a zase ten nočník

6367
24.5.09 10:31

a zase ten nočník

ahoj holky, potřebuju poradit, psala jsem tu před časem, ale teď už je to docela urgentní. Syn neustále nechápe nebo nechce smysl nočníku, když ho na něj po:,–(ím, pustím mu televizi, tak vydrží, ale jinak moc ne, no a hlavně si nikdy neřekne sám. Jediné co zahlásí, že se pokadil..počůral, ale dopředu to nikdy neřekne. Připadám si už jako magor, bydlíme v cizině, tady to nikdo do 3 - 3,5 let neřeší, ale jedeme do Čech a tam snad budeme fakt za exoty. Nemáte někdo nějaký fígl, jak ho to naučit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4858
24.5.09 10:37

lexxie ahoj,já jsem to s holkama dělala tak,že jsem jim nechala na sobě chvíli to počůrané oblečení,samozřejmě se jim to nelíbilo,snažili se ty tepláky nebo punčochy sundat,já jsem šla a znovu oblíkla a pořád jsem jim řikala,že :„tady ee“ (dala jsem před ně ten nočník),obě dvě to do týdne pochopili a úplně bez plen byly v roce a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1713
24.5.09 10:46

V roce a půl bez? Tak dnes jdu na to. :lol:
To jste borci, já si moc nefandím.
Ale je fakt, že když malý je bez plenky a počůrá se, tak mu to hoodně vadí, tak snad to zvládnem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
24.5.09 11:37

EvickaS,opravdu,ale každou holku jsem dlouho ještě budila v půlnoci na nočník.Ve spánku se vyčůraly na nočník,ale jak na tohle byly naučené,tak když jsem náhodou odpadla dřív,tak se počůraly do postele.Takže jsem pod ně dávala ty sací podložky,pro takový případ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1713
24.5.09 11:57

Jarunko, já Ti to věřím a taky hrozně závidm :lol:
Já jsem taková zdechlejší a budit ho v noci by nebylo potřeba, protože je každou hodinu až dvě vzhůru, ale věřím, že když budeme oba chtít, tak to půjde.
Dcera to zvládla přesně ve dvou letech, ale vydržela i v noci, tak to bylo pro mě jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.09 13:05

Tak matyáškovi bude v spru 2 roky a také nočník nák extra neřeším,prostě ho tam po:,–(ím,on řekne čííí eee zatleská jsi a jde ho uklidit i když je nočník prázdnej :roll: :roll: ale s těma teplákama to vyzkoušim ale já na to nemám teda nervy abych ho nechala v počuraných kalhotách :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
24.5.09 13:16

holky dík, já jsem ho takhle nechala, pokadil se pokaždé strašně a nějak smysl to nemělo, je fakt, že jsem to nedělala dlouhodobě..no snad k tomu někdy dojde. V Holandsku je normální, že 3 leté dítko má plíny a většinou, co tak znám z okolí, tak po tom 3. roce k tomu nějak dojdou sami a volný průběh tomu nechávají až do té doby, než jdou do školy..tady ve 4 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
24.5.09 13:35

Holky,je mi jasné,že každé dítě je jiné,nemyslím to nějak zle :wink: .Obě holky byly šikovné na všechno odmala,taky znám děti,co mají plíny ve 3 letech ve dne,v noci.

Kamčo,no holka se počůrala denně třeba pětkrát a to jsem za ní pořád chodila a natahovala jí zpátky kalhoty,nechala si je jen do té doby,než jsem zapadla,takže jsem se s ní třeba takhle půl hodiny prala,déle jsem jim ty mokré kalhoty nenechala.Když se pos…,to jsem jim samozřejmě zpátky nenandavala,to by asi pak krutě vypadalo v těch kalhotách a hlavně to mi přijde hnusné.

Ted u kluka nepočítám,že to bude stejné,protože ten,než pochopil paci,paci a pa,pa,tak to byla věčnost :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
24.5.09 14:28

Tak mi to s oběma klukama zvládli do 2 let, ale zvlášť u Toma to byla trochu makačka… Nejdřív jsem jim sebrala plenu na odpoledne (po spaní) a do večera je třeba po 15 min. upomínala a posazovala na nočník. Když se nevyčůrali tak nic a za tu čtvrt hodinku po:,–(it zas… Postupně se intervali prodlužovali… Pak jsem plínku sebrala i dopoledne a stále je hlídala a upomínala… U Honzíka to zabralo cca 7-10dní než pochopil a Tom to sice pochopil taky do týdne, ale pak to zase „zapomněl“ (asi zkoušel, jestli je to jako doopravdy?) , takže bych řekla že s Tomíkem jsme trénovali takový tři týdny… No nehody samo byli, ale ty teď v létě asi moc ani nevadí… Jo a na noc jsme H. odplínkovali ve 2,5letech , ale Tom je v plínkách pořád (pomalu už taky 2,5) a vypadá že ještě dlouho bude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
24.5.09 19:01

U nás je to nyní aktuální téma. Zkoušíme od minulého týdne, první 2 dny se počůral zá:,–(ně do kalhot, 3den se to zlomilo a už nehody skoro nejsou, sem tam nějaká. Když jde odpoledne spát, tak plínku má, a když jdeme ven tak zatím taky. (na noc ji má samozřejmě taky)
A jemu nevadí, že je v mokrém používáme látkovky (na doma) takže je na „vlhko“ zvyklí.
Ale myslela jsem si, že to bude větší boj… je fakt, že po prvním dnu, kdy se nevyčůral ani jednou do nočníku tak jsem to chtěla vzdát, ale co už jsem jednou začala, tak to vydržím :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
24.5.09 21:58

Ahoj, jsem ráda, že se tu tohle téma zase otevřelo, protože právě řešíme totéž. :wink:
Synkovi je dnes přesně 1r a 7m. a já začala vážně uvažovat o tom, že se zkusíme zbavit plínek hlavně z důvodu jeho kakání. Kaká 2-3denně a pokaždé má takovou tu kašovitou stoličku, takže nutně následuje sprcha, jinak to z něj nedostaneme. Trošku se tedy děsím toho, jak to budeme řešit na našich letních poměrně aktivních dovolených. 8O
Taky jsem uvažovala o nedávání plínek i za cenu častých nehod, ale trošku mám strach, jak v těchto případech dopadají botičky? :? Oblečení vyperu, loužičku vytřu, ale předpokládám, že nezůstanou ušetřeny ani boty. Ráda bych se tedy zeptala „praktikujících“ maminek, jak to u nich s botičkami při nehodách vypadalo nebo vypadá? My věnujeme botičkám celkem velkou pozornost, takže má malý i na doma kožené kotníčkové sandály místo bačkorek.
Jinak taky potvrzuji, že každé dítě je jiné. Dcerka (v srpnu jí bude 5let) byla už touhle dobou bez plenek, resp. měla ji pro jistotu, ale večer jsme vyhazovali tu ranní úplně suchou. Jenže ona byla to dítě, které kaká a čurá po jídle a po spaní, takže jsme ji pravidelně vysazovali, ona si ulevila a zase běžela. Navíc byla a je dost velký „držák“, takže v noci vydržela suchá ve 20m, nikdy jsme ji na čurání nebudili. O to víc nám dává zabrat syn, který na nočníku v pohodě posedí, pak vyskočí, řekně „hotovo. tam neni nic“ a za 5-10min. jdeme do sprchy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
24.5.09 23:44

Ad botičky - syn taky doma nosil kotníčkové sandálky. V případě nehody jsem přetřela hadříkem namočeným ve vodě a dala sušit, toť celé :-) Učil se v létě, takže za oknem na parapetu byly suché za chvíli. Po tu dobu chodil v protiskluzových ponožkách, když to bylo na dýl, tak jsem mu dala sandálky, které nosil na ven.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12115
25.5.09 00:01

lexxie , já myslím, že v tomhle věku pravidelné snažení už smysl má, i když úspěch přijde třeb až časem. Zdravé dítě už je určitě schopné princip pochopit, i když ne třeba hned dodržovat. trpělivost a čas, přijde to. U nás zatím Jindy hlásí čůrání, bobky moc nezvládá, ale je vidět, že chápe, o co jde. Zuzi ani ťuk, nočník má jen na posezení, nebo aby šmírovala, co brácha vytvořil.
Bydlím t.č. v Belgii a tady je přístup podobný jako v Nizozemí a podobně s dudlíkem - s dudlíkem chodí běžně tří-čtyřleté děti :roll: Neříkám, že z nich nevyrostou naprosto normální dospělí, ale když nočník děti zvládnou dřív, vidím v tom jedině výhody - minimálně se ušetří za plíny :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
25.5.09 09:11

No botičky teda ušetřeny většinou nejsou, ale jestli ti na těch botičkách tak moc záleží, tak mu na těch nejhorších 14 dní, měsíc dej nějaký kterých ti tolik líto nebude… Myslím že tu "chvilku se to dá vydržet doma i naboso… No pokud nemáte dlaždice, nebo starý vlhký dům a hooodně studené podlahy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
25.5.09 10:13

Elisko to je fakt, ten pristup je uplne jiny, tady kdyz to vykladam, tak vsichni..v pohode, ma cas, neni ostuda mit ve 3 letech pliny no a u nas v CR teda moc 3letych s plinama nevidam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama