Batole se často v noci budí a pláče

261
26.3.20 14:55

Batole se často v noci budí a pláče.

Dobrý den, nevím jestli mi některá z Vás pomůže, ale chci to zkusit. Popíši vám náš problém. Dceři bude 13m a doteď spávala, tak nějak normálně, občas se vzbudila na kojení. napapala se a zase usla. Pro upřesnění spí se mnou v posteli. No a tak 4 dny zpátky to všechno začalo. Vždsycky se vzbudí začne hrozně plakat, chce prso a tohle je schopná dělat celou noc po 20 minutách a k ránu vždycky usne a pak neví kdy se vzbudit. Už jsem i kvůli tomu najela na jednodenní spaní, jelikož mi přišlo, žeje přespaná a nemůže usnout a v klidu spát. Celou noc se vrtí a pořád někam leze. Tak před týdnem měla chřipku, teploty, kašel a rýma, chytla to jako vždy od bráchy, který to donesl ze školky. Ještě teď občas zakašle, ale ne zas tak často, aby ji to budilo. Napadlo mě jestli třeba není hladová, ale včera jsem si opravdu dala záležet ať se večer pořádně napapá a stejně to bylo k ničemu. Prosím nemáte některá podobnou zkušenost? Přemýlšlela jsem i nad zoubky, ale Panadol předešlé dny měla na tu teplotu a nepomohlo to. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1886
26.3.20 15:10

Mam to stejne. Kluk ma 14M a poslednich par dni je mazec. Uz spaval celou noc. Ted mel kasel, takze zakuckal, to ho vzbudilo, tak jsem si ho vzala k sobe…lezl asi hodinu po posteli, kdyz nekde usnul, za chvilku byl vzhuru a rval. Nechce pití, ani jidlo. Zacne rvat, sedne si a za par vterin sebou prasti do periny, na dnesek snad 100×. Taky nevim, cim to je :roll: nekasle uz v noci vubec, teplotu nema, ale spi cim dal hur :think:

Snad někdo poradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
26.3.20 17:22

Holky přidávám se, u nás to trvá už přes měsíc.
Malá 19mesicu, krásně spala celou noc, má svou postýlku v pokojicku, kde sama usina bez problému.
Začne noc a okolo půl 1 začíná teror.
Kolikrát vstávám po 20-30 minutách. A pomůže jenom UM nic jinyho, takže za noc klidne litr mlika jinak neusne. Odmítá cokoliv (čaj, pohlazení) a když ji vezmu k sobě za hodinu je vzhůru a chce vstavat.
Teď poslední dva dny (musím zatukat), že se vzbudila 2×.
Vůbec to nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.20 11:07

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli vám něco pomohlo, jestli jste přišli na příčinu toho buzení. Dcera má rok a vždy se budila tak 5× za noc, ale napila se a spala dál. Už to bude měsíc co se budí častěji než jednou za hodinu a špatně usíná. Přes den spí jen u prsu, v nosítku nebo v náručí. Jsem z toho zoufalá, zuby jí rostou od půl roku pořád, ale tak strašné je to teprve měsíc. Má potravinové alergie, ale měla jsem za to, že už jsou celkem vychytané. Taky mi teď skoro nejí, hlavně teplejší jídla si nevezme vůbec a hned co je vidí hrozně pláče. Také mi začala bojkotovat nočník, na který už kakala. Nevíte, co se to děje? Fakt jsem zoufalá, měsíc jsem skoro nespala a už nejsem schopná normálně fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
6.9.20 11:45

@Štrample obecná Prožívala jsem nedávno to samé. Prcek mi plakal i ze spaní, nebo se začal budit s hrozným pláčem, přes den nešel vůbec odložit. Bylo to náročné, hledala jsem, co dělat, čím to může být. Napadly mě akorát zuby, noční desy, separační úzkost…čím to bylo do teď netuším, ale jak to začalo, tak to pak z ničeho nic přestalo. Asi nepomůžu, jen dodám naději, že se to opravdu zlepší. „Je to jen období“. Jestli nechce ani jist, pak to fakt můžou být zuby, našeho prcka nejvíc potrapily vrchní jedničky, a to až když už byly kousek venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.20 13:59

@pujda Děkuji za podporu, my už máme venku 14 zubů, nejhorší byly také horní jedničky, ale takto hrozné to zdaleka nebylo. V mezičase se občas usměje, hraje si, ale oproti tomu, jak to bylo veselé a pohodové dítě, je to velká změna. Hlavně milovala jídlo, ráda ochutnávala a teď vůbec nejí, maximálně kousíček banánů nebo jiné ovoce. Kojit chce převážně v noci, přes den tomu moc nedá. Celkově je drobounká na svůj věk a teď snad ještě hubne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
6.9.20 14:24

@Štrample obecná Nerostou ji spicaky? Ty jsou prej taky dost hrozné, deti prej z toho bolí i uši, celkově to dost špatně prožívají. Mazes ji zuby něčím? Až bude zase v noci plakat, zkus ji pusu pomazat něčím, ja používám calgel. Můžeš vyzkoušet ji i dát cipek, jestli by se tu noc to spani zlepšilo. Máš ji v posteli, nebo v dětské postylce? Možná chce být u tebe. Šíleně se to mění, i to jídlo, zase to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.20 15:28

@suzka1 Mazala jsem taky calgel, ale nepřišlo mi, že by měl efekt. Ona si to moc namazat nenechá a hlavně ani nevím, kde ji to trápí. Aktuálně žádný prořezávající se zub nevidím. Spí se mnou v posteli, postýlku už jsem prakticky zrušila. Jen nevím, jestli to nemůže být něco horšího, ale snad ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
7.9.20 08:19

@Štrample obecná Naše kluky vždycky trápí zuby tak měsíc, než je vidět, že se něco klube. Takže klidně to muzou byt zuby, možná že ne. Chce to prostě vydržet, ten dětský spánek je proste náročný. Jestli můžeš, odpocin si s ni, když spí přes den..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
7.9.20 09:12

Ahoj holky.. Pridam se s nasimy zkušenostmi..
Nasi maly bude za 2 tydny rok..cca pred mesicem taky zacala bojkotovat jakykoliv jidlo, vcetne toho co ma rada, přidal se hrozny prujem..ale teplota žádná. O nocnim spanku nemuze byt rec, byly jsme co hodinu vzhuru, a cca hodinu jsem vzdy uspavala. Na prujem nic nepomahalo, holka nic nejedla…krom mlika, coz na prujem neni moc dobry.. Po par dnech vylezly 2 horni stolicky, za tyden stolicka dole..a druhá dole nalita.. Doted da prednost mliku, krom obeda ten si da.. Takze se pridavam s názorem, ze to trapeni muzou byt zoubky…
Porad si rikam, kdy uz zaziju opravdovy nocni spanek 💤? :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 12:06

@suzka1 No moc právě nemůžu, pač spinká jen v náručí nebo v nosítku a navíc mám doma druhé dítě. :? Vypadá to, že ji fakt lezou špičáky a k tomu má trochu rýmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
7.9.20 13:04

@Štrample obecná ty spicaky jsou fakt hrozný, taky nam je jeden proknoural :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
7.9.20 20:56

Muzete mi poradit? Mam dceru 20 mesicu a jeste jsem se v noci nevyspala. Usne sama v postylce v pokojicku. Za hodinu az 2 se vzbudi a place, tak ji pohladim, dam dudlika a spi dal, jenze za nejakou znovu, rve a rve a rve dojud ji nevyndam a dam k sobe. To uz spi lip, ale budi se taky, obcas place… Pak chce mliko… Jsem v jinem stavu a potrebuju aby spala, a naucit ji spat ve velke posteli, to taky nevim jak udelat, :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
8.9.20 07:47

@agata23 Hele, my máme 19 měsíční dvojcata a jeden takhle křičí normálně už nějakou dobu. Když začne poprvé, beru si ho k sobě do velké postele a pevne si ho k sobě privinu. Když křičí zase, tak hladim po tváři, dělám „šššš“ a snažím se zase privinout. Usne celkem rychle.. To tak ty deti prostě mají, asi se jim něco zdá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.9.20 21:07

Malej spí zatim bez problemu. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie