Jak to chodí v CARech?

660
1.2.16 17:55

Jak to chodí v CARech?

Ahoj holky, byl mi zjištěn PCOS. Půl roku se marně snažíme o mimíska. Poslední dva měsíce sleduji ovulku - minule nebyla a teď vypadá, že také ne. Můj Dr. se k celému problému staví dost laxně - máme prostě zkoušet dál a ono to jednou přijde :think: Uvažuji o nějakém CARu v Brně. Nemám vůbec tušení o tom, jak tam co probíhá, co se platí a jestli něco hradí pojišťovna? Mě bude v srpnu 2016 29 let a příteli 39,… Budu ráda, když mi napíšete svoje zkušenosti… Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3651
1.2.16 18:17

Ahoj, já jdu zítra poprvé s manželem do pronatalu, tak ti napíšu jak to tam chodí :-) manžel byl už před 14 dny na spermiogramu, dostala jsem pro něj žádanku od své gynekoložky, na základě výsledků jsem ted vyfásla žádanku rovnou do pronatalu na konzultaci tak jsem sama zvědavá :) pokud ti dá doktorka žádanku pro chlapa na spermio neplatí se nic bez žádanky to stojí kolem tisícovky tím se asi začíná :andel: zítra ti dám vědět jak to probíhalo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5819
1.2.16 18:31

Ahoj já navstevuji Helios zadanku žádnou nepotrebujes vysetreni na pojistovnu. Napsala sem jim do meilu nas problem a oni nam navrhli konzultaci s primarem a genetikem odebrali nam kvev na genetiku, imuni atd, manžel spermoogram. Ve stredu si deme pro částečné vysleky a na konci února pro zbytek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22446
1.2.16 18:46

@Matahaari Objednej se, žádnou žádanku nepotřebuješ. První návštěva je většinou jen konzultace, proberou s vámi, co máte za problémy, jaká vyšetření atd. Navrhnou vám další postup - buď další dovyšetření, když je už nemáte hotové a řeknou vám, jaké možnosti jsou - IUI, IVF. Máte pak čas si všechno rozmyslet, aspoň já se s žádným nátlakem nesetkala. Chlap musí počítat s vyšetřením spermiogramu, bez toho se dál nedostanete. „Chyba“ (myšleno v dobrém) nemusí být jen u Tebe, ale i u něj a podle toho pak má smysl zkoušet něco dalšího. Držím palce, ať vám to rychle vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5819
1.2.16 18:53

@Ecil nem uz na první konzultaci vrali uplne všechno pan primář byl usmevavy a pry at nemusíme porad jezdit a mame to vše při jednom

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22446
1.2.16 19:05
@wendisek píše:
@Ecil nem uz na první konzultaci vrali uplne všechno pan primář byl usmevavy a pry at nemusíme porad jezdit a mame to vše při jednom

My už jsme to tady měli spojené s vyšetřeními, byli jsme rozhodnuti do toho jít co nejdříve. Ale jinak, když nejsi rozhodnutá, dávají čas na rozmyšlenou, aspoň tam, co chodím já. A pak ta první návštěva je fakt spíš konzultace. Tak hlavně ať vám to co nejdříve vyjde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5819
1.2.16 19:12

@Ecil no my zatím čekáme na výsledky je mi 23 a mam dve zt vždy ve stejný týdnu. No a podle vysledku se rozhodne ve stredu deme pro první část pak az na konci února pro genetiku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660
2.2.16 08:34

Děkuji moc všem za informace :kytka: Jsem ráda, že nepotřebuji papír od doktora. Stejně od něj odcházím a hledám jiného gyn.

Ještě jedna otázka - se všechno v CARu hradí z vlastních zdrojů? Jde mi o to, jestli třeba první IUI nebo IVF jde přes pojišťovnu nebo hned rovnou vše sami. A vyšetření tomu předcházející…
Omlouvám se za asi hloupé otázky, ale nemám ani v okolí nikoho s takovými zkušenostmi a nechci tam přijít úplně mimo :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22446
2.2.16 10:44
@Matahaari píše:
Děkuji moc všem za informace :kytka: Jsem ráda, že nepotřebuji papír od doktora. Stejně od něj odcházím a hledám jiného gyn.Ještě jedna otázka - se všechno v CARu hradí z vlastních zdrojů? Jde mi o to, jestli třeba první IUI nebo IVF jde přes pojišťovnu nebo hned rovnou vše sami. A vyšetření tomu předcházející…
Omlouvám se za asi hloupé otázky, ale nemám ani v okolí nikoho s takovými zkušenostmi a nechci tam přijít úplně mimo :oops: :oops:

Nejsou hloupé, já se taky ptala před první návštěvou, ať vím, co mě čeká. Vyšetření jsou všechny přes pojišťovnu, ty neplatíš. Jinak máš nárok na 4 IVF hrazené pojišťovnou (když zavádíš při prvních dvou IVF jen jedno embryo), ale to neznamená, že hradí vše v plné výši, počítej doplatkem. Ten se celkem liší v různých CAR, co jsem četla, tak v CAR ve státních nemocnicích je to méně, některé doplácely i pod 10 tis. Ale jinak musíš počítat s cca 20-25 tis, nejvíc tvoří doplatky na léky a pak některé metody, které pojišťovna nehradí, ale většinou zvyšují šanci na úspěch. Záleží na příčině neplodnosti, množství léků, které budeš potřebovat atd…oni vám to pak vše vysvětlí.
Když se povede a embryí je víc, zamrazují se a platíš poplatek za zamrazení.
IUI je nekdě zcela hrazeno pojišťovnou, někde platíš cca 1500 Kč, je to zase za nějaké metody navíc - pročištění spermatu atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5819
2.2.16 12:21

@Matahaari ještě u těch základních vysetrenich muzes doplacet za rozsirenej spermuogram manžel foplacel 2500 nechtěl mít jen ten základní z nej jen tak nezjisti. A jak říká @Ecil ivf neni hrazeno cele pojistovnou zalezi na doplatcích za leky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3651
2.2.16 16:26

Tak my byly dneska poprvé v pronatalu, manžel tam byl teda už před 14 dny na spermiogramu, dneska mu nabrali krev na pohlavní nemoce a imunologii, mě udělali ultrazvuk a stěr na chlamydie, další postup bude až přijde MS do tří dnů se dostavim na krev já na imunologii a pak 14Dc na ultrazvuk a domluvit se na případném IUI to se prý neplatí a hradí to pojištovna mám nárok na 6 pokusů za rok tak uvidíme co bude dál :hug: :andel: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
660
2.2.16 16:45

@Ecil @wendisek :kytka:
Děkuji moc za podrobné informace. Hned mám lepší pocit, když zhruba vím, jak to probíhá :kytka: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama