Reklama

Změnit práci kvůli smíchu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eneer
Závislačka 2910 příspěvků 19.09.18 08:41
Změnit práci kvůli smíchu?

Pěkný den,

potřebuji si utřídit myšlenky a možná mi pomůže, když se o svém „problému“ rozepíšu, popř. když dostanu nějakou zpětnou reakci ne svou situaci. Podotýkám, že moje situace není nijak závažná.

Po dvojité mateřské jsem se už opravdu těšila do práce, na kolektiv, tzv. babinec. Jsem sice spíš introvert, ale mám ráda kolem sebe lidi, s kterými aspoň občas prohodím slovo, zasměju se, apod. Bohužel došlo ke změnám a měla jsem nastoupit na jinou pozici s kanceláří v jiné budově, na oddělení, kde jsme jen dvě. Tato pozice poskytuje oproti té předchozí různé benefity (vedoucí mimo město, práce pouze administrativního charakteru - bez klientů, což mi vyhovuje, klid). Navíc je super pružná pracovní doba, odpovídající plat… ale přesto nejsem spokojená. Jeden by si mohl říct, že mě pálí dobré bydlo, což bych chápala. Kámen úrazu je kolegyně, s kterou si nemám co říct a se kterou nemáme nic společného. Jsme tu v podstatě zašité. Chybí mi ten kolektiv, smích, vždy byl pro mě kolektiv na práci nejdůležitější a taky jsem často měla štěstí na fajn kolegyně, z kterých se staly i kamarádky. Jsem tu teď dva roky a za tu dobu občas koukám po jiných nabídkách a táhne mě to jinam. Jen je tam ten velký strach z neznáma.

Snad ani nechci radu, to si samozřejmě musím rozhodnout sama, jestli zůstanu nebo to zkusím jinde, ale možná nějaký váš názor, pocit, jak to máte vy? Co je pro vás v práci nejpodstatnější?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zudina
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 19.09.18 08:48

Jdi jinam a bude to jeste horsi :mrgreen: tak to chodi, kdyz nekdo meni neco co funguje

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 08:49

Jsem v podobné situaci, takže ti rozumím - začala jsem po rodičáku pracovat - mám tu pohodu (na můj vkus až moc, raději mám práce víc než míň, líp mi to pak utíká), mám pružnou prac dobu, plat ujde (jsem na 3/4 úvazek). ALE kolektiv je tu naprd, kolem mě v kancelářích samí starší panové plus postarší účetní, jsou tu i dvě mladé holky, ale s těmi já moc nepřijdu do styku, potkáme se v kuchyňce, prohodíme pár slov a tím to hasne. Takže se taky začínám porozhlížet po něčem jiném. Nehledám zatím nějak vehementně - spíš se tak rozhlížím, kdyby se někde naskytlo něco super.

Janli
Kelišová 5622 příspěvků 9 inzerátů 19.09.18 08:51

Víš, že kolektiv je nejčastější důvod pro změnu zaměstnání? Trávíš tam osm hodin denně a to není málo, tak by jsi se tam měla taky cítit dobře. Ze své zkušenosti vím, že při super kolektivu se dá skousnout i blbá práce, ale jak to se spolupracovníkem nesedne, vadila by ti i práce správce tropického ostrova…

Uživatel je onlineSofie2013
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 19.09.18 08:54

Já bych kvůli takové věci práci neměnila, ty benefity, které píšeš, by pro mě byly podstatnější. Navíc, kolektiv těžko poznáš už u pohovoru, takže bys na tom mohla být ještě hůř. Prostě bych si tam udělala svoji práci a družila se s přáteli ve volném čase. Pro mě je v práci asi nejdůležitější plat a náplň práce, i ta pružná pracovní doba je super.

Denisa56
Kelišová 5877 příspěvků 19.09.18 08:54

@Eneer Na tvém místě bych neměnila, podle všeho máš malé děti a tahle práce ti umožňuje zorganizovat si to tak, jak je potřeba. To bys jinde mít nemusela, stejně tak, jako bys nemusela v nové práci zažívat nějakou švandu a bezva vztahy s kolegy. Jestli je tvým jedinm problémem, že jste s kolegyní každá na jiné vlně, ale nijak ti neubližuje, nehádá se s tebou apod., tak bych o změně neuvažovala. Mám to podobně, jsme v kanveláři dvě, každá jsme jiná, ale v podstatě spolu dobře vycházíme, vyjdeme si v čemkoli vstříc a i po pracovní sránce máme klid. Pokud máme svou práci v pořádku, nikdo nás nebuzeruje, nekontroluje. Nenapadlo by mě hledat si něco jiného jenom proto, že máme rozdílný vkus na filmy, že si s ní nepokecám o tom, co mě zajímá a témata, která nastoluje ona, jsou zase nezajímavá pro mne. Bereme se vzájemně takové, jaké jsme a jsme obě rády, že co se práce, vstřícnosti a slušných kolegiálních vztahů týká, nám to klape bez problémů.

navy blue
Kecalka 306 příspěvků 19.09.18 09:01

můj názor je ten, že člověk by do práce měl chodit rád. a jestli uvažuješ o změně, asi víš proč. dokonalé zaměstnání stejně jako dokonalý chlap neexistuje a vždycky je to něco za něco. trávíš tam velkou část života, tak proč si to neudělat v rámci možností co nejpříjemnější?

Eneer
Závislačka 2910 příspěvků 19.09.18 09:10
@Janli píše:
Víš, že kolektiv je nejčastější důvod pro změnu zaměstnání? Trávíš tam osm hodin denně a to není málo, tak by jsi se tam měla taky cítit dobře. Ze své zkušenosti vím, že při super kolektivu se dá skousnout i blbá práce, ale jak to se spolupracovníkem nesedne, vadila by ti i práce správce tropického ostrova…

Přesně takový mám postoj… dělala jsem i manuálně v super kolektivu..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15959 příspěvků 19.09.18 09:12

@Eneer já bych neměnila, ty benefity se mi zají dost pádné :palec: Pokud ti kolegyně vyloženě neškodí, neintrikaří, nepomlouvá, nešikanuje, o nic nejde :think: Věř, že by mohlo být daleko hůř :think:
Kamarádky bych řešila třeba formou různých volnočasových aktivit, tam se seznámíš bez problémů a budete mít i společné hoby :dance:

Eneer
Závislačka 2910 příspěvků 19.09.18 09:13
@Anonymní píše:
Jsem v podobné situaci, takže ti rozumím - začala jsem po rodičáku pracovat - mám tu pohodu (na můj vkus až moc, raději mám práce víc než míň, líp mi to pak utíká), mám pružnou prac dobu, plat ujde (jsem na 3/4 úvazek). ALE kolektiv je tu naprd, kolem mě v kancelářích samí starší panové plus postarší účetní, jsou tu i dvě mladé holky, ale s těmi já moc nepřijdu do styku, potkáme se v kuchyňce, prohodíme pár slov a tím to hasne. Takže se taky začínám porozhlížet po něčem jiném. Nehledám zatím nějak vehementně - spíš se tak rozhlížím, kdyby se někde naskytlo něco super.

Tak se mi ulevilo, že to někdo cítí podobně… připadala jsem si skoro jako nevděčnice s takovou prací… nedovedu si představit, že bych takhle pracovala třeba dalších deset let…

Eneer
Závislačka 2910 příspěvků 19.09.18 09:14

@Sofie2013 To je právě to neznámo… leda jít někam, kde to člověk zná, což se nenaskytne jen tak..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15959 příspěvků 19.09.18 09:15
@Janli píše:

no jo, jenže kde má zakl garanci, že v nové práci bude mít ten super kolektiv :think: Navíc jí tam může vadit zas něco jiného :think:

Eneer
Závislačka 2910 příspěvků 19.09.18 09:19

@Denisa56 Dost podobně jsi popsala situaci mezi mnou a kolegyní. Ani nejde tak o témata, ale naprosto odlišné životní styly. Ale jinak není hádavá, vyjde vstříc, žádný problém s domluvou, atp… asi mě spíš irituje její způsob uvažování, atp., ale to je samozřejmě hlavně můj problém.

Russet
Extra třída :D 10867 příspěvků 19.09.18 09:20
@Eneer píše:
Pěkný den,

potřebuji si utřídit myšlenky a možná mi pomůže, když se o svém „problému“ rozepíšu, popř. když dostanu nějakou zpětnou reakci ne svou situaci. Podotýkám, že moje situace není nijak závažná.

Po dvojité mateřské jsem se už opravdu těšila do práce, na kolektiv, tzv. babinec. Jsem sice spíš introvert, ale mám ráda kolem sebe lidi, s kterými aspoň občas prohodím slovo, zasměju se, apod. Bohužel došlo ke změnám a měla jsem nastoupit na jinou pozici s kanceláří v jiné budově, na oddělení, kde jsme jen dvě. Tato pozice poskytuje oproti té předchozí různé benefity (vedoucí mimo město, práce pouze administrativního charakteru - bez klientů, což mi vyhovuje, klid). Navíc je super pružná pracovní doba, odpovídající plat… ale přesto nejsem spokojená. Jeden by si mohl říct, že mě pálí dobré bydlo, což bych chápala. Kámen úrazu je kolegyně, s kterou si nemám co říct a se kterou nemáme nic společného. Jsme tu v podstatě zašité. Chybí mi ten kolektiv, smích, vždy byl pro mě kolektiv na práci nejdůležitější a taky jsem často měla štěstí na fajn kolegyně, z kterých se staly i kamarádky. Jsem tu teď dva roky a za tu dobu občas koukám po jiných nabídkách a táhne mě to jinam. Jen je tam ten velký strach z neznáma.

Snad ani nechci radu, to si samozřejmě musím rozhodnout sama, jestli zůstanu nebo to zkusím jinde, ale možná nějaký váš názor, pocit, jak to máte vy? Co je pro vás v práci nejpodstatnější?

Zůstala bych. Do práce chodíš pro peníze, smát se můžeš po práci. Jsem v babinci a pokaždé se taky nehřebíme celý den. Je potřeba se soustředit. Navíc i v nemluvné kolegyni můžeš časem objevit spřízněnou duši. Nebo taky ne. Ale jste jen kolegyně. Dělej dobře svou práci a ostatní neřeš.

Russet
Extra třída :D 10867 příspěvků 19.09.18 09:23
@Eneer píše:
@Denisa56 Dost podobně jsi popsala situaci mezi mnou a kolegyní. Ani nejde tak o témata, ale naprosto odlišné životní styly. Ale jinak není hádavá, vyjde vstříc, žádný problém s domluvou, atp… asi mě spíš irituje její způsob uvažování, atp., ale to je samozřejmě hlavně můj problém.

Jestli tě na někom ně o štve, zeptej se sama sebe proč. Lepší jedna normální kolegyně než kupa klevetivých žen. Když jsem nastupovala do práce, byla jsem tam jediná svobodná a bezdětná. Jiné světy. Jiné koníčky. Nevadilo mi to. Časem se nějaké společné téma našlo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Spasí Prahu SuperJan? Z funkcí, které zvládá, jde hlava kolem i Supermanovi

Rodilý Kryptoňan obdařený nadpřirozenými schopnostmi zbledl závistí.... číst dále >

Kočkovi si zašli na kari a opět řešili s policií parkování

Kolotočářský klan Kočkových vystrojil svému korunnímu princi honosný pohřeb... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >