Reklama

Jak volaji na nocnik......

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 03.06.09 09:25
Jak volaji na nocnik......

Ahojky, chtela jsem se zeptat, jak jste ucili volat deti na nocnik, jakym slovem, nebo tak neco, ja nevim jak nejsnaze ho to naucit, jestli aaa, eee atd. :lol:
Kdyz se pocura, vi ze se to dela do nocniku,ale proste nevi jak me na to upozornit :roll:
Diky moc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 03.06.09 09:38

Neměli jsme žádné specielní slovo, začal si řikat krátce po druhých narozeninách a řikal „čuat“ popř. „kakat“.
Brzy se to naučí, neboj. Taky jsem v tom období šílela - moc dobře věděl, kam se potřeba dělá, ale nedokázil zahlásit předem.

korena
Závislačka 4472 příspěvků 03.06.09 09:41

U nás je to E-E, ale nikdo ji to neučil, ještě moc slovíčka nezvládá a tohle si určila sama… :wink:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 03.06.09 09:51

U nás A-A, e je totiž u nás univerzální zvuk, Eli není právě mluvec…

L.

Ogulaa
Kelišová 6149 příspěvků 03.06.09 09:54

U nás káko, ale jen když to vyjde, jinak taky často hlásí až po :roll:

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 03.06.09 09:57

M se placala pres pipku… hihi ted vola curat kakat :wink:

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 03.06.09 10:00

Já jsem malou učila říkat aa, ale ona teď volá vždycky „kakat“ a je jedno , co do nočníčku dělá jestli čurá nebo kaká. Prostě jde „kakat“.

davmi
Kelišová 5251 příspěvků 03.06.09 10:04

Tak Vojta taky „mluví“ strašně,takže volá čurat chci,ale v jeho podání to zní „čujáci“ takže lidi se na ulici na mě dost divně dívají :lol:

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 03.06.09 10:27
davmi píše:
Tak Vojta taky „mluví“ strašně,takže volá čurat chci,ale v jeho podání to zní „čujáci“ takže lidi se na ulici na mě dost divně dívají :lol:
kurnik ctu to v praci a rehtam se jak kun - hihi to mi nedelej :lol:

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 03.06.09 10:30

To byl docela problém :D :

Starší si začala říkat na nočník v 19 mm skoro proti mé vůli (březen, chtěla jsem počkat na teplo) a signalizovala tím, že se plácala po pipině. Takže jsem musela být jako ostříž, abych ji včas zaregistrovala a odchytla. Ona tedy už chvíli vydržela. Pak jsme byli na chalupě s nějakými trochu staršími dětmi, které říkaly e-e - ona se to naučila taky, jenže to neuměla vyslovit, tak to tak jako tichounce vydechovala - na odchytávání tedy ještě lepší :roll: . Kolem 2. roku už říkala čuat, kakat.

Mladší byla akční a místo oznamování táhla sama nočníka a rvala si ze sebe oblečení, případně se venku začala svlékat. Na „velkou“ si takhle říkala od 14 mm, na čurání od cca 21 mm.

Eva

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 03.06.09 11:16

Já s snažím s malou mluvit normálními slovy, takže, jsem jí od začátku říkala, že bude kakat, čůrat a nebo že kakala, čůrala. Dlouho neříkala nic, ale pak začala říkat „kaka“ pak začala říkat „kaka-a“ když už se vyčůrala nebo vykakala a „kaka“ když teprve chtěla.
Nu dnes už přidala i t na konci, takže když se jí chce čůrat nebo kakat, říká „kakat“ a když už je hotovo tak „kaka-a“ Čůrat neříká vůbec, asi je to pro ni složitější, ale je mi to jedno, důležité, že se domluvíme a já ji pořád říkám normální slova, takže jednou to začně určitě říkat obojí.

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 03.06.09 11:46
davmi píše:
kurnik ctu to v praci a rehtam se jak kun - hihi to mi nedelej :lol:

Katka_H
Kelišová 5766 příspěvků 03.06.09 11:49

Když bylo dcerka kolem roku na to říkala aaaa, ale teď čůrat, kakat řekne bravůrně :D , ale za to mě to říct v tu pravou chvili je horší :lol: :lol: :lol:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 03.06.09 11:55

U nás se taky žádné zvuky typu a-a nebo e-e nepoužívají, jakmile si začal uvědomovat předem, že se mu chce, tak volal „čuat“ nebo „kakat“ - před tím volal „čuat“ ve chvíli, kdy čůral do tepláků :roll: :lol:
chce to čas :wink:

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 03.06.09 12:05

„Budu čulat“ před a „čulala“ při nehodě. Obě holky se to zhruba v roce a půl naučily v jeslích. Rozlišování kakat - čulat přišlo až později.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >