Výpověď od agentury práce v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
horakova.verunka
Kecalka 109 příspěvků 19.09.18 19:37
Výpověď od agentury práce v těhotenství

Ahoj všichni…Potřebovala bych poradit…Právě jsem ukončila nemocenskou a odevzdala žádost o mateřskou. Pracovala jsem přes agenturu u jedné automobilky. Smlouvu mám na hlavní pracovní poměr do konce října, termín shodou okolností stejný den…Když jsem odešla na nemocenskou kvůli rizikovému těhotenství, chtěli po mě, abych jím podepsala ukončení pracovního poměru dohodou. To jsem odmítla a dál se o to nějak nestarala…Byla jsem v klidu až do dnešního dne, kdy mi přišel z pojišťovny dopis, že, přibližně od poloviny dubna, nejsem vedená jako zaměstnanec…Když jsem to četla, zůstala jsem jako opařená. Nedostala jsem žádné ukončení pracovního poměru, zápočtový list…Prostě nic…Navíc by to znamenalo, že nebudu mít právo na mateřskou a navíc bych musela zdravotní doplácet, protože jsem nevěděla, že bych se měla přihlásit na pracák nebo najít nové zaměstnání…Může vůbec dát agentura výpověď během nemocenské v těhotenství? Moc děkuji za reakce

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34575 příspěvků 19.09.18 19:41

Ahoj, pošli tento dotaz do této právní poradny .Tam ti dají určitě ty nejucelenější informace.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 19.09.18 19:41

Nebyla si v dobe nastupu na nemocenskou ve zkusebni dobe?

jessikka
Extra třída :D 11095 příspěvků 19.09.18 19:56
@Vicky1 píše:
Nebyla si v dobe nastupu na nemocenskou ve zkusebni dobe?

to by se neobtěžovali po ní chtít dohodu, ale ukončili by jí rovnou.

ne, agentura tě takhle ukončit nemůže.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 19.09.18 19:59

@jessikka taky mam stejny nazor, jen me napaslo jeste tohle :andel: udala bych je na socialce a na uradu prace :palec:

Uživatel je online1mila2
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 19.09.18 20:15

Jestli jsi predtim pracovala, tak by ses mohla vejit alespon do ochranne lhuty a tim mit narok na materskou. Jestli jsi na neschopence, tak za tebe bude ZP „platit“ stat, ne? Na UP by te nemocnou nezaregistrovali. Nejsi pro ne dost uchazec, kdyz jsi marod.

jessikka
Extra třída :D 11095 příspěvků 19.09.18 20:18

@1mila2 Neschopenku dostane je ten, kdo je zaměstnaný. Takže během neschopenky platí zaměstnavatel.

Okamžitě na úřad práce a oznámit to.

eumedon
Extra třída :D 14545 příspěvků 19.09.18 20:23
@horakova.verunka píše:
Ahoj všichni…Potřebovala bych poradit…Právě jsem ukončila nemocenskou a odevzdala žádost o mateřskou. Pracovala jsem přes agenturu u jedné automobilky. Smlouvu mám na hlavní pracovní poměr do konce října, termín shodou okolností stejný den…Když jsem odešla na nemocenskou kvůli rizikovému těhotenství, chtěli po mě, abych jím podepsala ukončení pracovního poměru dohodou. To jsem odmítla a dál se o to nějak nestarala…Byla jsem v klidu až do dnešního dne, kdy mi přišel z pojišťovny dopis, že, přibližně od poloviny dubna, nejsem vedená jako zaměstnanec…Když jsem to četla, zůstala jsem jako opařená. Nedostala jsem žádné ukončení pracovního poměru, zápočtový list…Prostě nic…Navíc by to znamenalo, že nebudu mít právo na mateřskou a navíc bych musela zdravotní doplácet, protože jsem nevěděla, že bych se měla přihlásit na pracák nebo najít nové zaměstnání…Může vůbec dát agentura výpověď během nemocenské v těhotenství? Moc děkuji za reakce

Takže od konce:
Ani agentura samozřejmě dát platnou výpověď z PP během těhotenství ani pracovní neschopnosti nemůže. I pro agentury platí zákoník práce.
Neplatnou výpověď dát může, ale na tu bys musela včas reagovat. Dohodu jsi nepodepsala.

Za této situace bych tedy zdravotní pojišťovně oznámil toto:

Sděluji Vám, že jsem stále zaměstnaný, můj pracovní poměr skončí uplynutím sjednané doby, žádná výpověď z pracovního poměru mi doručena nebyla a dohodu o skončení pracovního poměru jsem nepodepsal.

Pokud mne můj zaměstnavatel od dubna odregistroval ze zdravotního pojištění, pak jednal protiprávně, protože neexistuje právní titul k ukončení pracovního poměru.

Žádáš, aby bylo provedeno šetření.

Pokud něco zfalšovali, tak je to snad i na trestní oznámení na policii (podezření pro TČ podle § 181 TZ - poškození cizích práv).

V každém případě - obrovský průser pro ně. Tím mohou taky skončit.

eumedon
Extra třída :D 14545 příspěvků 19.09.18 20:31

@jessikka @Vicky1 Když něco dostala od zdravotní pojišťovny, tak logicky musí odpovědět zdravotní pojišťovně! Musí odpovědět tomu, od koho dostala nějaký přípis! Co s tím úřad práce? :roll:

Příspěvek upraven 19.09.18 v 20:33

Uživatel je online1mila2
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 19.09.18 20:31

@jessikka vsak ona nastoupila na neschopenku a byla na ni predpokladam do ted (ted by asi mela nastoupit na PPM). A pokud vim, tak na neschopenku muzes jit i 7dni po skonceni PP, tak asi to nejak osetrene je. Ikdyby ji behem neschopenky skoncila smlouva (coz tady se nestalo), tak by ji preci na UP neregistrovali a asi je blbost, aby si ZP platila sama jen proto, ze je nemocna :think:

_0812_
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 19.09.18 20:35

@horakova.verunka manžela taky agentura vyhodila v době nemocenské. Neudělal nic, oni si to okecali. Od někud se jim doneslo, že jeho nemoc má původ z práce a už se ho snažili rychle zbavit. A z pojišťovny mu to taky přišlo, že několik měsíců nemá uhrazené pojištění, ale on tam donesl papír z OSSZ, že je dlouhodobě na nemocenské a nic nedoplácel. A jinak v těhotenství tě nikdo vyhodit nemůže, jsi v ochranné lhůtě. Takže udělej bugr a braň se, v právu jsi ty.

Celeana
Kecalka 101 příspěvků 19.09.18 20:52

@horakova.verunka DOPORUČUJI zajít s pracovní smlouvou a pokyny agentury k přidělení do té automobilky na inspektorát práce, takhle na dálku se to nedá posoudit, jen hádat. Ono agentury mají různé finty, jak obejít zák.práce, třeba že pracovní smlouva končí s ukončením činnosti pro uživatele- tedy je na dobu určitou. K tomu je třeba znát i ukončení práce pro uživatele. Proto je třeba vidět všechny doklady, které máte.

eumedon
Extra třída :D 14545 příspěvků 19.09.18 21:02

@Celeana To je pravda. To tam může být. zaměstnanec čte „na dobu určitou“, vidí, že je tam do konce října, ale nevšimne si dalšího možného vymezení doby určité.

Edit: Proč by ale potom po ní chtěli dohodu o ukončení PP? To by nedávalo smysl!

jessikka
Extra třída :D 11095 příspěvků 19.09.18 21:11
@eumedon píše:
@jessikka @Vicky1 Když něco dostala od zdravotní pojišťovny, tak logicky musí odpovědět zdravotní pojišťovně! Musí odpovědět tomu, od koho dostala nějaký přípis! Co s tím úřad práce? :roll:
Úřad práce může celou věc prošetřit, s tou pojišťovnou to vůbec nesouvisí, nepíšu, že ano. Pojišťovna asi nijak zaměstnavatele postihnout nemůže, ne? :roll:
eumedon
Extra třída :D 14545 příspěvků 19.09.18 21:23
@jessikka píše: Úřad práce může celou věc prošetřit, s tou pojišťovnou to vůbec nesouvisí, nepíšu, že ano. Pojišťovna asi nijak zaměstnavatele postihnout nemůže, ne? :roll:
Úřad práce to nemá v kompetenci prošetřit. Pleteš si to s Inspekcí práce.

Zakladatelka dostala dopis od zdravotní pojišťovny, tak musí logicky odpovědět zdravotní pojišťovně, bez ohledu na to, zda pojišťovna může zaměstnavatele potrestat, nebo ne. Na konci toho dopisu má možná i poučení s lhůtou pro odpověď.

Zaměstnavatel podle všeho podvedl (obelhal) zdravotní pojišťovnu a zdravotní pojišťovna si samozřejmě může od něho nechat doložit, na základě jakého právního titulu zakladatelku odhlásil a může u něj provést kontrolu . A zaměstnavatelům může ukládat pokuty až 200 tisíc Kč.

Pokud se ale zjistí podvodné jednání (např. zfalšování dohody o ukončení PP), je to případ pro policii.

@Celeana píše:
@horakova.verunka DOPORUČUJI zajít s pracovní smlouvou a pokyny agentury k přidělení do té automobilky na inspektorát práce, takhle na dálku se to nedá posoudit, jen hádat. Ono agentury mají různé finty, jak obejít zák.práce, třeba že pracovní smlouva končí s ukončením činnosti pro uživatele- tedy je na dobu určitou. K tomu je třeba znát i ukončení práce pro uživatele. Proto je třeba vidět všechny doklady, které máte.
No jo. A i kdyby - tak jak to, že jí nebyl doručen zápočtový list?
@horakova.verunka píše:
Nedostala jsem žádné ukončení pracovního poměru, zápočtový list…Prostě nic…

https://www.podnikatel.cz/…e-i-dorucit/

Tak jak tak je to je hodně velký průser, ale vypadá to, že ne pro zakladatelku!
 https://www.podnikatel.cz/…iony-pokuty/

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama