Jak vypadá krize mezi partnery?

343
21.5.18 20:13

Jak vypadá krize?

Zdravím, už delší dobu se chci zeptat na jednu věc - jak vypadá taková krize mezi partnery? Často tu je zmíněno „měli jsme krizi“ a co to vůbec znamená? Nemohli jste se ani vidět, vydržet v jedné místnosti, byly italské hádky na denním pořádku, házelo se talířema nebo nevěra? Já jsem zatím měla jen vztahy co trvaly pár let, nemůžu říct, že by nějaká byla, prostě přišel rozchod z různých důvodů. Tak jak se vlastně pozná taková krize?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
703
21.5.18 20:16

Až přijde, tak ji poznáš.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4431
21.5.18 20:17
@tyniste píše:
Zdravím, už delší dobu se chci zeptat na jednu věc - jak vypadá taková krize mezi partnery? Často tu je zmíněno „měli jsme krizi“ a co to vůbec znamená?Nemohli jste se ani vidět, vydržet v jedné místnosti, byly italské hádky na denním pořádku, házelo se talířema nebo nevěra? Já jsem zatím měla jen vztahy co trvaly pár let, nemůžu říct, že by nějaká byla, prostě přišel rozchod z různých důvodů. Tak jak se vlastně pozná taková krize?

Tohle si pod krizí představuju taky, ale též jsem žádnou krizi ve vztahu nikdy neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63879
21.5.18 20:27

To si asi každý představí něco jiného. třeba právě to, že je to na rozchod, překonají to, protože mají nějaký důvod ( společný majetek, důvod, hezké vzpomínky). Překonání njaké složité situace ( odloučení, úmrtí v rodině, vážná nemoc jednoho z nich, narození potomka, neplánovaný potomek, nevěra, finanční problémy)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 20:36

Krize nemusi znamenat az takove zmeny ;) italii obcas mame taky, ale to jsou jen hadecky. U nas to krize casto jen takove napjatejsi obdobi, nechut delat druhemu radost, nechut vubec uz komunikovat o problemu atd.Jsme spolu 14let a par takovych obdobi uz mame za sebou a myslim, ze to je to, co vztah dela pevnejsim a krasnejsim.Kdyz to prekonate.Kdyz se znovu zamilujete ;) anonym:dost osobni udaje ;)

• Citovat
  • Nahlásit
56591
21.5.18 20:52
@tyniste píše:
Zdravím, už delší dobu se chci zeptat na jednu věc - jak vypadá taková krize mezi partnery? Často tu je zmíněno „měli jsme krizi“ a co to vůbec znamená? Nemohli jste se ani vidět, vydržet v jedné místnosti, byly italské hádky na denním pořádku, házelo se talířema nebo nevěra? Já jsem zatím měla jen vztahy co trvaly pár let, nemůžu říct, že by nějaká byla, prostě přišel rozchod z různých důvodů. Tak jak se vlastně pozná taková krize?

asi v okamzku, kdy zacnes zvazovat rozchod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
21.5.18 21:08

Krize se u každýho projevuje jinak. Zkrátka to spěje k rozchodu a oba zvažují, jestli by to nebylo lepší skončit. A když to „zachrání“, tak hovoří, že prošli krizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3207
21.5.18 21:23

@tyniste Ahoj ja myslim že je to hodně individualni… například to jak my žijeme s přítelem by pro spousta žen byla permanentní krize :-) ale my jsme spolu takto spokojený a tento stav nám vyhovuje. krize by pro mě asi znamenal stav kdy bych byla rozhodnutá odejít z duvodu třeba že by mě partner začal omezovat dirigovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25484
21.5.18 21:23
@Venetia píše:
asi v okamzku, kdy zacnes zvazovat rozchod

to už je pozdě…

krize je když se hádáte nebo jsou tam i jiné problémy, ale pořád máte oba snahu to překonat…když začneš zvažovat rozchod, tak už není vůle z různých důvod to překonat a je to začátek konce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56591
21.5.18 21:26
@brumdinka píše:
to už je pozdě…krize je když se hádáte nebo jsou tam i jiné problémy, ale pořád máte oba snahu to překonat…když začneš zvažovat rozchod, tak už není vůle z různých důvod to překonat a je to začátek konce..

tak dobre

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5429
21.5.18 21:29

Já si nemyslím, že krize znamená že začnou partneři zvažovat rozchod. Krize jsou podle mě vážnější dlouhotrvající problémy různého druhu, které vedou k nedorozuměním, hádkám, konfliktům, v takové míře, že vztah postrádá důvěru, porozumění, soulad, láskyplné projevy, normální konverzaci, většinou i sex… A pokud taková krize trvá dlouho (což je taky individuální, u někoho je dlouho týden, u jiného rok), můžou se partneři citově odcizit a tím ohrozit vztah.

Tak to vidím alespoň já ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
21.5.18 21:31

Koukám, že to opravdu každý chápe jinak. Ptám se i protože mám kamarádku, která je nešťastná v dlouholetém vztahu, kdy si uvědomila nějaké věci, přestože je partner stále stejný. Hodně jsem přemýšlela, zda jde již cestu k zániku nebo „jen“ o krizi. Každopádně na čas odešla, tak o tom přemýšlím. V tomto ji nemůžu moc poradit. Je mi jich obou líto, ukáže hold čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
21.5.18 21:32
@Borůvka1990 píše:
Já si nemyslím, že krize znamená že začnou partneři zvažovat rozchod. Krize jsou podle mě vážnější dlouhotrvající problémy různého druhu, které vedou k nedorozuměním, hádkám, konfliktům, v takové míře, že vztah postrádá důvěru, porozumění, soulad, láskyplné projevy, normální konverzaci, většinou i sex… A pokud taková krize trvá dlouho (což je taky individuální, u někoho je dlouho týden, u jiného rok), můžou se partneři citově odcizit a tím ohrozit vztah.Tak to vidím alespoň já ;)

Tak tohle je myslím rozumný názor na věc, souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56591
21.5.18 21:33
@Borůvka1990 píše:
Já si nemyslím, že krize znamená že začnou partneři zvažovat rozchod. Krize jsou podle mě vážnější dlouhotrvající problémy různého druhu, které vedou k nedorozuměním, hádkám, konfliktům, v takové míře, že vztah postrádá důvěru, porozumění, soulad, láskyplné projevy, normální konverzaci, většinou i sex… A pokud taková krize trvá dlouho (což je taky individuální, u někoho je dlouho týden, u jiného rok), můžou se partneři citově odcizit a tím ohrozit vztah.Tak to vidím alespoň já ;)

tak vsechno to, co popisujes by u mne vedlo ke zvazovani rozchodu..i o dost mene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25484
21.5.18 21:42
@tyniste píše:
Koukám, že to opravdu každý chápe jinak. Ptám se i protože mám kamarádku, která je nešťastná v dlouholetém vztahu, kdy si uvědomila nějaké věci, přestože je partner stále stejný. Hodně jsem přemýšlela, zda jde již cestu k zániku nebo „jen“ o krizi. Každopádně na čas odešla, tak o tom přemýšlím. V tomto ji nemůžu moc poradit. Je mi jich obou líto, ukáže hold čas.

hmm no když už odešla tak bych řekla, že je konec…vlastní zkušenost…trvalo mi dlouho než sem se rozhodla odejít, ale když sem to udělala už není cesty zpět…někde jsem četla na to dobrý citát ve smyslu, že když žena přestane bojovat prohráli oba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama