Výpověď v práci- nadbytečnost- správné znění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 14:59
výpoved v práci-nadbytečnost-správné znění

Ahoj holky, v práci ukončuji pracovní poměr, duvod nadbytečnost, poslali mi tuto smlouvu, potřebuji vědět, zda je to správné, abych nějak nenaletěla, děkuji

uzavírají tuto
dohodu o skončení pracovního poměru
Pracovní poměr uzavřený dne 11.1.2010 skončí dnem 25.9.2018. Pracovní poměr končí
z důvodu organizačních změn, a sice nadbytečnosti, takže zaměstnanci vzniká nárok na
vyplacení odstupného ve výši…,– hrubého (z této částky budou sraženy zákonné
odvody), které bude vyplaceno v nejbližším výplatním termínu po skončení pracovního poměru

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Luboš P
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 19.09.18 15:13

Pokud nemáte další práci, tedy budete žádat o podporu v nezaměstnanosti, je lepší než dohoda, si nechat dát výpověď. V případě dohody vyřešit i 2 měsíce, které by jinak byla výpovědní doba (např. si je dát proplatit).

Petch
Povídálka 12 příspěvků 19.09.18 16:13

Ta dohoda je v pořádku, ale mělo by být řečeno, ze vzniká nárok na zákonné odstupné a podle kterého paragrafu ZP. Takové odstupné pak podleha pouze dani, ale ne sociálnímu a zdravotnímu pojištění.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 17:08

@Luboš P pobírám ještě rodičovský příspěvek rok, takže na pracovní uřad mě stejně nevezmou

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 19.09.18 17:46

@Luboš P Pokud je v dohpde uvedena nadbytecnost, tak je to z pohledu up jedno.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 20.09.18 05:51
@j.a.n.i1 píše:
@Luboš P Pokud je v dohpde uvedena nadbytecnost, tak je to z pohledu up jedno.

Takže co radíte? Nic.
Jinak v Zákonu o zaměstnanosti v §5 písm. c) to není, můžete prosím uvést zdroj?

Příspěvek upraven 20.09.18 v 06:19

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33278 příspěvků 20.09.18 06:17
@Anonymní píše:
@Luboš P pobírám ještě rodičovský příspěvek rok, takže na pracovní uřad mě stejně nevezmou

Na pracák můžeš i při pobírání rodičovského příspěvku, podpora v nezaměstnanosti ti bude vypočítána z platu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 10:28

@matkabagristy jsem tam volala včera a řekli mi, že , když pobírám rodičák, že se tam nahlásit až po jeho skončení, už tomu fakt nerozumím:-(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 20.09.18 10:32
@matkabagristy píše:
Na pracák můžeš i při pobírání rodičovského příspěvku, podpora v nezaměstnanosti ti bude vypočítána z platu

No, to je otázkou, pokud už nenastoupí do práce, tak dostane tu minimální, nepředpokládám, že dítku není ještě ani rok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 10:32

@Petch aha, a takto mi muzou strhnout i zdravotní a sociální? jsu na rodičovské dovolené, platí mi to ted oni, tak mi to zaměstnavatel nemuže strhnout nebo ano? děkuji

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 20.09.18 10:33
@Luboš P píše:
Takže co radíte? Nic.
Jinak v Zákonu o zaměstnanosti v §5 písm. c) to není, můžete prosím uvést zdroj?Příspěvek upraven 20.09.18 v 06:19

Na to radit uvedla zakladatelka málo informací… a jinak zdrojem je zákoník práce, ten staví dohodu s uvedením důvodu nadbytečnosti na roveň výpovědi ze strany zaměstnavatele.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 20.09.18 10:36

Jinak zakladatelko, formulace je v pořádku, ideálně tam ještě přímo zmínit ten paragraf zákoníku práce, z hlavy přesně nevím, myslím 52c. A dítku je kolik, ty by ses tam chtěla vracet nebo ne? Máš hlídání, můžeš nastoupit do práce?

Luboš P
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 20.09.18 12:57
@j.a.n.i1 píše:
a jinak zdrojem je zákoník práce, ten staví dohodu s uvedením důvodu nadbytečnosti na roveň výpovědi ze strany zaměstnavatele.

Prosím odkaz na §.
Jinak podporu v nezaměstnanosti řeší Zákon o zaměstnanosti - při skončení pracovního poměru dohodou (bez vážného důvodu) je tato nižší, než při výpovědi. A vážné důvody jsou v §5 odst.3 a organizační změny tam nejsou.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 20.09.18 13:03
@Petch píše:
Ta dohoda je v pořádku,

Ano, to ale neznamená, že je výhodnější než výpověď.

eumedon
Extra třída :D 13741 příspěvků 20.09.18 13:37

To @j.a.n.i1 @Petch : @Luboš P má pravdu. Dohodu má smysl podepisovat tehdy, když je to z nějakého důvodu výhodnější, než dohodu nepodepisovat.

Když podpisem nic nezískám (spíše ztratím 2 měsíce mzdy nebo náhrady mzdy), proč podepisovat? Jestli zakladatelka půjde ze zaměstnání rovnou na ÚP, tak je hloupá, jestli podepíše dohodu, ze které jí plynou jen zákonné nároky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >