Jak udělat dort se šlehačkou a marcipánem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hooupacka
Kecalka 125 příspěvků 04.01.18 12:57
Jak udělat dort se šlehačkou a marcipánem?

Šikulky, měla bych dotaz. Ráda bych udělala krém s mascarpone a šlehačkou. Dokola bych chtěla dát marcipán. Na vrchu bude jedlá fotografie. Šlehačka se prý nesnese s macipánem. Jak to tedy udělat. Co když dám slabou vrstvu? Neuškodím marcipánové hmotě? Nebo nějaký trik jak na to.. Nechci se vzdát ani krému a ani marcipánu.. Děkuji..

Reklama

Reakce:

acimedaca
Nadpozemská drbna 25481 příspěvků 04.01.18 12:59

@Hooupacka udělat si trochu pudinkového krému na potření dortu zvenku, jakmile se ti dostane marcipán do kontaktu s tím šlehačkovým krémem, tak se ti tam rozteče, nesmí se to vůbec dostat k sobě

nonina
Závislačka 4015 příspěvků 04.01.18 13:00

Pod ten marcipán bych dala jiný krém - prostě udělat trochu krému na pomazání boků dortu a na to pak marcipán. Pokud by pod marcipán přišel šlehačkový krém, tak se marcipán rozteče a nebylo by to hezké.
Ať se dílko podaří!

Loll
Závislačka 2902 příspěvků 04.01.18 13:24

A pokud nechces dat kolem dortu jiny krem, nedavej zadny, jen dovnitr ten slehackovy. Dort sice nebude dokonale hladky, ale take to jde, delala jsem to uz mockrat :)

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 04.01.18 13:27

Taky jsem to chtěla obejít a pod fondán jsem dala tvarohovo-pudinkový krém. A dost vypadal pěkně tak první dvě hodiny :-D

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19014 příspěvků 04.01.18 13:27

Musíš mezi to dát nějakou vrstvu, někdo dává pudinkový krém nebo máslový, někdo třeba čokoládu (poleješ to roztavenou čokoládou a po ztuhnutí dáš marcipán. I s tvarohovým krémem ti to poteče, na ten pozor ;)

admin
Extra třída :D 10765 příspěvků 05.01.18 11:42

Dobrý den,

nezapomeňte se podělit o osvědčený recept na eMiminu:)

Těšíme se!
adminka Eliška

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama