Jak vybrat ideální kočár?

15
12.2.07 09:47

Jak vybrat ideální kočár?

Mile maminky,
mam 8 mes. holcicku a kocarek Quinny free style 3XL. Doted jsem byla max.spokojena - kocar jsme vybirali dlouho, zamerili jsme se hlavne na to, aby byl bezpecny, stabilni a do terenu. V techto parametrech myslim nema chybu, ale ouha - pote, co jsme vymenili hl. korbu za sportak, objevil se prvni nedostatek - nelze sklopit zadicka do uplne vodorovne polohy (max. 150 st.), o nozickach ani nemluve, ty jsou nepolohovatelne.
Poradte prosim - je opravdu tak dulezite, aby mimi spalo v uplne vodorovne poloze (v kocaru spi denne cca 1,5 hod.)? Uvitam rady a tipy na nakup noveho sportaku nebo golfek, nejvic by me zejimaly dlouhodobejsi zkusenosti s uzivanim a vase „vychytavky“.
Diky moc za pomoc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2236
12.2.07 11:33

Ja myslim, ze by to u tak stareho ditka vadit pri spani nemelo.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
12.2.07 12:08

Ahoj Corino,

já si myslím, že pokud v kočárku spává pravidelně, tak by nožičky měla mít s tělem vodorovně. My jsme loni nechávali hlubokou korbu ještě přes zimu (právě kvůli tomu, aby malá spala na rovném). Spávala v kočáře totiž 3 i více hodin. Sporťák jsme dali až na léto, kdy už začala spát po o v postýlce. Ve sporťáku spala jen občas, teď už vůbec.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
12.2.07 12:34

Ahoj corino,

souhlasim s terikem - dle meho nazoru muze ditko spat klidne na naklonenem a nejen ditko takhle velke. Vzdyt se i novorozencum zveda podlozka dokonce i v postylce, kdyz ublinkavaji. Neco jineho by bylo, kdyby to tve holcicce nebylo prijemne a vyzadovala plochu rovnou.
Nam se takhle jednou kocarek rozbil a museli jsme docasne jezdit s golfkami, ktere taky nejdou uplne polozit a navic nejsou ani trosku odpruzene v terenu, a Klubickovi to nevadilo a spal krasne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
12.2.07 15:20

Jsem toho názoru, že dítě v 8 měsících už určitě může spát na nakloněném. Naše holčička takto spala od narození - naučili nás už v porodnici, že nakloněná rovina je OK. Takže ona naopak spala v kočárku na rovném, ale jinak stále na nakloněné rovině (postýlka). A držení těla má perfektní, záda rovná.

Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
12.2.07 17:51

Taky si myslím, že spaní na naklonění rovině je v pohodě. Naše malá od narození ani jinak nespává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
12.2.07 18:29

Dekuji vsem, stridam kocar a satek, pravidelne v kocarku nespava, ale kdyz delame velkou prochazku, tak klidne i tu hodku a pul. Jeste bych se chtela zeptata Radky, co meli za kocar - my jsme prave hlubokou korbu museli dat pryc, protoze s fusakem uz tam byla jak sardinka. Uvazujeme, ze na druhe miminko uz bysme asi porizovali kocar vetsi, ale v obchodech se mi zdaji vsechny stejne uzke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama