Jak to vyřešit? Ztráta MS

Anonymní
16.10.19 19:07

Jak to vyřešit? Ztráta MS

Bohužel jsem nejspíš kvůli nízké váze (157cm/41kg) přišla o menstruaci (půl roku jsem bez). Jiný důvod, proč už to nemám, mě nenapadá. Těhotná nejsem. Je nějaký způsob, jak ji navrátit zpět bez toho, aniž bych musela přibrat?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2014
16.10.19 19:11

A co na to říká tvůj gynekolog?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.19 19:17

A při jaké váze jsi ji měla naposledy? Já mám se stejnou výškou 44 kg a normálně funguju, tělo mám zdravé. Byla jsi na gynekologii, předpokládám, když už je to půl roku. Co ti tam řekli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1499
16.10.19 19:18

No tak já když taky takhle hodně zhubla (162 cm a 41 kg), MS jsem neměla. Znovu jsem ji dostala, až když jsem přibrala (trvalo to více jak dva roky!).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11372
16.10.19 19:28

Jít se léčit s mentální anorexií.

To že zatím nepozoruješ důsledky toho jak si ničíš organismus a proto začíná selhávat - třeba vypnutím rozmnožovacího systému neznamená že se to neděje.

Když pomineme důsledky podvýživy, tak aby si fungovala tak jak je potřeba, tak prostě potřebuješ určitý podíl tuku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4984
16.10.19 19:31

Jakým způsobem jsi zhubla? Pravděpodobně se to opravdu srovná až když něco naberes (vlastní zkusenost). Navíc každé tělo má tu hranici, kdy vypne MS jinde, takže nemá cenu se s někým podle výšky a váhy srovnávat. Pokud jsi výrazně zvýšila fyzickou aktivitu mohlo by pomoci jen trochu zvolnit. MS například často ztrácí běžkyně - mám pocit že se uvádí, že ve chvíli kdy běhás 50kms/týdne a více, je zde zvýšené riziko ztráty MS. Co přesně během dne jíš? Mohlo by i pomocí zvýšit příjem tuku na úkor jiných složek stravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
16.10.19 19:44

Měřím téměř stejně a váhu 41 kg si tedy nedovedu představit. Určitě to není normální. A proč nechceš přibrat??? Při této výšce aspoň 50 kg si myslím..vždyť to ani není hezké u dospělé ženy tak nízká váha :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.19 19:50

Jiný zpusob než zvýšení hmotnosti není. Pokud se tomu z nějakého důvodu bránís a za každou cenu chceš zůstat podvyzivena, je to na návštěvu odborníka (přes hlavu, samozřejmě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 21:07

Při mých 161cm se mi MS automaticky vypne když klesnu pod 50 kg. Podle mě jsi neskutečně nízko s váhou, není to zdravé, taky jsem s tím dřív experimentovala a nestojí to za to. Teď bych chtěla přibrat a nejde to..

• Nahlásit
  • Citovat
17.10.19 07:50

Proč nechceš přibrat? 41 kg už je dost málo, já jsem při 159cm nejméně vážila 45kg, menstruaci jsem normálně měla… Poraď se s gynekologem, i když oni rádi řeší problém s menstruaci tak, že nasadí antikoncepci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama