Reklama

Jak to oznámit?!?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 20:13
Jak to oznámit?!?

Zdravím… prosim vas, jak jste sefovi/sefove oznamili tehotenstvi? Pracuji v ms a kvuli nemocim (spala, nestovice, ktere jsem nemela, opakujicimu se streptokokovi apod.) bych potrebovala na neschopenku co nejdriv. Bohužel mame pripravny tyden a ja to budu oznamovat az zitra nebo v patek a mam sileny strach, ze jelikoz je nedostatek ucitelek, ze me prohodi oknem :,(. Jsem 7+3. Diky za rady. :think:

Reklama

Reakce:

Lea L
Kecalka 305 příspěvků 29.08.18 20:20

Neres to a proste rekni jak to je. Muzou byt maximalne neprijemni, ale nic jineho.. vyhodit te nemuzou a preci jen je to radostna zprava ;) u me v praci to taky udelalo dost komplikaci, ale je to jak to je a hotovo :-) neboj se a smele do toho ;)

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 29.08.18 20:23

Jestli jsi už nějakou době ve školce, tak už budeš na nemoci zvyklá. Sama učím ve škole. V prvním těhotenství jsem taky měla v plánu jít na neschopenku a v 9 týdnu jsem potratila a bylo vyřízeno. V dalším těhotenství jsem učila v pohodě až do nástupu na mateřskou 6 týdnů před porodem. V té době jsem měla ve třídě neštovice, ve škole byl svrab a hromada běžných nemocí. Uvidíš co ti na to řekne doktor, ale já bych toto nepovažovala jako důvod jít na nemocenskou a být 7 měsíců omezená ve vycházkách atd.

Medičkaa
Stálice 92 příspěvků 5 inzerátů 29.08.18 20:24

Přesně tak, co nejhoršího se může stát? Maximálně si vyslechneš jak na tebe bude šéfka čtvt hoďky nepříjemná… no a co? a ty se pak můžeš dalších několik měsíců těšit na miminko a dalších spousu let si pak prcka užívat :)

Emimin7
Echt Kelišová 8078 příspěvků 29.08.18 20:30

Co třeba tohle - domluvit se s třetí osobou, ať v jeho/její přítomnosti řekne „Každá, kdo je z přítomných těhotná, nechť zvedne ruku.“ V tu chvíli zvedneš ruku. 

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 20:36

@Aspera budu ucit teprve 3 rokem. Minuly skolni rok jsem mela 5× anginu a silneho streptokoka. Nic méně ted nam tam radi spala a to mi doktor rekl ze je prudce infekcni a ze me chape. Doktor by nemel problem mi neschopenku napsat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 20:38

@Medičkaa taky jsem si rikala, ze jde o to vydrzet par minut kriku asi no. Kazdopadne jsem se chtela nabídnout, ze bych tam byla treba mesic nez by se nasel za me zastup. Ale to se obavam ze je i nerealne. Dnes uz mam sirup na bolesti v krku od doktorky a doporuceni na neschopenku. Nechci ohrozit miminko ale v praci to takhle na honem rict mi prijde s prominutim svinarna :(

Lea L
Kecalka 305 příspěvků 29.08.18 20:40
@Anonymní píše:
@Medičkaa taky jsem si rikala, ze jde o to vydrzet par minut kriku asi no. Kazdopadne jsem se chtela nabídnout, ze bych tam byla treba mesic nez by se nasel za me zastup. Ale to se obavam ze je i nerealne. Dnes uz mam sirup na bolesti v krku od doktorky a doporuceni na neschopenku. Nechci ohrozit miminko ale v praci to takhle na honem rict mi prijde s prominutim svinarna :(

A co je prednejsi? Zdravi a vyvoj mimca. Takze tak… A svinarna to neni. Svinarna je si vzit nemocenskou, protoze sem lina, nebo se mi nechce..

Nadavilero
Závislačka 4179 příspěvků 29.08.18 20:41

No úplně normálně, že ses to včera (dneska) dozvěděla a říct ty důvody, co jsi tu napsala. Naštvaná asi bude, ale u mladé holky se to těhotenství dá očekávat, ne? :potlesk: :palec:

Uživatel je onlineLaraA
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 29.08.18 20:43

No tak pokud jsi byla minuly rok 5× nemocná, tak spíš bude mít jakykoliv zamestnavatel radost, že tě bude moct nahradit někým odolnějším :mrgreen:
Já oznamovala těhotenství privátně šéfovi vždy co nejdřív, v 5.tt, taby měli co nejvíc času vyřešit nahradu. Přišlo mi to fér.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 29.08.18 20:53
@Emimin7 píše:
Co třeba tohle - domluvit se s třetí osobou, ať v jeho/její přítomnosti řekne „Každá, kdo je z přítomných těhotná, nechť zvedne ruku.“ V tu chvíli zvedneš ruku. 

8o to nemyslis vazne, ze ne? Copak je ji deset let?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 21:15

@LaraA ono hodne lidi kdyz zacina ucit ve skolce marodi prvni 2 roky nez se tim prokouse. A to,ze rodice jsou nezodpovedny a poslou nam tam dite nemocne a jsou schopne se hadat, ze je zdrave je dalsi stranka veci. Ne jednou se nam stalo, ze nam dite reklo, ze mu bylo spatne uz doma a maminka mu dala meducinku nebo prasecek… takze za ty nemoci doopravdy nemuzu. Nez jsem nastoupila do mš tak jsem jen tak nemarodila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 21:16
@LaraA píše:
No tak pokud jsi byla minuly rok 5× nemocná, tak spíš bude mít jakykoliv zamestnavatel radost, že tě bude moct nahradit někým odolnějším :mrgreen:
Já oznamovala těhotenství privátně šéfovi vždy co nejdřív, v 5.tt, taby měli co nejvíc času vyřešit nahradu. Přišlo mi to fér.

Jo a navic kdyby me tam nechteli tak mi o prazdniny neprodluzuji smlouvu ne?!?

Uživatel je onlineLaraA
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 29.08.18 21:34
@Anonymní píše:
Jo a navic kdyby me tam nechteli tak mi o prazdniny neprodluzuji smlouvu ne?!?

Nečerti se :jazyk: pořád stojím za tím, oznámit co nejdřív… konkretni tip - když budes oznamovat mezi 4 očima, začni třeba „teď po mě budeš chtít hodit tuhle tlustou knížku/odpadkový kos/svoji svačinu…“ po takovém úvodu už na tebe na 99% nikdo křičet nebude :P

Medičkaa
Stálice 92 příspěvků 5 inzerátů 29.08.18 21:43
@Anonymní píše:
@Medičkaa taky jsem si rikala, ze jde o to vydrzet par minut kriku asi no. Kazdopadne jsem se chtela nabídnout, ze bych tam byla treba mesic nez by se nasel za me zastup. Ale to se obavam ze je i nerealne. Dnes uz mam sirup na bolesti v krku od doktorky a doporuceni na neschopenku. Nechci ohrozit miminko ale v praci to takhle na honem rict mi prijde s prominutim svinarna :(

i kdyby to byla svinarna (jako ze podle me neni) tak zdrave miminko je proste prednejsi! sefova je taky zenska tak to urcite pochopi ne? hlavne se kvuli tomu zbytecne nestresuj a radsi si uzivej tehotenstvi! utece to taaak rychle… :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama