Jak uklidnit psychiku po potratu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 11:11
Jak uklidnit psychiku

Ahoj holky, jdu pro radu, napad.. jak uklidnit vlastni hlavu..

Pred 3 lety jsem mela 2 samovolne potraty (1 dite doma, o druhe snazeni), a to mi rozjelo latentni tetanii (brneni prave pulky tela, paleni jazyka atd). Na neuro 2 testy EMG a ze tedy tetanie (MRI mozku negativni). Tak vapnik a magnezko.. zabralo, otehotnela jsem, druhe ditko doma, vse ok.
Obcas se tetanie vraci, brneni v koneccich prstu, ranni necitlivost rukou, huceni a motani hlavy - opet neuro, vse ok, tetanie potvrzena, nasazeny leky na toceni hlavy a huceni, magnezko, L-tryptofan, zase vse ok. Ale ted me uz 14 dni boli hrudnik, pres srdce az do leve ruky, vetsinou jen horni polovina ruky, nekdy az do prsti. Paleni a tlak na hrudni kosti smerem k srdci, pocit, ze se nemuzu zhluboka nadechnout, jen melce. EKG a RTG hrudniku a krev ok (jen vyssi tep - 89 az 91 na EKG), fyzioterapeut projel hrudni pater a vse ok. Porad se vse toci kolem toho, ze je to tetanie a reaguji nervove prilis prehnane - nevim jak to presne popsat. Ale, co me na tom “trapi” nejvic je to, ze si ve stresu vubec neprijdu, jsem na materske, v manzelstvi vse ok, deti zdrave.. nemam obdobi, ze by me neco trapilo, proto to vubec nechapu a o to vic me to stve..
Snazim se cvicit jogu, chodit na masaze, ale porad se me to drzi, a kdyz mi konecne odezni jedno (huceni v hlave), tak me z niceho zacne palit na hrudi, nerozumim tomu..
Mate nekdo podobne zkusenosti se svoj psychikou? Pomohlo vam neco?
Omlouvam se za diakritiku, pisu z mobilu…
Dekuji, Petra

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 11:17

Ja…a taky s tim porad bojuji..ja teda beru AD uz leta a pritom: skvely manzelstvi, děcka v pohode, prace super…nevim… :nevim: Joga mi tedy pomaha to je fakt…ale obcas silene buseni na hrudi( pry od nervu), obcas je mi z niceho nic do breku…radu moc nemam..bojuji

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 11:26
@Anonymní píše:
Ja…a taky s tim porad bojuji..ja teda beru AD uz leta a pritom: skvely manzelstvi, děcka v pohode, prace super…nevim… :nevim: Joga mi tedy pomaha to je fakt…ale obcas silene buseni na hrudi( pry od nervu), obcas je mi z niceho nic do breku…radu moc nemam..bojuji

A na co konkretne beres AD? Tomu se chci vyhnout.. chtela bych teda..
Petra

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 17.08.19 11:36

Tetanie bez dalšího fyziologiického podkladu je typciký symptom panické poruchy.

Tu léčí psychoterapie. POmoci s tím můžou antidepresiva která tlumí i úzkost, ale primární je psychoterapie.

Panická porucha není důsledek slabosti a nebo nějakých akutních problémů - spíš naopak, nejčastěji se projevuje u lidí se silnou vůlí, kteří se prostě obavy naučili potlačovat a řešit věci svou vlastní vůlí.

Jenže ty potlačné a nezpracované strachy v nevědomí škodí - představ si to jako když pořádně nevyčistíš ránu a rovnou ji zašiješ a časem dělají panickou poruchu.

Zároveň ony mechanismy, které umožnili ony strachy potlačit brání tomu, aby člověk viděl jak jsou reálně propojené emoce a tělo, takže se zaměřují na lékařské řešení problémů, které jsou důsledkem rozvířené psychiky.

Plus se takové stavy projevují velmi často v době, kdy není potřeba být ve střehu a tudíž ony strachy mohou probublat snáze ven, protože neliješ tolik energie do strážení hradeb.

Ideálně hledej nějaké psychoterapeutické směry orientované na práci s tělem, zejména pokud tě baví ta jóga - umí to věci docela dobře urychlit

Adresáře psychoterapuetů s příčetným výcvikem zde

http://www.pbsp.cz/…tovatele.htm
http://capzt.cz/…enti-vycviku
https://www.biosynteza.cz/…lexni-vycvik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 11:42

@Ou dekuji, podivam se na to.
Ja si pod panickou poruchou predstavuji ruzne strachy a to ja nemam..

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 17.08.19 11:44
@Anonymní píše:
@Ou dekuji, podivam se na to.
Ja si pod panickou poruchou predstavuji ruzne strachy a to ja nemam..

no to je úzkostná porucha. Panická má ten aspekt že člověk co tím trpí si ony úzkosti vespod nepřipouští - proto se mu manifestují divnými zdravotními příznaky.

A jo, dá to práci se tím popasovat. Výhodou je, že pak stačí jen trošku modifikovat mechanismy zvládání úzkosti zátěže (většinou směrem k větší vlídnosti k sobě samému a odvaze přiznat slabost a zranitelnost) a vnímavosti vůči tomu co je mimo bdělé vědomí a zacházení s tím.

Což je vlastně mnohem snazší, než klasicky úzkostného člověka naučit strach překonávat.

Jen je teda daleko víc potřeba ona psychoterapie, protože takhle subtilní vnitřní procesy prášky fakt nezvládnou…

Lana25
Závislačka 3683 příspěvků 4 inzeráty 17.08.19 12:28

@Ou Ty bys měla dostat metál holka :pankac: :pankac: :pankac: nebo kluku, občas tě i podezřívám, že jsi muž :think: Ale ještě, že tu jsi :srdce:

Váš příspěvek
Reklama