Jak zabavit 9 měsíční miminko?

17.10.20 20:56

Jak zabavit 9 měsíční miminko

Ahoj, chci poradit. Mám 9 měsíčního syna. Neumí sedět ani se plazit :(. Sedět jakože umi vzpira hlavičku jde do sedu ale jak sedí tak ještě nedrží „balanc“ a padá do boku. Je strašný nervak jediné co ho zajímá jsou pohádky a jediná věc kterou chce dělat a dela ji v kuse tak chce skákat na nohy. Chvíli leží v klidu pak s e začne vztekat a tlačí se na nožičky dokud ho nepostavím. pak začne radosti skákat a skákal by až do noci. Já už nevím jak ho mám naučit sedět a plazit se. U ničeho nevydrží ani u hraček. Prosím poraďte mi :roll:

Příspěvek upraven 17.10.20 v 21:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4778
17.10.20 21:05

Tak to je snad další vtip. Chudák dite, přestaň ho stavět a posazovat. Nebo se to nikdy sám nenaučí! :cert: Nicis mu tím záda, a navíc nemá motivaci to sám zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
17.10.20 21:14

Chudák dítě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9118
17.10.20 21:20

Nepouštěj mu pohádky, neposazuj ho a nestav ho na nohy. Jinak se to sám nenaučí, nemá tu potřebu. Musí postupně posílit všechny potřebné svaly. Dítě se nenaučí prosazovat tahem ze zad do sedu, ale přes šikmý sed ve chvíli, kdy se naučí lézt nebo alespoň na všechny čtyři. Ječí, protože si na to zvykl a odnaučit ho to tě bude stát spoustu nervů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1005
17.10.20 21:25

@terezatichanska21 kup hopsadlo, ale pokud nesedí nenechávej ho v tom dlouho. 15minut 2× denně mu neublíží. Dále pak máme doma sovičku která zpívá a jezdí po místnosti, to malou hrozně baví, je z pepca ale nevím jestli ji ještě mají (dostali jsme jí od kamarádky ) ale myslím že určitě seženeš někde jinde něco podobného. Naši malou baví hlavně zvukové hračky, u toho výdrží, pak obaly od ubrousků, kde jaká šňůrka a podobné věci, to si pak člověk říká že má co kupuju hračky za X stovek když jí ke štěstí stačí obyčejná šňůrka 😀 Jinak, neučit dítě sedět, lozit atp. není dobré, musí na to přijít sám. Já vím že je to náročné, taky jsem se už modlila aby se malá začala už víc hýbat a dokázala se samá zabavit. Teď má 8 měsícu, válí sudy o sto šest, peruje, už 14 dní si dokáže z lehu sama sednout, posledních pár dnu se už i plazi. Neboj to přijde, už brzy. Jo a ještě jedná věc, nám hodně pomohly protiskluzové tepláky, prostě jsem na legíny tavnou pistoli nalepila kolečka a od té doby se malá výrazně hnula dopředu, začala se díky tomu plazit, perovat a věřím tomu že brzy začne lozit 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
17.10.20 21:36

Pohádky nepouštěj - tak malé dítě ještě pohádky nechápe, jen na to kouká jak hypnotizované, protože se to hýbe. A jeho fyzický vývoj nepodporuj, ten se nejlíp hýbe vpred sám. :palec: Co se zábavy týče, tak malé dítě ještě moc věcí nezajímá - zkus leporela (hodně jenoduchá), zapínání světla… Ale mám pocit, že to všechno našeho zaujalo až později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7997
17.10.20 21:58

Takto male dite se vsechno musi naucit SAMO tim, ze to zkousi a trenuje. Neuci ho to rodic!! Tj. neposazovat, nestavet, nepomahat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2294
17.10.20 22:29

@terezatichanska21 dojdi s ditetem radeji na fyzio. Poradi ti, jak mu pomoci a co s nim ne/delat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
17.10.20 23:12

Malá má necelých 9 měsíců, napíšu, co letí u nás

Jak tu už někdo psal, zvukové hračky, máme takové piano, a to jí hrozně baví (9 měsíců teď za dva týdny), ale zkrátka cokoliv, co hraje, když to zmáčkne a do toho třeba i svítí

• máme přesně tohle

https://www.hracky-ijacek.cz/…iratka-modra?…

jinak cokoliv co šustí, chrastí, cinká (od kapesníčků, obalů vlhčených obrousků- ale má tendenci to jíst, musíš u toho být)

dále: tkaničky od všeho, brýle, deka, cokoliv za co se dá tahat a ono se to pohne
já jí to jakoby dávám a ucuknu, jí to přijde vtipný a posouvá se dál za tou věcí..

baví jí klepat rukama do čehokoliv, co dělá zvuk (stůl, podlaha..)

cokoliv s čím může otáčet: objevila kolečko u rotopedu, míček, točící židle..

hra: schováš se za něco a vykoukneš, to jí taky baví

zrcadlo: máme u rodičů zrcadlo při zemi a kouká na sebe a klepe na sebe a hrozně se tomu diví

baví jí pozorovat, jak se něco děje( když já cvičím- to jí kolikrát asi přijde k popukání, podle toho jak se mi vysmívá, když se v kuchyni vaří, když věším prádlo…prostě nějaká,,akce")

cvičím s ní na balonu, nebo si jí i vezmu a cvičím na rotopedu..

výhodný jsou věci,,co může ošmatlávat v ruce, dělají zvuk a ještě jsou z nějaké strany z takového materiálu, aby mohla kousat kvůli rostoucím zubům

našla jsem třeba tuto na netu
https://www.pilulka.cz/…satko-klicky?…

ještě poslední: různé boxy a nádoby, do kterých nevidí, tak to jí taky baví, chce se k tomu dostat, snaží se to obrátit, vysypat a zkoumá co tam je

pohádky ani TV jí nepouštím- obecně jsem proti TV, být na mě, tak jí doma ani nemáme
neposazovat, nedávat na nožičky- vše jsem čekala a čekám, až to přijde samo

Někde jsem četla, že nejvíc svému dítěti pomůžeš tím, když mu nebudeš pomáhat, a myslím, že to tak je správně.

takže beru v potaz přirozený vývoj, a vše přijde, až si sama posílí svaly a naučí se to:)
(akorát jsme chvíli chodili na Vojtovku na rehábka- hrozně zakláněla hlavu a neotáčela se pak, to potvrzeno i na neuro, ale vše už dohnala a teď je vše ok)

Nyní zvládá plazení, snaží se lézt, vydrží na čtyřech a péruje a pomalu se souká do šikmého sedu…

snad Ti to trochu pomůže.. :)

a vždy je tu možnost jít na ty rehabilitace, mně přišlo, že jí to fakt hodně nakoplo:))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.20 08:18

@Serpentini můžete mi říct proč by měl být chudák? Já se mu věnují a nenutim ho do ničeho. Jen píšu ze chce pořád skákat ale to neznamená že ho nechávám! Tak se laskavě uklidnete :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.20 08:19

@mackA159 taky člověk chce radu a už někdo začne rypat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29269
18.10.20 08:39

@terezatichanska21 chci se zeptat. Tvůj syn se tedy neumí sám ani přetočit? Otočit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.20 09:37

@berry4 umí se přetočit otočit i si dokáže sám sednout ale jen chvíli vydrží a pak spadne na jednu stranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29269
18.10.20 09:49

@terezatichanska21 a pediatr to ví? Při každé kontrole by měl batole prohlédnout, sed už by měl být v tomto věku korektní. Divím se, že tě dávno neposlal na rehabilitaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
18.10.20 09:55

@terezatichanska21 protože místo aby ses poradila s nějakým fyzioterapeutem, nebo si alespoň otevřela knížku od Kiedroňové, tak svoje dítě stavíš na nohy a tím mu ničíš páteř a zaděláváš na problémy v budoucnosti. A ještě necháš takhle malé dítě koukat na televizi, i když už se dneska ví, že to dětem způsobuje poruchy pozornosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama