Převoz 5denního miminka

Anonymní
17.10.20 11:59

Převoz 5-ti denního miminka

Ahojte maminky.
Mám takový problém. Jelikož jsme bez auta tak máme problémy s převozem miminka k lékaři, na vyšetření apod.
Jediný kdo nás tady naposledy odvezl je soused ale ten chce nemalé peníze a my máme před sebou plno vyšetření.
Jak si teda poradit bez auta s 5-ti denním miminkem abychom se dostali na veškerá vyšetření apod. Když potřebujeme každou korunku. Vše dáváme do malého a všeho potřebného. Miminko do 6-ti týdnů se nesmí převážet MHD… V létě by to ještě šlo ale venku už je fakt zima a ten covid…zajímalo by mě jak to řeší maminky bez auta a když nemají zrovna plné kapsy peněz.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5518
17.10.20 12:00

Dala bych mimino do šátku a jela autobusem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.10.20 12:04

Ahoj, mám lednové mimi a jezdila jsem na kontroly MHD, dala jsem latkovou plenku přes korbičku. Nezlehčuju situaci s kovidem, ale když není jiná možnost… Taxi to asi neřeší, taky peníze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
17.10.20 12:05

Myslím, že budeš muset prostě autobusem. Na taxi nebo Uber očividně peníze nemáte s zadarmo vás nikdo vozit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26668
17.10.20 12:06

Jak to je daleko? Já chodila od začátku s miminem všude pěšky, narodil se na konci listopadu. Je mu 9 a nasledky nemá.
Zima není nijak velká a Covidu bych se venku na vzduchu nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 12:08
@Anonymní píše:
Ahojte maminky.
Mám takový problém. Jelikož jsme bez auta tak máme problémy s převozem miminka k lékaři, na vyšetření apod.
Jediný kdo nás tady naposledy odvezl je soused ale ten chce nemalé peníze a my máme před sebou plno vyšetření.
Jak si teda poradit bez auta s 5-ti denním miminkem abychom se dostali na veškerá vyšetření apod. Když potřebujeme každou korunku. Vše dáváme do malého a všeho potřebného. Miminko do 6-ti týdnů se nesmí převážet MHD… V létě by to ještě šlo ale venku už je fakt zima a ten covid…zajímalo by mě jak to řeší maminky bez auta a když nemají zrovna plné kapsy peněz.

Syn jel na prvni kontrolu taxi, ve 2 tydnech uz tramvaji. Bylo to pred 7 lety zacatkem listopadu. Davala jsem pres korbicku plenu, kterou jsem casto prala (na vyvarku s plenami, co mel na zadku). Covid nebyl, zato byla chripka, ktera je pro deti skutecne nebezpecna. Kdyz nebyl spech, chodila jsem hodne pesky (klidne nekolik km). Dcera se narodila v lete a MHD ji take nikdo jezdit nezakazoval.

• Citovat
  • Nahlásit
487
17.10.20 12:09

Ja teda mam v planu i v sestinedeli malyho nalozit do kocarku a tramvaji k doktorce :nevim: Jinak jeste existuje neco jako sanitka pro seniory. Na tu ti muze lekar vystavit zadanku a je na pojistovnu, ale vazne nevim jestli se to na takovehle vysetreni da uplatnit. Ale i kdyby ne, pry jsou ceny teto sanitky polovicni nez klasicke taxi a jsou prijzpusobeny na prevoz matky s ditetem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13914
17.10.20 12:09

A on je nějak nemocný, nebo která vyšetření máš na mysli? Pokud jen klasika u pediatričky, zavolala bych jí a popsala situaci, některé dělají v pohodě i návštěvy doma. Pokud by to nešlo, zvážila bych, zda se nedá jít pěšky, jinak ti nezbyde než autobus, když nemáte peníze. Ale moc nechápu, jak můžete fungovat bez auta někde, kde nemáte ani lékaře.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3738
17.10.20 12:10

Manzel by si penize za odvoz k lekari nevzal. Max pokud by to bylo pravidelne, tak za benzin. Male dite proste neco stoji, s tim musi clovek pocitat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13914
17.10.20 12:12

Co rodina, přátelé? Vážně nemáte nikoho, kdo by vás hodil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24972

Mám listopadové, normálně jsem chodila pěšky nebo MHD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29273

Zažádat o sanitu? Pokud je k tomu indikace dítěte… Mě přijde dnes už jedno, jestli by mne vezl soused, u kterého vůbec nemám jistotu, jestli je nebo není nakažený Covid, nebo jedu mhd s plenou na korbičce. V nemocnici taky budete mít kolem sebe plno lidí s různými nemocemi. Nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19161
17.10.20 12:15

Moc to hrotis, lidé teď mají roušky, přechod přes kočárek plenku a jed.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 12:17
@e008 píše:
Manzel by si penize za odvoz k lekari nevzal. Max pokud by to bylo pravidelne, tak za benzin. Male dite proste neco stoji, s tim musi clovek pocitat…

Ja myslim, ze benzin je to nejmensi, ale ten clovek tim stravi nekolik hodin (cesta tam, cekani, cesta zpet). V nouzi ok, ale pravidelne bych to nezadala ani po rodine. V situaci bez auta je urcite lepsi mit pediatra v dochozi vzdalenosti. Ja si taky myslela, ze 15 minut tramvaji je nic, ale v horeckach je 10 minut pesky vazne lepsi (musela jsem dat za pravdu zatracovanym radam babicek).

• Citovat
  • Nahlásit
226
17.10.20 12:17

Já s malým vždy chodila s kočárkem nebo nositko, ale mám dr 10 minut pesky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie