Manželova bývalá po mě bude chtít hlídat své děti, jak odmítnout?

Anonymní
21.5.18 15:42

Nevím, jak to říct

Můj manžel má dítě z prvního manželství. Styk má určený klasicky soudně ob víkend, půlky prázdnin atd. Když jeho bývalá žena potřebovala hlídání v její víkend tak hlídala manželova maminka a to i její další děti. Jenže když zemřela začala se bývalá manželka obracet na nás. Prozatím nebyl problém, vždy to vycházelo na den, kdy manžel nebyl v práci, takže jí vyšel bez problémů vstříc. Jenže teď mají víc práce a každý týden v sobotu kdy není určený víkendový styk bude muset na povinný přesčas. Spolu máme také dítě, já mám také svůj příjem kdy občas musím pracovat i o víkendu formou home-office pár hodin. Pro tuto dobu mám zajištěné hlídání našeho dítěte naší babičkou, ať mám na to klid. A poté už mám program s naším dítětem buď nějaká akce nebo výlet s mojí rodinou atd. A v čem je ten problém. Tuším, že jakmile manžel nebude moct, na ty přesčasy musí, je to nařízené z vedení (pro víkendy styku doložil rozsudek, takže to zohlednili) bude to hlídání vyžadovat jeho bývalá manželka po mě. A já prostě nechci. Prostě si volné víkendy chci užít, mít svůj program a ne brát na sebe zodpovědnost za hlídání a přizpůsobovat tomu svůj volný čas. Navíc a teď nechci, ať to vyzní nějak hanlivě, ale pokaždé když máme nějaký společný plán s manželovo dítětem tak je to furt samé to se mi nechce, to mě nebaví a jdeme už domů a furt něco. A na to opravdu sama o sobě nemám chuť a ani tomu nechci přizpůsobovat svůj a mého dítěte program, na který se společně těšíme. Jenže nechci nějak ať je manžel na mě naštvaný i když to si myslím, že by určitě nebyl, ale hlavně nechci ať je nějak zle s bývalou manželkou když prostě odmítnu. Navíc se hrozíme i toho, že časem bude požadovat i hlídání jejich ostatních dětí. Protože manželova maminka si je na hlídání bez problémů brala všechny. A to jsme se už s manželem bavili, že to v žádném případě. Jinak to hlídání si neshání kvůli práci, ale kvůli vlastním aktivitám se svým novým partnerem. Vůbec teď nevím jak zareagovat až to po mě bude požadovat, protože nechci dělat zle, ale také nechci omezovat sebe a své dítě pro volný den někoho jiného. Samozřejmě pokud by se stalo, že by onemocněla nebo tak nějak to ano, to věřím, že by si i manžel nějak v práci domluvil, ale pro zábavu to opravdu ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Pidlák Povidlový
21.5.18 15:50

Vymezte si manťáky. hlídání cizího dítěte odmítněte (max krom krizových situací). tady musíte být sobec - vlastní rodina má vždy přednost a manžel by to měl chápat. pokud se naštve, je to jeho problém, k hlídání Vás nutit nemůže

• Citovat
  • Nahlásit
1883
21.5.18 15:50

Pokud by vyžadovala hlídání navic kvůli svoji práci nebo zdravotním důvodům, samozřejmě bych pohlidala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
21.5.18 15:51

Rekni to normalne. Pokud muz nebude doma, nechces hlidat neci dite. Ani nejsi povinna. At si zaplati chuvu. Tohle preci tvuj muz musi pochopit.

• Citovat
  • Nahlásit
5122
21.5.18 15:51

No a to je důvod proč nebrat chlapa ze sekáče. Kdyby exmanželka těžce onemocněla nebo nedej Bože zemřela - dítě máte na furt - ze dne na den.
No, šla jsi do toho risku, tak hodně štěstí. Že to bude problém, to je jisté. Čekají tě nyní zápory vztahu, když je tam někdo navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 15:52
@Pidlák Povidlový píše:
Vymezte si manťáky. hlídání cizího dítěte odmítněte (max krom krizových situací). tady musíte být sobec - vlastní rodina má vždy přednost a manžel by to měl chápat. pokud se naštve, je to jeho problém, k hlídání Vás nutit nemůže

Manžel by mě určitě nenutil, ale nechci, aby mu to třeba bylo nějak líto. Což si ale myslím, že by určitě pochopil. Spíše se bojím, aby pak zase nebylo zle s jeho bývalou ženou. Už párkrát dělala pěkně zle a já chci, ať je klid bez hádek, protože momentálně vycházíme více méně v klidu.

• Citovat
  • Nahlásit
3154
21.5.18 15:53

Využívá vás. Až na to přijde, řekněte, že chlap je v práci a ty pryč. Srovnat se s tím musí sama.
Pokud by měla kecy, tak se jí zeptejte, zda je jí vlastní dítě natolik na obtíž, že s ním není schopna strávit alespoň 1 (či 2) víkendy v kuse.
Hlavně se nesmíš cítit provinile, není to tvoje povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27605
21.5.18 15:56

Nevýhoda chlapa, co má děti z předchozího vztahu. Kdybych si ho našla, počítám s tím, že jeho děti u něj budou trávit čas. Cizí bych nehlídala, ale jeho jo, pokud bych nepracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2080
21.5.18 15:56

A ona hlídá tvoje dítě? Myslím, že ne, takže ani ty nejsi povinna hlídat to její, když je to jaksi „navíc“, muž není doma atd. To je vážně tak oráchlá, že by ti ho (dokonce další navíc) dala na hlídání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 15:57

Tak kdyby potřebovala pohlídat kvůli práci nebo nemoci tak to samozřejmě. Ale pokud ona chce jít třeba do kina nebo aquaparku se svým přítelem bez jejich dětí a potřebuje hlídání, tak já kvůli toho nechci rušit nebo omezit svůj program. Pokud je manžel doma je to v pohodě, protože buďto podnikneme něco všichni nebo si třeba on se svým prvním dítětem udělají den pro sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
8936
21.5.18 16:06
@xstrasilka píše:
A ona hlídá tvoje dítě? Myslím, že ne, takže ani ty nejsi povinna hlídat to její, když je to jaksi „navíc“, muž není doma atd. To je vážně tak oráchlá, že by ti ho (dokonce další navíc) dala na hlídání?

Ale to je snad rozdíl - další dítě exmanželky a manželovo dítě z předchozího manželství. Vím, že se mi to kecá, ale já bych jeho dítě pohlídala, pokud bych mohla. Zvláště, když to manžel nevyžaduje a je vůči zakladatelce ohleduplný.
Důvody bych nechala na nich dvou, ať si to vyjasní.

Příspěvek upraven 21.05.18 v 16:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13902
21.5.18 16:06
@Anonymní píše:
Tak kdyby potřebovala pohlídat kvůli práci nebo nemoci tak to samozřejmě. Ale pokud ona chce jít třeba do kina nebo aquaparku se svým přítelem bez jejich dětí a potřebuje hlídání, tak já kvůli toho nechci rušit nebo omezit svůj program. Pokud je manžel doma je to v pohodě, protože buďto podnikneme něco všichni nebo si třeba on se svým prvním dítětem udělají den pro sebe.

Pokud ji věříš, poprosila bych ji, ať pohlídá sem tam děti vám.. A třeba ji to dojde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13902
21.5.18 16:07

@Paoloska - pokud není manžel u hlídání přítomen, přijde mi to, že cizí hlídá cizí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 16:07
@xstrasilka píše:

Ano, dala by mi ho. Už se třeba stalo, že jejich dítě muselo k lékaři a ona třeba měla další dítě nemocné a manžel byl pracovně pryč tak mi zavolala zda bych mohla. Na hlídání by mi ho dala na celý den v pohodě. Ona to bere tak, že patřím k jeho otci, jsme spolu dlouho a máme rodinu, takže nerozlišuje jestli já nebo on a bere nás prostě dohromady. Za to jsem třeba ráda. Lepší než poslouchat řeči typu tvůj táta a ta cizí ženská co s ní žije.

• Citovat
  • Nahlásit
8936
21.5.18 16:08
@Králičice píše:
@Paoloska - pokud není manžel u hlídání přítomen, přijde mi to, že cizí hlídá cizí..

No, pokud by mi ho přivedla ať ho pohlídám, tak to jasně že ne. Pohlídala bych ho manželovi, ne jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama