Jak vymluvit dceři jméno?

Anonymní
11.7.20 16:48

Jak vymluvit dceři jméno?

Dobrý den, moje těhotná dcera mi oznámila že pojmenuje vnučku Daphne. Mě se to jméno vůbec nelíbí, přijde mi že je to jméno pro psa, ne pro člověka. K příjmení se dceři moc nehodí, ale největší strach mám z okolí. Nevíte jestli je jméno vůbec povolené? Jak to mám dceři rozmluvit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17569
11.7.20 16:52

Nech dceru na pokoji, jeji volba, tobe snad kecala mama do jmena pro dceru?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14829
11.7.20 16:52

A proč bys jí to měla rozmlouvat?? Je to její dítě. A opravdu nechápu, proč by se měla řídit tvým strachem z okolí. To je fakt dost blbej argument. :roll:

Neříkám, že bych takové jméno dala, ale každého věc, co se mu líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6482
11.7.20 16:56

Jaj, to je dost des. Bohuzel je to jeji vec. Ale fakt bych nechtela bejt Daphne Vomackova treba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
11.7.20 16:57

Nekecej ji do toho, ty uz sis dite nebo deti pojmenovala a ji se treba taky nelibi, ze se jmenuje Jana nebo Petra, a mlati ti to denne o hlavu? Jmena jsou samozrejme jen prikladem… a doufam, ze ma rozum a kecat si do toho nenecha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
697
11.7.20 16:58
@Kriss Tina píše:
Nech dceru na pokoji, jeji volba, tobe snad kecala mama do jmena pro dceru?

Ja bych i verila, ze jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2902
11.7.20 16:59

Třeba to dítě bude vypadat jako hrotnatka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26391
11.7.20 17:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, moje těhotná dcera mi oznámila že pojmenuje vnučku Daphne. Mě se to jméno vůbec nelíbí, přijde mi že je to jméno pro psa, ne pro člověka. K příjmení se dceři moc nehodí, ale největší strach mám z okolí. Nevíte jestli je jméno vůbec povolené? Jak to mám dceři rozmluvit?

Zkusit to můžeš, ale je to její dítě a může si ho pojmenovat jak chce - co matrika dovolí. Jsem ráda, že mě nechali svobodně vybrat jméno pro vlastní dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44084
11.7.20 17:03

Bohužel neuděláš nic. Maximálně jí můžeš říct svůj názor, ale neomílej to při každém setkání.
Jinak souhlasím, že jméno je to strašný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3299
11.7.20 17:03

Další babka co se jí už něco nelíbí ještě na nenarozenym dítěti. Ať si ji pojmenuje jak chce ne? Co se ti nebude líbit pak? Barva postýlky? Můžeš bejt ráda že ti o tom jménu vůbec řekla. My tchyni neřekli nic kvůli těmhle kecum. Moji mámě jsme jména řekli, nekomentovala to, protože je to naše věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
797
11.7.20 17:04

A nebylo by lepší zajímat se, co dceru vedlo zrovna k tomuhle jménu a zkusit si k němu vybudovat pozitivní vztah?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2567
11.7.20 17:04

@mackA159 nepřeháněj..vždyť to jméno je šílené, vůbec se jí nedivím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2567
11.7.20 17:06

Zakladatelko, jméno je opravdu strašně. Třeba má dcera ještě jiné jména v záloze :kytka: zkus si s ní o tom promluvit. Nevím, proč by si nemohla říct svůj nazor :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22

Mě se teda naopak to jméno líbí :) ale hlavně je to dcery věc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11140
@Anonymní píše:

Nezasahun do toho. Moje maminka mi vybrala krasne jmeno. Tchyni se to nelibilo a tlacila na tatu, az pujde na matriku, at nahlasi zenskou podobu jeho jmena. Takze se jmenuji po tatovi. Mnohem vice se mi ale libi jmeno, ktere mi vybrala maminka. Bohuzel to hezci jmeno nenosim :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama