Ruční práce - podnikáte někdo?

Anonymní
16.9.18 05:15

Ruční práce

Hezky den, mam takovy dotaz, mozna spise zadost o radu :think: Nekolik let se venuji rucnim pracem, posledni cca 4 roky hlavne hackovani (pro zname, pro syna, darky atd). Ted k veci, spatne jsem si spocitala rodicovsky prispevek (rok nebudu mit skoro nic), tak mne napadlo zkusit si zalozit zivnost a sve vyrobky prodavat, jen si nejsem uplne jista, o ktere vyrobky by byl zajem a bylo pro mne realne pokryt poptavku nebo jestli zkusit nakupovat prize v zahranici (vim o ktere by byl zajem) a prodavat je na svem eshopu. Vim, ze mi tu nikdo nerekne „delej to a to“, jen bych chtela znat nazor nekoho nezaujateho nebo nekoho, kdo podnikal v podobnem oboru. Nebo si precist, co hackovaneho Vas nekde zaujalo nebo co byste si treba koupili. :think: Za kazdou radu, tip atd bych byla moc vdecna :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15277
16.9.18 06:54

Hackovaneho, pleteneho bych si nekoupila nic. Nelíbí se mi to. Navíc je to činnost kterou sama umím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19499
16.9.18 06:59

Myslím,že letí pufy,viděla jsem i háčkované kabelky a fusaky,nebo deky na miminka.Čepiček a podobných věcí je na trhu plno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.9.18 07:03

Hodně lidem v mém okolí se líbí háčkované hračky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5429
16.9.18 07:29

V mém okolí nakupují háčkované dekorace, vánoční, velikonoční, podzimní… do školky atd. Na netu je spousta inspirace i návodů a fantazii se meze nekladou. A celoročně bych to doplnila dětskými doplňky. Plést umíš? Podle mě jdou na odbyt především pletené věci na děti. Sama neumím ani jedno, sotva přišiju knoflík, o kreativitě ani nemluvím, takže občas něco kupuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5429
16.9.18 07:30

Jo ale! Holky co to dělají, které teda znám, to nedělají na živnost, to je spíš jako přilepšení k rodičáku či práci… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2064
16.9.18 07:38

Nevím, já bych si nic háčkovaného nekoupila nelíbí se mi to. Možná dětem nějakého háčkovaného plyšáka…naši měli jeden čas na zdech obrazy, kde byly nití vyšité nějaké vzory, tuším baletka, nějaké ovoce,…to vypadalo také docela hezky. Bílé nitě na černém podkladu. Ale nevím, zda se jedná o to samé. Takové ty lapače prachu a oblečení pro miminka ani náhodou…takových jsem dostala a šlo to všechno pryč…přijde mi to nevkusné. Kamarádky mamka dělá šály a čepice, z takové té tlusté vlny a byl o to docela zájem. A ještě si pamatuji, že když jsem byla malá, tak naši měli upletené slepičky, které jsme dávali o velikonocích na vajíčka. Kýč jak bič, ale nám dětem se to šíleně líbilo a na každém vajíčku jsme potřebovali nutně slepičku :lol: Takže tomu bych se asi taky nebránila…hodně štěstí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3132
16.9.18 07:45

Znam pani, co sila na fleru a presla ciste na prodej metraze, ze ji plne uzivi, uz ma i kamenny obchod. Ja bych hackovaneho nekoupila nic, snad jen vidim obcas plysaky u lidi. Kdysi jsem se pokousela uhackovat panenku Elsu, neuspesne. Koupila bych ji, ale ta cena pro mne na materske byla smesne vysoka. Po materske mam penize, ale zas zadne touhy nakupovat hackovane. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15532
16.9.18 07:57

Syn ma rad hackovane medvidky, tak tech mame dosti. Ale upřímně koupíš je na každé kulturní akci a i tady na emiminu je toho spousta. Nehledě na fler apod. Pokud nebudeš nabízet neco originálního, tak s přílišným výdělkem nepocitej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45300
16.9.18 07:57
@Terezxx píše:
Nevím, já bych si nic háčkovaného nekoupila nelíbí se mi to. Možná dětem nějakého háčkovaného plyšáka…naši měli jeden čas na zdech obrazy, kde byly nití vyšité nějaké vzory, tuším baletka, nějaké ovoce,…to vypadalo také docela hezky. Bílé nitě na černém podkladu. Ale nevím, zda se jedná o to samé. Takové ty lapače prachu a oblečení pro miminka ani náhodou…takových jsem dostala a šlo to všechno pryč…přijde mi to nevkusné. Kamarádky mamka dělá šály a čepice, z takové té tlusté vlny a byl o to docela zájem. A ještě si pamatuji, že když jsem byla malá, tak naši měli upletené slepičky, které jsme dávali o velikonocích na vajíčka. Kýč jak bič, ale nám dětem se to šíleně líbilo a na každém vajíčku jsme potřebovali nutně slepičku :lol: Takže tomu bych se asi taky nebránila…hodně štěstí :palec:

Jeeee slepicky :srdce: :mrgreen: taky jsme je meli, pletla je babicka.. Koupila bych si ji hned :mrgreen: ne ze se mi to libi ale jako vzpominku..
A nasi maji vysivany hradcany od babicky.. Ja bych si to teda na zed nedala ale je to taky pamatka a nechapu jak to mohla dokazst, ja jeji talent nezdedila :mrgreen: ale treba ponozky a svetry od babicky ze zarive zeleny atd. Vlny teda letely :oops:
Ale na panenky jsme taky meli krasny oblecky jak upleteny, tak usity.. I na barbiny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5531
16.9.18 07:59

Co bych poradila jsou hracky, kdyz to umis da se na tom neco malo vydelat, puffy, koberecky, kabelky. Na obleceni bych se vykaslala, zabere spoustu casu, ale videla krasne svetry, ponca.. taky se vetsinou libi cepice a nakrcnik s dolphinky… vepky problem u hackovaneho (ci pleteneho) je ten, ze ti co to neumi to neoceni a ti co to oceni si to dokazou vyrobit sami.

Jeste jsem si vzpomnela, vidam jeste retez na kocarek a kolotoc na postylku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.9.18 08:11

Ja se obavam, ze to neni nic co by te uzivilo :think: protoze rucni prace lidi nedokazi ocenit, a ty to budes ve finale prodavat za takovou cenu ze ti to stezi pokryje naklady na vlnu. Navic je toho vsude strasne velke mnozstvi a ty by jsi musela prijit s opravdu jedinecnou vyrobou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
16.9.18 08:18

Možná něco sezoniho, třeba vánoční nebo velikonoční dekorace, za chvíli bude halloween tak i na ten možná někdo něco koupi, ale že by se tím dalo uživit nevím :nevim: třeba tašky jsou fajn, jakoby takové ty háčkované síťovky na nákup, ale nějaké dečky apod už moc neletí. Spíš třeba bych rozšířila sortiment nejen to háčkované ale jestli umíš třeba šít, tak hodně maminky kupujou mantinely do postýlek, povlečení, takové ty tee pee stany apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
16.9.18 08:30

jako živnost těžko, to bys musela mít něco extra asi.. mně se občas podaří něco prodat, nebo dělám na objednávku, ale je to tak max pár tisíc za rok… navíc je háčkování pomalé, takže buď bys musela háčkovat třetí kosmickou rychlostí, nebo to mít tak drahé, že by tos tejně nikdo nekoupil :nevim: no a hlavně bych řekla, že nabídka značně převyšuje poptávku, ruční práce přišly zase do módy a dělá to každá druhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.18 08:46

Píšeš, že se tomu roky věnuješ, máš hodně spokojených zákazníků, vracejících se zákazníků, sortiment, fotky, nějaké stále odběratele?
U mě to byl nejdříve jen koníček při náročné práci, kdy v samotném začátku jsem si vyřídila ŽL a snažila se více prodat než nakoupit materiálu 8) :lol: Časem jsem získala zkušenosti, zákazníky, snad i nějaký rozpoznatelný styl, měla jsem hodné děti, hodně jsem toto propracovala na MD, dělala tutoriály, spolupracovala s nějakýmm časopisy. Zákazníků jsem měla dost, včetně stálých, i v zahraničích, nějaké obchůdky. Ale přiznám se, vyskočila jsem z toho. Nejde jen o tu výrobu a vymýšlení, ale i vše kolem, papírování, reklamou mi byli spokojení zákazníci, ale do toho nově identifikovaná osoba či EET, na což jsem se chystala a tyto zakázky předem vypouštěla. Řeknu to takto: byly dny, kdy jsem strávila x hodin denně při komunikaci se zákazníky. Přes internet se prodává dobře, ale zase vše poladit, sladit, spousta focení. Plus mně byly výhodou mé vlastní velké skladovací prostory plus zázemí při samotné činnosti.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat