Reklama

Ruční práce - podnikáte někdo?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 05:15
Ruční práce

Hezky den, mam takovy dotaz, mozna spise zadost o radu :think: Nekolik let se venuji rucnim pracem, posledni cca 4 roky hlavne hackovani (pro zname, pro syna, darky atd). Ted k veci, spatne jsem si spocitala rodicovsky prispevek (rok nebudu mit skoro nic), tak mne napadlo zkusit si zalozit zivnost a sve vyrobky prodavat, jen si nejsem uplne jista, o ktere vyrobky by byl zajem a bylo pro mne realne pokryt poptavku nebo jestli zkusit nakupovat prize v zahranici (vim o ktere by byl zajem) a prodavat je na svem eshopu. Vim, ze mi tu nikdo nerekne „delej to a to“, jen bych chtela znat nazor nekoho nezaujateho nebo nekoho, kdo podnikal v podobnem oboru. Nebo si precist, co hackovaneho Vas nekde zaujalo nebo co byste si treba koupili. :think: Za kazdou radu, tip atd bych byla moc vdecna :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5968 příspěvků 16.09.18 06:54

Hackovaneho, pleteneho bych si nekoupila nic. Nelíbí se mi to. Navíc je to činnost kterou sama umím.

weyky
Neúnavná pisatelka 19174 příspěvků 59 inzerátů 16.09.18 06:59

Myslím,že letí pufy,viděla jsem i háčkované kabelky a fusaky,nebo deky na miminka.Čepiček a podobných věcí je na trhu plno.

Mala.ještěrka
Kecalka 269 příspěvků 16.09.18 07:03

Hodně lidem v mém okolí se líbí háčkované hračky

Borůvka1990
Kelišová 5434 příspěvků 16.09.18 07:29

V mém okolí nakupují háčkované dekorace, vánoční, velikonoční, podzimní… do školky atd. Na netu je spousta inspirace i návodů a fantazii se meze nekladou. A celoročně bych to doplnila dětskými doplňky. Plést umíš? Podle mě jdou na odbyt především pletené věci na děti. Sama neumím ani jedno, sotva přišiju knoflík, o kreativitě ani nemluvím, takže občas něco kupuju.

Borůvka1990
Kelišová 5434 příspěvků 16.09.18 07:30

Jo ale! Holky co to dělají, které teda znám, to nedělají na živnost, to je spíš jako přilepšení k rodičáku či práci… :nevim:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 3 inzeráty 16.09.18 07:38

Nevím, já bych si nic háčkovaného nekoupila nelíbí se mi to. Možná dětem nějakého háčkovaného plyšáka…naši měli jeden čas na zdech obrazy, kde byly nití vyšité nějaké vzory, tuším baletka, nějaké ovoce,…to vypadalo také docela hezky. Bílé nitě na černém podkladu. Ale nevím, zda se jedná o to samé. Takové ty lapače prachu a oblečení pro miminka ani náhodou…takových jsem dostala a šlo to všechno pryč…přijde mi to nevkusné. Kamarádky mamka dělá šály a čepice, z takové té tlusté vlny a byl o to docela zájem. A ještě si pamatuji, že když jsem byla malá, tak naši měli upletené slepičky, které jsme dávali o velikonocích na vajíčka. Kýč jak bič, ale nám dětem se to šíleně líbilo a na každém vajíčku jsme potřebovali nutně slepičku :lol: Takže tomu bych se asi taky nebránila…hodně štěstí :palec:

Uživatel je onlinerůžový achát
Závislačka 4233 příspěvků 16.09.18 07:40

Mně by se líbily bílé a béžové háčkované polštáře na sedačku, háčkované plavky na hezkém těle jsou také krásné.

kacakaca
Závislačka 2551 příspěvků 16.09.18 07:45

Znam pani, co sila na fleru a presla ciste na prodej metraze, ze ji plne uzivi, uz ma i kamenny obchod. Ja bych hackovaneho nekoupila nic, snad jen vidim obcas plysaky u lidi. Kdysi jsem se pokousela uhackovat panenku Elsu, neuspesne. Koupila bych ji, ale ta cena pro mne na materske byla smesne vysoka. Po materske mam penize, ale zas zadne touhy nakupovat hackovane. :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 10011 příspěvků 16.09.18 07:57

Syn ma rad hackovane medvidky, tak tech mame dosti. Ale upřímně koupíš je na každé kulturní akci a i tady na emiminu je toho spousta. Nehledě na fler apod. Pokud nebudeš nabízet neco originálního, tak s přílišným výdělkem nepocitej.

Uživatel je onlinea12
Vesmírná mluvilka 31003 příspěvků 16.09.18 07:57
@Terezxx píše:
Nevím, já bych si nic háčkovaného nekoupila nelíbí se mi to. Možná dětem nějakého háčkovaného plyšáka…naši měli jeden čas na zdech obrazy, kde byly nití vyšité nějaké vzory, tuším baletka, nějaké ovoce,…to vypadalo také docela hezky. Bílé nitě na černém podkladu. Ale nevím, zda se jedná o to samé. Takové ty lapače prachu a oblečení pro miminka ani náhodou…takových jsem dostala a šlo to všechno pryč…přijde mi to nevkusné. Kamarádky mamka dělá šály a čepice, z takové té tlusté vlny a byl o to docela zájem. A ještě si pamatuji, že když jsem byla malá, tak naši měli upletené slepičky, které jsme dávali o velikonocích na vajíčka. Kýč jak bič, ale nám dětem se to šíleně líbilo a na každém vajíčku jsme potřebovali nutně slepičku :lol: Takže tomu bych se asi taky nebránila…hodně štěstí :palec:

Jeeee slepicky :srdce: :mrgreen: taky jsme je meli, pletla je babicka.. Koupila bych si ji hned :mrgreen: ne ze se mi to libi ale jako vzpominku..
A nasi maji vysivany hradcany od babicky.. Ja bych si to teda na zed nedala ale je to taky pamatka a nechapu jak to mohla dokazst, ja jeji talent nezdedila :mrgreen: ale treba ponozky a svetry od babicky ze zarive zeleny atd. Vlny teda letely :oops:
Ale na panenky jsme taky meli krasny oblecky jak upleteny, tak usity.. I na barbiny :lol:

Pidulka1991
Závislačka 2820 příspěvků 16.09.18 07:59

Co bych poradila jsou hracky, kdyz to umis da se na tom neco malo vydelat, puffy, koberecky, kabelky. Na obleceni bych se vykaslala, zabere spoustu casu, ale videla krasne svetry, ponca.. taky se vetsinou libi cepice a nakrcnik s dolphinky… vepky problem u hackovaneho (ci pleteneho) je ten, ze ti co to neumi to neoceni a ti co to oceni si to dokazou vyrobit sami.

Jeste jsem si vzpomnela, vidam jeste retez na kocarek a kolotoc na postylku.

Muminek2019
Povídálka 19 příspěvků 16.09.18 08:11

Ja se obavam, ze to neni nic co by te uzivilo :think: protoze rucni prace lidi nedokazi ocenit, a ty to budes ve finale prodavat za takovou cenu ze ti to stezi pokryje naklady na vlnu. Navic je toho vsude strasne velke mnozstvi a ty by jsi musela prijit s opravdu jedinecnou vyrobou

Uživatel je onlineKriss Tina
Závislačka 4933 příspěvků 16.09.18 08:18

Možná něco sezoniho, třeba vánoční nebo velikonoční dekorace, za chvíli bude halloween tak i na ten možná někdo něco koupi, ale že by se tím dalo uživit nevím :nevim: třeba tašky jsou fajn, jakoby takové ty háčkované síťovky na nákup, ale nějaké dečky apod už moc neletí. Spíš třeba bych rozšířila sortiment nejen to háčkované ale jestli umíš třeba šít, tak hodně maminky kupujou mantinely do postýlek, povlečení, takové ty tee pee stany apod.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 16.09.18 08:30

jako živnost těžko, to bys musela mít něco extra asi.. mně se občas podaří něco prodat, nebo dělám na objednávku, ale je to tak max pár tisíc za rok… navíc je háčkování pomalé, takže buď bys musela háčkovat třetí kosmickou rychlostí, nebo to mít tak drahé, že by tos tejně nikdo nekoupil :nevim: no a hlavně bych řekla, že nabídka značně převyšuje poptávku, ruční práce přišly zase do módy a dělá to každá druhá

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Spasí Prahu SuperJan? Z funkcí, které zvládá, jde hlava kolem i Supermanovi

Rodilý Kryptoňan obdařený nadpřirozenými schopnostmi zbledl závistí.... číst dále >

GLOSA: Čižinský, Hřib, Pospíšil. Experiment „Nová Praha“ se může zaseknout dřív, než vůbec začne

Vyrovnané výsledky komunálních voleb v Praze dávají prostor pro vytvoření... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >