Reklama

Za odměnu práce navíc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 18:35
Za odměnu práce navíc

Ahoj, anonym, chodí sem kolegyně. Také to u vás v práci funguje tak, že když se někdo snaží a ukáže se jako schopný, pak dostává jen další práci navíc? A ti, co se nepretrhnou, tak se nad nimi časem mávne rukou. A když je potřeba udělat nějaký úkol, tak po nich raději nikdo nic nechce, protože by to trvalo dýl a popř. s chybami. Za snahu je tedy i občas finanční ocenění. Ale stojí těch 1500 hrubeho 3× do roka vůbec za to? Podle mě ne. Jak to chodí u vás v práci?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

divine woman
Echt Kelišová 8447 příspěvků 16.09.18 18:42

To je normální :mrgreen: :mrgreen: nauč se říkat ne. To funguje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 18:45
@divine woman píše:
To je normální :mrgreen: :mrgreen: nauč se říkat ne. To funguje.

To určitě také pomůže. Ale říkám si, jestli to také nemám začít víc flákat.

Mari.G
Závislačka 4511 příspěvků 16.09.18 18:52

U nás to samé, ale bez odměn. Jsem státní zaměstnanec, tam to je holt normální :mrgreen: .

pukacu
Kecalka 497 příspěvků 16.09.18 18:59

Je to všude stejné. Bohužel…

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 16.09.18 19:02

Odměna za to, že umíš skvěle hloubit příkopy je větší lopata :)
To je univerzální.
Nauč se ozvat se a říct si. Ať už o peníze nebo o méně práce. U příčetných šéfů to funguje.

smajlik345
Kecalka 430 příspěvků 16.09.18 19:05

Já mám v práci klid a pohodu žadnou práci navíc. Právě naopak co nestihnu v práci dokončit uděla kolegyně. Co nestihne ona udělám zase já. Není třeba se honit za práci navíc

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 19:07

A co jit jinam, kde schopnost oceni? Mam narocnou praci, jsem nejlepsi z mych kolegu, ale muj rocni bonus byl 6 mesicnich platu a to me usmirilo s tim, ze ostatni jeli na 50% a ja na hranici sil. Navic jsem mesic po bonusu otehotnela a vylepsilo mi to materskou.

Uju
Kelišová 6520 příspěvků 16.09.18 19:09

Hmmm,podobně. Jsem tedy dělnice a vím, že v první fabrice se nový projekt rozjížděl hrozně těžce, jako šikovnou mě tam dali, když už se konečně začalo stíhat a nebylo třeba chodit na přesčasy(tolik) tak jsem byla přehozena na další průserovej projekt, když jsem tak šikovná takže jsem za 3,5 roku měla volný víkend jen když jsem se hodila marod-smutný ale je to tak. A peníze za to - žádný. v druhé firmě vesměs podobně, tam přesčasy chodím dobrovolně ale osrávala jsem práce co nikdo nechtěl dělat a…nic moc z toho, takže už nejsem tak šikovná a řeknu, že to neumím a nejde mi to atd… protože být šikovná a rychlá se nevyplácí. Pokud půjdu někdy dělat někam jinam, tak si dám sakra pozor abych byla hezký zlatý střed a nevyčnívala jsem.

Russet
Extra třída :D 11066 příspěvků 16.09.18 19:25

Dřív se mi to stávalo. Pak jsem se naučila bránit a říkat, že šikovných je nás víc a že to dělat nechci.

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 16.09.18 20:17

Stejně. I v současném i v minulém zaměstnání. Čím víc člověk zvládne, tím víc mu naloží. Pak fňukaji když schopný onemocní nebo odejde. Ale ocenění, odměna -to je sprosté slovo. Když odpadne pracovní síla, místo přijmutí nové se často práce jen hodí na ostatní a pak opět údiv, že to nefunguje.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19598 příspěvků 16.09.18 20:51

samozřejmě, tak to funguje všude, ukaž, že jsi schopná a dostaneš přidáno (většinou jen tu práci) :mrgreen:

Jak psaly ostatní, je potřeba naučit se asertivitě a umět říct ne. I nadřízenému, pokud viditelně nakládají víc tobě než jinému. Chce to samozřejmě nevyskakovat jak čertík z krabičky a nehádat se jak bába na trhu, ale chce to.

divine woman
Echt Kelišová 8447 příspěvků 16.09.18 20:52

@Tichopredbouri Máš pravdu. Od té doby, co jsem byla nemocná 2 měsíce si mě mnohem víc váží.

Sára 1
Echt Kelišová 8732 příspěvků 16.09.18 21:09

Tady jsou jen sami schopnejsi než ostatní. :lol: Taky jsem zažila, že těm, co to moc nešlo, tak se jim dávala lehčí práce, kontrolovali se. No a já s kolegyní jsme vždycky dostaly to nejhorší, nejtěžší. Bohužel se s tím nedalo nic dělat. Kdyby to dostal někdo jiný, tak by to buďto neudělal a nebo by u mě byl pořád pro radu. A kontrolovat po někom práci taky nebylo nic moc. V současné práci musím najít ten střed, i když už teď vím, že v některých věcech si kolegyně neví rady a já to mám hned.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2166 příspěvků 16.09.18 22:22
@Anonymní píše:
Ahoj, anonym, chodí sem kolegyně. Také to u vás v práci funguje tak, že když se někdo snaží a ukáže se jako schopný, pak dostává jen další práci navíc? A ti, co se nepretrhnou, tak se nad nimi časem mávne rukou. A když je potřeba udělat nějaký úkol, tak po nich raději nikdo nic nechce, protože by to trvalo dýl a popř. s chybami. Za snahu je tedy i občas finanční ocenění. Ale stojí těch 1500 hrubeho 3× do roka vůbec za to? Podle mě ne. Jak to chodí u vás v práci?

Je třeba umět práci prodat a patřičně se vychválit a umět si říct o odměnu. Co pozoruji v okolí, pokud to někdo neumí, dostává práci navíc jako samozřejmost. Kdo se umí dobře prodat, je neustále odměňován, i když dělá výrazně méně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >