Jak to vyřešit problém v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 16:12
Jak to vyřešit problém v práci

Hezké odpledne,

Pracuji v rodinné firmě, kde zpracovávám komplet účto. Zvláště v oblasti personalistiky, ale narážím na těžké případy, které neutuším jak řešit. Ted nás navíc čeká kontrola ze sociálky. Když to řeknu v práci ozve se jen : Hlupáku co tu otvíráš ústa a nic se nevyřeší. Spíš mě chce táta předevšemi ponížit, nejraději by mě i zbil. Když to chci řešit doma, taky se to přechází a nikoho to nezajímá. Když se zeptám našeho daňového poradce, nebo jeho spolupracovníků. Tak mi nikdo neodpoví, nebo řeknou že neví.

Jak byste to řešili? Z práce bych odejít nechtěla, účetnictví nenávidím ale druhá náplň mojí práce (obsluha prodejny a prodej) mě hodně baví a chtěla bych se v něm rozvíjet. Díky moc za jakékoliv rady

Reakce:
Enmamma
Závislačka 3071 příspěvků 03.11.18 16:25

Mít za šéfa otce, který mě ponižuje a nejradši by mě bil, bych mít nechtěla. Prodávat můžeš i jinde. Já bych dala výpověď, ať se otec postaví třeba na hlavu a osamostatnila bych se.

Uživatel je onlineDenisa56
Kelišová 6440 příspěvků 03.11.18 16:27

Prodavačku můžeš dělat i jinde, navíc k tomu nebudeš mít účetnictví a nikdo ti nebude nadávat do hlupáků. A jak, že by tě chtěl nejraději zbít? Co to je, tohleto? V tomhle bych nepracovala ani náhodou, osamostatnila bych se od rodičů komplet - bydlení, práce… prostě odšla bych a vztahy udržovala čistě na rodinné bázi, nikoli té pracovní.

Pokud kontrola zjistí nedostatky, vyzve k jejich napravení, hlavní problém bude mít když tak majitel firmy. Nestresuj se tím. Spíš se zaměř na to, jak odejít.

Alisa30
Kecalka 182 příspěvků 03.11.18 16:34

ach jo :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 16:36

No já bych nechtěla odcházet kvůli kolegům na prodejně, se kterými si rozumím výborně. A ostatní jsou na ně hnusní, když třeba poklesne prodej. Docela jsme se skamarádili a spoustu problémů se snažíme řešit společně. Ti mi stojí za to tam zůstat.

BellinkaX
Kelišová 6679 příspěvků 03.11.18 16:49

Neřešila jsi tady něco podobného opakovaně? Pracuješ v rodinné firmě, otec Tě deptá, osobní život nula nula nic… jen firma a rodina.. otloukánek?
Nicméně ať je odpověď ANO nebo NE, stejně bych udělala jedno. Našla si práci i bydlení jinde. Ne s rodiči. Tím pro sebe uděláš strašně moc.

Titty
Echt Kelišová 8148 příspěvků 03.11.18 16:52

Vezmi kolegy z prodejny a hromadně zdrhněte jinam. :mrgreen:

Nevím, já bych tohle asi nevydržela a šla pryč, už jen to, že tě vlastní táta nebere vážně a chce tě ponižovat. :?

Pokud odcházet nechceš nebo nemůžeš, najdi si na facebooku profesní skupinu personalistů a mzdových účetních. Tam se můžeš zeptat a problematické otázky probrat se zkušenějšími.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25290 příspěvků 03.11.18 17:21
@BellinkaX píše:
Neřešila jsi tady něco podobného opakovaně? Pracuješ v rodinné firmě, otec Tě deptá, osobní život nula nula nic… jen firma a rodina.. otloukánek?
Nicméně ať je odpověď ANO nebo NE, stejně bych udělala jedno. Našla si práci i bydlení jinde. Ne s rodiči. Tím pro sebe uděláš strašně moc.
řešila. @Alisa30 tvoje diskuze poznám, ať je založíš jako anonym nebo ne. Děláš to už takových 5-7 let. Osamostatni se, jinak se svým životem nic užitečného neuděláš. Jednou se otočíš a uvidíš za sebou jen hromadu promrhaných let.
vokishka
Extra třída :D 12902 příspěvků 03.11.18 17:53
@BellinkaX píše:
Nicméně ať je odpověď ANO nebo NE, stejně bych udělala jedno. Našla si práci i bydlení jinde. Ne s rodiči. Tím pro sebe uděláš strašně moc.

je to opakovaně a to ne jen tady. Vždy dostane odpověď, že má jít pracovat jinam. Ale za chvíli je nová diskuze se stejnými odpověďmi. A zase nic neudělá.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 03.11.18 18:39

Jdi jinam. Rodinná firma je zlatá věc, když všichni táhnou za jeden provaz a peklo, když je to jako u vás.

Ou
Kelišová 5454 příspěvků 03.11.18 18:56

Najdi si práci někde v jiném městě, odstěhuj se a postav se na vlastní nohy. Teď. Dokud ještě je nedostatek lidí a práce spousta.

Bez toho nikdy nedospěješ, bez toho si nevybuduješ rozumné sebevědomí - potřebuješ žít v netoxickém prostředí a to bohužel tvoji rodiče evidentně neumí svým dětem poskytnou.

držím palce.

krajta
Kecalka 182 příspěvků 03.11.18 19:27
@jenny.fields píše: řešila. @Alisa30 tvoje diskuze poznám, ať je založíš jako anonym nebo ne. Děláš to už takových 5-7 let. Osamostatni se, jinak se svým životem nic užitečného neuděláš. Jednou se otočíš a uvidíš za sebou jen hromadu promrhaných let.

Jo máš pravdu :mrgreen: , kdybych tuhle uživatelku a hlavně její pořád stejné diskuze nesledovala už x let, myslela bych si že to je troll, protože normální, dospělí člověk, sebou 7 let nemůže zametat 8o .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >