Jak vyprat vaječinu

896
10.2.21 08:59

Jak vyprat vaječinu

Mám problém s praním vaječiny. Nepoužívám separačky, protože na to jsem strašně líná, prostě jsem smířená, že budou plenky trochu flekaté a většinou jsem měla sem tam jen nějaký světlý flíček. Ale poslední tři praní mi zůstaly pleny žluté, jak kdyby se nepraly vůbec. Čím to může být? Peru v Denkmit na barevné, na 60, 3hodiny 40 minut, vody je dost, plenek mám mám sotva půl bubnu. Není to tím, že je pračka málo naplněná? Mám k tomu hodit ručníky, aby se to více třelo o sebe? :lol: Peru obden, ale ty novorozenecké pleny asi nejsou zatím tak velké, aby mi tu pračku zaplnily. Zkoušela jsem potírat žlučovým mýdlem a bez výsledku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6474
10.2.21 09:02

Vyvařit v hrnci. Povesit ven až bude svitit slunce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
10.2.21 09:09

Mě se dobře osvědčil jelen na fleky. I na příkrmy jako červená řepa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2588
10.2.21 09:16

Chtela jsem poradit to zlucovy mydlo, ale vidim, ze uz jsi zkousela. Ja pouzivala to, ale pak jsem zlenivela a zacla prat na 95 a pridavat perkarbonat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
10.2.21 09:21

@Kolicek95 mít pleny od použití do praní namočené v kýblu s mýdlovou vodou. A používat Perlan nebo separačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
10.2.21 10:04
@Kolicek95 píše:
Mám problém s praním vaječiny. Nepoužívám separačky, protože na to jsem strašně líná, prostě jsem smířená, že budou plenky trochu flekaté a většinou jsem měla sem tam jen nějaký světlý flíček. Ale poslední tři praní mi zůstaly pleny žluté, jak kdyby se nepraly vůbec. Čím to může být? Peru v Denkmit na barevné, na 60, 3hodiny 40 minut, vody je dost, plenek mám mám sotva půl bubnu. Není to tím, že je pračka málo naplněná? Mám k tomu hodit ručníky, aby se to více třelo o sebe? :lol: Peru obden, ale ty novorozenecké pleny asi nejsou zatím tak velké, aby mi tu pračku zaplnily. Zkoušela jsem potírat žlučovým mýdlem a bez výsledku. :nevim:

Ja prala plenky vzdycky na 95 a byly bez skvrn.asi nizka teplota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1617
10.2.21 10:37

Ano, prát na víc je řešení, pokud mas čtvercové plenky nebo disany. Kalhotkove by se zničily. Já ty ctvercovky Peru na 95 běžně, strikam Vanishem, dávám tam perkarbonat a zmekcovac vody a mám je bělostne bílé, ale ty flicky úplně zmizí až po druhým cyklu :nevim: po prvním jsou vždy vidět. Kalhotkove Peru na 60 na parní program a taktéž flicky zmizí až po druhem cyklu. Malej zas tolik nekaka tak to mám vysledovany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
10.2.21 10:44

@Semtex no já tam mám právě hlavně vkládačky (používám nejvíce AI2), několik čtverců, ale i pár AIO a ty nechci zničit. Ten Vanish by mohl zabrat. Nejhorší je, že malá sice kaká málo, ale při prdění jí tam vždycky něco málo šplouchne, takže mám zažlucený všechny pleny :lol: :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1617
10.2.21 12:23

@Kolicek95 a kolik je holčičce? Mne malej taky takhle kakal asi do dvou měsíců a od ty doby zase pro změnu nekaka skoro vůbec :lol: tak třeba se to u vás taky časem upraví a plínky se pak i stihnou poradne vyprat :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
10.2.21 13:11

@Semtex 8 týdnů. Já už od konce šestinedělí vyhlížím každý den, kdy už tomuto bude konec. Teď jsi mi dala naději, že už to nebude trvat tak dlouho. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat