Reklama

Životopis: uvádět probíhající studium?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 07:53
životopis: uvádět studium?

Ukázalo se mi, že žádné téma prý o životopise nebylo vytvořeno, tak jsem ho teda založila :) Asi to nějak blbne. Mám dotaz, jestli se do životopisu uvádí probíhající studium na VŠ, i když dálkově, znamená to občas volno v pátek nebo to zmínit až u osobního pohovoru? A pokud jsem stále ještě zaměstnaná jinde, zdůvodňovat v motivačním dopise, proč se ucházím o jiné místo?

Reklama

Reakce:

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 19.09.18 08:00

proč chceš to nové místo, to tam napiš, ale proč si hledáš jiné místo nikam nepiš, přinejhorším se tě zeptají na pohovoru. A tu školu, nevím. Asi spíš bych ji tam nepsala, aby si něřekli „ona studuje, bude chtít pořád volno“. Teda pokud to místo vyžaduje tu školu, tak ho tam napiš, ale jinak jim to řekni na pohovoru. A taky jak hodláš skloubit práci a studium, jestli to je vůbec možný v té nové práci.

Heivka
Závislačka 3090 příspěvků 19.09.18 08:13

Pokud máte teď práci, při které můžete studovat a školu chcete dokončit, tak ji zatím neměňte. Manžel teď studuje dálkově VŠ a jeho spolužačka práci změnila a se studiem byl konec, protože v nové práci jí nenechali jezdit pátky na přednášky (není to povinnost zaměstnavatele umožnit studium, pokud studium sám od zaměstnance nepožaduje), neuvolňovali jí na zkoušky a podobně. Takže ztratila 2 roky studia a sama si to zařízla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 08:15

@Heivka Já bych ji neměnila, ale moje práce ke konci roku skončí.

kačka39
Kecalka 216 příspěvků 19.09.18 08:19
@Anonymní píše:
@Heivka Já bych ji neměnila, ale moje práce ke konci roku skončí.

Tak to do toho motivačního dopisu napiš, i když jsem ti psala, ať to tam nepíšeš.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 19.09.18 08:38

Studium VS jsem v CV měla, na pohovoru jsem vysvětlila, že už jen píšu práci. Na tvém místě zdůrazni, že potřebuješ uvolnění. Současnou práci bych tradičně uvedla jako od-doted a pak upresnila výpovědní lhutu nebo konec smlouvy.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 19.09.18 11:00

Já bych to dálkový studium VŠ neuváděla. Já začala studovat před dvěma lety, zrovna v té době jsem měnila práci a u pohovorů jsem to nejdřív říkala. A víš co? Nevzali mě a ještě mi všude řekli, že je to jen kvůli tomu studiu. Že po nich potom budu chtít pořád volno kvůli škole a nakonec jim uteču za lepším. Na dalším pohovoru už jsem to nečekla a vzali mě. Pak to ze mě vypadlo až dlouho po zkušebce a úplně náhodou. Je ale fakt, že moje studium nijak neovlivňuje moje pracovní výkony, volno kvůli škole jsem si vzala jen párkrát ve zkouškovém období, nikdy ne kvůli výuce.

Gosi
Kelišová 5635 příspěvků 19.09.18 13:24

Mi naposled pani rikala, ze to vypada dobre, kdyz clovek na sobe pracuje…

Heivka
Závislačka 3090 příspěvků 19.09.18 18:08

@Serpentini Tak to jste měla štěstí na školu, manžel má dost přednášek v pátek a pro připuštění ke zkoušce musí mít splněnou docházku takže bez volna z práce by nevystudoval.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 14:29
@Heivka píše:
@Serpentini Tak to jste měla štěstí na školu, manžel má dost přednášek v pátek a pro připuštění ke zkoušce musí mít splněnou docházku takže bez volna z práce by nevystudoval.

Možná záleží, co je to za školu. Soukromé VŠ se platí, na docházku nejspíše nehledí. Já mívám školu v pátky a soboty 1× - 2× měsíčně. Díky pružné pracovní dbě jsem nikdy volno čerpat nemusela a to tam máme i povinnou praxi 80 h za rok. Spolužáci, co pracují klasicky po - pá si volno samozřejmě berou. Proto to asi budu muset uvádět, potřebuji, aby mi aspoň částečně vyšli vstříc, zvlášť, když si práci hledám v oboru, který studuji.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Justin Bieber se měsíc po svatbě hroutí. Údajně kvůli své ex Seleně Gomez

Problémy měsíc po svatbě? Zdá se, že u Bieberových ano. Ačkoliv se Justin... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >