Jak uspat ročního? Přes den

623
30.8.21 15:46

Jak uspat ročního? Přes den

Ahoj, máte prosím nějaký nápad nebo zkušenost, jak uspat roční miminko? Syn mi tak asi do třičtvrtě roku spal přes den krásně. V noci je to děs od narození, ale přes den, jak na něj padla únava, dala jsem ho do postýlky, on se otočil a usnul. Pak začali být problémy, postupně se to zhoršilo tak že už ho neuspím nijak. Když už vytuhne na ruce, nemůžu ho prostě přendat do postýlky, hned se vzbudí, v kočárku usíná tak hodinu a dýl, takže jakmile usne, už se pomalu vracíme domu a zas se vzbudí. Večer a v noci uspavam kojením. Ale když jdu na to přes den, začne u toho dělat kraviny, i když je celý den ospalý. Já už nevím. Jediná možnost snad nechat ho vybrecet, ale na to nemám srdce a nervy. Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30.8.21 15:52

Nějaký uspávací ritual? Hudba, pohádka, loučení se s hračkami atd.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
838
30.8.21 16:01

Já houpala na ruce, případně na míči a měla puštěný bílý šum. Ten jsem musela mít puštěný po celou dobu spánku v jedno období. Jinak se budil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
30.8.21 16:01

Musi se vyzkouset, co zabere. Zkusila bych dat k Vam do postele a lehnout si a delat, ze spis. Strict do postylky a zpivat ukolebavky nebo drzet za ruku, jen si tam sednout a cekat a kdyz se zvedne, tak zase polozit, dat usinacka. Dopoledne utahat. Davat spat pravidelne po obede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
30.8.21 16:04

Dlouho jsem uspavala v nositku, okolo toho roka už me to docela přestalo bavit :mrgreen: tak jsem si s dcerou vždycky lehla do postele, zavřela oči a dělala, ze spím. Většinou po čase usnula :) ale přijde mi, že k tomu musela tak nějak dozrat, když byla menší, tak většinou dělala blbosti, až se přetáhla a začala brecet a jinak než v nositku neusnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
30.8.21 16:07

On by měl asi potřebu spánku ještě 2× denně. Kolem 10h na něj padne únava, občas usne u kojení nebo někomu na ruce a jakýkoli pokus o přendání do postýlky je neúspěšný. Takže tímhle stylem spí tak 10 nebo 20 minut. A pak odpo začne být už hodně unavený, ale ne a ne usnout. Někdy se stane že doslova odpadne náhodou. Třeba na ruce.
A když bych ho nechala usínat v postýlce, s tím že bych ho třeba hladila, mám být u něj celou dobu? Mám ještě jedno dítě a už úplně vidím že u něj budu třeba 2h, ten jen tak neusne. Tak si to nemohu dovolit A taky aby v tom neměl guláš, že v noci a večer usíná u kojení…
Já už js někdy jen krůček od toho ho nechat v tý postýlce a nechat brečet :-( a to jsem byla vždy odpůrce. Ale takhle snad i on trpí, když chce spát, ale nejde mu to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
30.8.21 16:10

Máme od roka něco podobného, ale já denní spaní nijak nehrotím. Když přes den nespí, tak nespí - aspoň pak rychle usne večer a nestraší další den brzo ráno. Když se zadaří, že usne v kočáře, tak nejdu hned domů, ale prostě změním program a jezdím, dokud spí. Ale já už mám trochu starší a bez denního spánku vydrží. Chápu, že je to problém, pokud je nevyspalé dítě protivné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
30.8.21 16:11

Jinak postel máme tak pitomě, že může z každé strany spadnout. Spíme všichni v ložnici i se starším, a nějak jinak to tam nejde poskladat. Takže když začne dělat kraviny, může spadnout a nemůžu dělat, že spím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
30.8.21 16:11

@Katka372 Asi bych počkala, až bude opravdu hodně unavený - třeba ve dvě hodiny po obědě nebo jak to vychází u vás. A dala do toho kočárku. To by snad neusínal přes hodinu, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
30.8.21 16:12

@annali právě že on je strašně ospalý, protivný. Jinak by mi to bylo taky asi jedno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
30.8.21 16:14

@Dobrej_tym právě že i když je hodně unavený, tak začne koukat, pozoruje bráchu před sebou.. A trvá dlouho než usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
30.8.21 16:45

@Katka372 A je jedno, kdy jde spát? Nešlo by, že by usínal později?

Já jsem teda usínala pouze u prsa, v roce určitě. To jsem dokonce ještě syna nosila v nosítku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
30.8.21 17:06

Ha! Ze spánku svýho dítěte asi zešedivím. Já musím pořád zkoušet. Od 9 měsíců usínala pouze v kočárku. Jednu dobu stačilo vyjet a jet. Pak usnula venku, ale nedalo se vrátit domů, prostě jsem klepala kosu někde na lavičce s knížkou a když se začala vrtět, tak jsem popojela. Později už se dalo zajet domů, to bylo fajn. Pak najednou usnula pouze ve tři, bez ohledu na to, jak se cítila unavená a jak dlouho jsme jezdila (když jsem to prošvihla a vyrazila v půl čtvrté, tak nazdar). Jednu dobu se jí vysloveně klížily oči a ona se štípala a bouchala, aby neusnula. To jsem s ní jezdila na sluníčku, aby jí svítilo do očí a donutilo je zavřít. Pak usínala jenom na mě, v křesle, když jsem do ní hustila pohádky jednu za druhou. Pak nespala vůbec. Pak jsme měly okruh mimo civilizaci, hodně drncací. Pak už to taky trvalo skoro hodinu a půl. Teď novinka - usne v baldachýnu u pohádek. Modlím se, aby to vydrželo…

Takže já neustále zkouším. U nás vždycky funguje jedna jediná věc a musím přijít na to, jaká… Drž se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1294
30.8.21 17:10

@Ba-stet Haha, trik se sviticim sluncem znam taky :)) Dcera zas bajecne usinala v nositku, nesnasela kocar…pak zas v kocaru, doma ani v nositku ne. Ted nenavidi kocar, chce usinat doma.

Spanek deti pres den je takova pruda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
30.8.21 17:18
@Dobrej_tym píše:
@Ba-stet Haha, trik se sviticim sluncem znam taky :)) Dcera zas bajecne usinala v nositku, nesnasela kocar…pak zas v kocaru, doma ani v nositku ne. Ted nenavidi kocar, chce usinat doma.Spanek deti pres den je takova pruda.

A když nespěj a jsou protivný jak berňák, taky pruda. Člověk si fakt nevybere :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat