Jak uspavate 10 mesicni miminka ?

122
30.3.20 21:18

Jak uspavate 10 mesicni miminka ?

Zdravim, muzete me vysvětlit jak vecer uspavate své mimca? Mám 10mesicni holcicku. Pres den je to u nas bez problemu to usne bud v kocare a nebo po mliku usne krasne sama, ale večer ju musim chytnout za ruce a klimbat, vzteka se u toho třeba hodinu nez usne nekdy je to uz nad moje síly, ale pokud ju takhle neuspim tak je vzhůru takže ji musim uspat :( Máte to taky tak podobně? Nebo uspavate bez problemu? Nebo někdo nějaké rady? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lynx.lynx
30.3.20 21:21

Kojíš? Já uspávala u prsa. Teď je 4 den odstavu a usíná prostě sama, ležim vedle ní, přitulí se a odpadne. Ale v 10m sem uspávala u prsa a nebo v nosítku/šátku.

• Nahlásit
  • Citovat
3454
30.3.20 21:21

Já uspavam dceru tak, že si k ní lehnu, přitulime se a ona mě pak hladí po ruce tak dlouho, než usne :D pak ji prendam k ní do postýlky a odcházím :) teď, když už je starší, tak jí předtím řeknu pohádku, šeptem zpívám nějakou písničku a pak už dělám, že spim :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
30.3.20 21:22
@Lynx.lynx píše:
Kojíš? Já uspávala u prsa. Teď je 4 den odstavu a usíná prostě sama, ležim vedle ní, přitulí se a odpadne. Ale v 10m sem uspávala u prsa a nebo v nosítku/šátku.

Nene jsme plně na UM + prikrmy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
30.3.20 21:23

Podobně jsem to měla s dcerou přes den když usinala, musel jsem ji vyloženě znehybnit, ale ona se teda uklidnila a spala snad do 5 min. Večer to byl taky boj, ale prostě to bylo tim že se jí ještě spát nechtělo a dělala blbosti. Když jsme šli později tak usla za chvíli a zůstalo ji to do teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
30.3.20 21:24

Syna (8 měsíců) uspávám u prsa, to je oproti dceři, když byla v tomto věku, o dost víc v pohodě. Dcera byla UM a uspávání bylo šílený, taky jsem držela za ruku a ležela u ní, řvala a řvala. Nakonec jsem rezignovala a asi právě od jejího desátého měsíce jsem ji prostě nechala válet po posteli a ona se válela a válela až nakonec usnula, převalovala se sem a tam a u toho aspoň neřvala. Pak nějak od jejího roku jsem ji uspávala zpíváním a ona usnula snad během pěti minut, to bylo supr. Trvalo to tak do jejího 14 měsíce, teď ji uspávám stejným způsobem, ale usne třeba až za půl hodiny. Teď má dvacet měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8036
30.3.20 21:26

Uspávám osmiměsíční dceru tak, že si s ji lehnu do postele, tulíme se a ona mi usne v náručí. Ne, že bych musela, asi by usnula sama, usíná téměř na povel od narození, ale užívám si tu chvíli, kterou máme jen samy pro sebe. Mám k tomu ještě dvouleťáka a postel je to jediné místo, kde se k mamince nesnaží protlačit, spánek je pro něj za trest :lol: jeho jsem ale uspávala do roka u prsa, jinak uspávám pořád. Většinou oba najednou, hezky si sjednotili režim. Takové to rozhazování rukama ale občas mívá, když je přetažená a nemůže usnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lynx.lynx
30.3.20 21:27

@RockFous a máte nějaké rituály? Já bych zkoušela zaměřit se na zklidnění, i jako celý domácnosti alespoň v období spánku. Klidně jí fakt pak dej k sobě do postele, mazli, zpívej a Až usne, přendala bych do postýlky. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
247
30.3.20 21:33

Holky, a jak uspáváte přes den? Malá má rok a uspavani večer je ok, ale přes den je to boj.. hlavně teď, když nikam nemůžeme :( dřív jsme chodili ven každý den a to spala celkem dobře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
30.3.20 21:35

Vykoupe se, dá si kaši. V pokojíčku vyvětram… položím do postýlky a odcházím. Do 10 minut spí a když nemůže usnout, tak si tam chvilku povídá a pak je ticho. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
30.3.20 22:03

Ročního syna od narození jen do postýlky. ( Během dne kdyz jsem šla spát sním, tak u mě v posteli, nebo v noci při krmení zůstal už semnou) ale ten základ aby usnul v postýlce.. někdy okolo 7 měsíce měl záchvaty, řval, chtěl pryč z postýlky, prostě se mu nechtělo spát, ale teď už druhy měsíc dám do postýlky, pohladit, dám napít, někdy nechám čaj u něj a odcházím, pouštím usinaci sovu, do pár minut spí, ani neprotestuje. Prostě jsem ho naučila že má usínat sám, když plakal nebo něco, běžela jsem k nemu, ( to je jasný ) :) ale prostě vždycky sám, a je naučený že je doma večer klid.
A nikdy nezkoušel jakože nějaký nošení, usínání, houpání na ruce atp. Jako úplně miminko přez den spal občas ve vibračním křesílku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
30.3.20 22:36

Po koupání vyvětrám v pokojíčku, nakrmím, dám do postýlky, pohladím, natáhnu kolotoč a odcházím. Vracím se maximálně dvakrát, přebalit nebo dát napít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
30.3.20 22:39

Mam takovou velkou perovou zavinovacku a v ni syna vzdycky musim znehybnit :) Kdyz je unaveny, usne do 5 minut beze me. Kdybych ho nezavinula, tak mam vyzkousene, ze sebeunavenejsi zacne v posteli delat kraviny a neusne. Pres den v kocare nebo to same, jen ho navic kolibam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.20 15:15

Separační úzkost

Dobrý den, mohu se zeptat jak ste řešili u dětí separační úzkost? Syn 9 měsíců byl zvyklý usínat sám v postýlce a od začátku 8. měsíce sám neusne, dělá hysterický scény, řve, takže uspávám na ruce. Do toho mu rostou zuby. Pořád si říkám, že vyrostou zuby a srovná se to. Nejsem zastáncem nechat dítě vyřvat. Když si ho vezmu do postele tak tam zse probere a začne řádit po celý posteli. Má někdo s tímto zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8036
19.4.20 15:40

@Houzvicka1 beru si malou do postele, usíná u mě. Ale lumpačit ji nenechám. Taky by pořád utíkala, ale prostě jí znovu otočím, pritisknu k sobě a většinou to po chvíli vzdá. Někdy tedy nespokojeně mručí, nebo začne plakat, ale většinou je to jen proto, že prostě nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama