Jak to vyřešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 07:25
Jak to vařešit?

Dobré ránko všem,
prosim vás mám jeden problém a nevím jak vyřešit. jde o to, že jsem dříve šila oblečení pro děti při zaměstnání legálně na ŽL, ted bohužel jsem nezaměstnaná, ale šít bych chtěla dál. Dokonce bych dostávala i nabídky na šití přes jednu int. stránku. zdrav a sociální musím platit sama a vše kolem to vím. Otázka zní, Jít do toho nebo ne? Šly byste do toho na vlastní pěst? Šití mě hrozně baví a mým snem je prostě to dělat dál a být sama svým pánem.
Děkuji za odpovědi.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 07:26

jejda překlep :-) JAK TO VYŘEŠIT má byt správně

smudlinky
Závislačka 2571 příspěvků 350 inzerátů 18.09.18 07:57

zkus se poptat na UP- je tam možnost legálně si přivydělat, je to ale omezené typem smlouvy a výší výdělku. Taky bys nedostávala žádnou podporu v nezam. po dobu co by ti chodily peníze za šití

chaela
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 07:59

No proč ne. Ale nepočítej s tím, že tě to uživí ve smyslu, že z toho budeš mít plnohodnotný příjem. Nevím teda, co mi krátké sijes, ale třeba já bych svých výrobků musela prodat skoro 300 měsíčně, aby mi to hodilo nějaký slušný výdělek, což je v jedné osobě nereálné. A při začátku pod ika i je zase nereálné někoho zaměstnat, protože jaksi není z čeho ho platit. Pokud máš dost rezerv, abys to postupně rozjížděl, tak do toho. Nebo si najdi jen malou brigádu, ať máš aspoň něco jistého.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 07:59

@smudlinky ano to vše vím,od up bych nedostala nic,to už mám zjištěné

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 08:01

@chaela taky mě napadlo že bych šla k tomu na brigošku . A vy podnikáte?

chaela
Ukecaná baba ;) 1378 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 08:45
@Anonymní píše:
@chaela taky mě napadlo že bych šla k tomu na brigošku . A vy podnikáte?

No měla jsem to v plánu, dlouho jsem šla kamarádce do jejího obchodu, ale asi 2 měsíce poté, co jsem si zařídila ŽL a domluvily jsme se na dlouhodobé spolupráci, obchod prodala. Takže mám smůlu, ale snažím se šít něco trochu jiného a prodávat na netu. Jako lidí to kupují ale já nemám čas toho dělat hodně, takže je to jen velmi příležitostně. Jsem na rodičáku, studuju, mám zdravotní problémy, řeším teď nově skolku… Mám toho nad hlavu, takže jsem šití omezila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >