Jak udělat maturitu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 11:51
Jak udělat maturitu

Dobrý den. Letos mě čeká maturita a já z ní mám úplně neuvěřitelný strach. Máte nějaké tipy co jste dělali když jste se učili na maturitu? Co vám pomáhalo atak?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
impossible
Stálice 99 příspěvků 23.08.19 12:01

Pořádně se připravuj, učení nepodceňuj a zbytečně se dopředu nestresuj.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1249 příspěvků 23.08.19 12:02

Byt v klidu. Udelali to vetsi idioti ;) a behem roku vas urcite ve skole pripravi dostatecne

Wanheda
Kecalka 121 příspěvků 23.08.19 12:06

Učit se, učit se, učit se a nestresovat se.

Innocence
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 23.08.19 12:08

Pokud se učíš průběžně celé 4 roky, tak příprava na maturitu je jen opakování. Mně teda nedělalo problém se na maturitu připravit a odmaturovat levou zadní právě díky tomu. Kdo se neučil v průběhu studia, ten zaplakal. Popravdě si neumím moc představit narvat najednou do hlavy 4 roky za třeba měsíc nebo míň.
Přeju hodně štěstí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 12:09
@Cenarius píše:
Byt v klidu. Udelali to vetsi idioti ;) a behem roku vas urcite ve skole pripravi dostatecne

Na školu právě vůbec nespolehám, tam nám nikdy nic moc o maturitě neřekli a o nějaký přípravě nemůže být řeč :? Já doteď nevím jak to vlastně u maturity chodí a co všechno se po mně chce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 12:11
@Innocence píše:
Pokud se učíš průběžně celé 4 roky, tak příprava na maturitu je jen opakování. Mně teda nedělalo problém se na maturitu připravit a odmaturovat levou zadní právě díky tomu. Kdo se neučil v průběhu studia, ten zaplakal. Popravdě si neumím moc představit narvat najednou do hlavy 4 roky za třeba měsíc nebo míň.
Přeju hodně štěstí.

Když já mám strašně krátkodobou paměť na věci co nepoužívám často, takže ikdyž jsem se ty věci učila tak většinu z nich už neumím. Budu na tom podobně jako ti, co na to celý ty 4 roky kašlali

veselamuchomurka
Stálice 84 příspěvků 23.08.19 12:12

Tak si najeď na stránky https://www.novamaturita.cz/, tam najdeš spoustu informací… Myslím, že je celkem normální, že vám v nižších ročnících nic neříkali, každým rokem se to trochu mění, tak je namístě podávat aktuální info

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 12:12

Průběžně se uč. Hlavně se všechno nešprtej do detailů, ke každé otázce stačí, když si zapamatuješ nejdůležitější body, zbytek se dá okecat. Kdosi říkal, že je dobré být lidový vypravěč O svaťáku, až si budeš opakovat, tak si dej hlavně občas oraz, zajdi s kamarádkama nebo někam relaxovat do přírody a den před maturitou už se na to nedívej, to nemá smysl, jen zahltíš hlavu. Hlavně žádné stresy, úplně v klidu tam nakráčej. Nevím, jaké máte profesory, ale když jsme tam chodili na potítko, tak k nám vždycky přišli, jestli je všechno ok a nepotřebujeme trochu poradit. :lol: Na maturitu z literatury doporučuji mít hodně načteno a okecat to četbou, to mají profáci rádi. Ale to zas neznamená, že nebudeš vědět nic z teorie, zkrátka ta četba dělá divy a vem si s sebou oříšky, to celkem uklidňuje. :mrgreen:

me57h
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 23.08.19 12:26
@Anonymní píše:
Dobrý den. Letos mě čeká maturita a já z ní mám úplně neuvěřitelný strach. Máte nějaké tipy co jste dělali když jste se učili na maturitu? Co vám pomáhalo atak?

Zvládneš to levou zadní, dcera čtyřkařka maturovala s červeným diplomem a na školu notně kašlala. Když to zvládla se svým přístupem, určitě to nic není. :palec:

stazka
Kelišová 5526 příspěvků 23.08.19 12:26

A z ceho budes maturovat vis? Jinak samozrejme prubezne pripravovat, precist knihy do cestiny a nenechavat to na posledni chvili.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35004 příspěvků 23.08.19 12:48
@me57h píše:
Zvládneš to levou zadní, dcera čtyřkařka maturovala s červeným diplomem a na školu notně kašlala. Když to zvládla se svým přístupem, určitě to nic není. :palec:

kde se rozdávají červené diplomy za maturu? :lol:

Blankaspl
Kecalka 279 příspěvků 23.08.19 12:50

Me57h zase perlí. Fakt nevím, jestli je tak zlá, nebo tak hloupá. Červený diplom za maturitu? A teď prosím tu o Karkulce…

Teenulka
Nováček 3 příspěvky 23.08.19 12:56

Maturovala jsem tento rok a hrozně mi pomohlo udělat si rozvrh, co se kdy budu učit a tak..naučila jsem se ten základ otázky a zbytek okecáš. :nevim: :palec:

Uživatel je onlinePopeladym
Kecalka 287 příspěvků 23.08.19 13:01
@Blankaspl píše:
Me57h zase perlí. Fakt nevím, jestli je tak zlá, nebo tak hloupá. Červený diplom za maturitu? A teď prosím tu o Karkulce…

No, protože máme doma VL v červených deskách, může v nich zřejmě být i maturitní vysvědčení. Proč hned Karkulka.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama