na nájem. Diky

Reklama

Reakce:

Martha03
Kecalka 439 příspěvků 20.09.18 14:27

Důležitý je denní vyměřovací základ. Prvních 30 dní je to 60% tohoto základu. Musíš ale počítat s tím, že první tři dny není nic a dále pak do 15.dne kdy tě platí zaměstnavatel nejsou součástí víkendy po této době již ano. Vyčíslení nemocenské bývá i ve vyplatnici.
Tady si můžeš orientačně vypočítat
https://www.prace.cz/…-nemocenske/
Zadej průměrnou mzdu, Vem plat za 6 měsíců secti a poděl počtem měsíců. Pokud dostávás pořád stejně tak tam zadej to co dostávás.

sandra001
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 17.10.18 17:18

Ahoj holky prosím o radu. Když mi 15 září ukončili neschopenku, stačilo odevzdat ukončení nebo jsem měla mít i lístek na peníze?

lachtanice86
Kelišová 6075 příspěvků 17.10.18 17:26

@sandra001 ukončení, tedy v.dil je i lístek na penize

sandra001
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 17.10.18 18:26
@lachtanice86 píše:
@sandra001 ukončení, tedy v.dil je i lístek na penize

Tak jsem si to myslela správně. Mě totiž chodila nemocenská kolem 10tého a ted jeste nic. Děkuji :kytka:

Bubla_Bučková
Závislačka 3483 příspěvků 17.10.18 19:16

Já teda dávala i lístek teď v září. Ale ukončení zní logicky taky jako „doklad“ :think:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >