Jak zabavit dítě?

386
16.11.06 20:16

Jak zabavit dítě?

Ahoj holky,
mám dotaz. Docházejí mi nápady, jak si hrát se svým 16-ti měsíčním synem Adámkem. Stavění kostek ho nebaví, u knížek moc dlouho nevydrží, ..... Prosím poraďte, jak si s dětma hrajete vy?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

687
16.11.06 20:30

Přidávám se s prosbou:-)

Taky bych holky uvítala nějaký „zaručený“ recepis:-).
Já vím, chce to čas, někde jsem četla, že dítě do dvou a půl, až tří let si prostě samo hrát neumí. Docela mě to uklidnilo! Ale stejně, za chvíli bude, nebo už je zima, venku se moc pobýt nedá…
Takže mamky, prosím, pište:).
Slanka*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
16.11.06 20:54

ahoj,

zalezi na tom jaky je…my strkame kostky a jine predmety do ruznych krabicek a krabic..co se najde a do hrnicku a hrncu…tady boduje rachot
Taky ho bavi kostky a dalsi predmety prenaset..dam jednu krabici s kostkama do jedne mistnosti,druhou krabici do druhe mistnosti..nebo aspon do ruznych koutu mistnosti…a on nosi…
malujeme pastelkami ..maly toho moc nenamaluje,maluju ja a rikam co maluju…jednoduche obr.,maly to pak pocmara
rad listuje v casopisech..dam mu nekolik starych a on listuje,obcas trha a muchla…
knizecky zabiraji na zklidneni..spolu prohlizime a zabira upozornovani na nejake zdanlive nesmyslne detaily..velke zuby,zelene oci,krasne papucky…
a hodne jsme venku..tutovka je pisek,vylet do lesa a hrabani se v listi,hazeni kaminku do potoka apod.

jo,zabavi se vzdycky tak na ctvart max. pul hodky,pak je treba cinnost obmenit nebo se hry na chvili ucastnit…

jsem zvedava na ostatni tipy :wink: :D

Jaana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
17.11.06 01:41

Ahojky,

tak náš Luky je velký tanečník. Vyžaduje mít puštěnou hudbu a docela v rytmu se natřásá. Začínám ho odvykat, ale babička na něj pustila dechovku a to ho chytlo za srdce :roll:
Chodíme 1× týdně na plavání, to je bezva. No a taky hodně ven. Tam jsou pejsci, kočičky, auta, …
Doma pak na schovávanou, vládání předmětů do krabiček, sám pak „vaří“ v hrnci na zemi fazole, dává prádlo do pračky (někdy nejen prádlo :D ). Celkově pračka, jak je v provozu je zajímavá. Společně vysáváme, trvá to asi 10× dýl, ale baví ho to. Teď se naučil mi to nožičkou vypínat, tak je to horší :?

Takže asi tak. Z blížící se zimy radost nemám, není nad písek.

Jitka +Luky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
17.11.06 11:49

Ahojky,

takzkusím napsat co děláme my. Kreslíme voskovkama - já kreslím Viki čmárá. Potom ráda dělá tany tany - takže pouštím CD s hudbou. Vozí panenku, dává jí napít, najíst, vysvlíká - oblíkám já. Teď je hitem ukazování pusa, nos, oči uši na čemkoliv co to má takže vedu já a pak panenky, medvídci. Patláme prstovýma barvičkama - jednou za čas se odhodlám než chci dělat velký úklid v koupelně - dítko do plínky já do kalhotek a děláme obrázky. Pak ráda trhá časopisy - občas děláme koláže teď na podzim jsme lepili suché listí na papír jinak to jsou většinou právě ty roztrhané časopisy. Ráda tahá za sebou různý autíčka - nakládáme vykládáme kostky. Perfektní je hra na schovku, pak se snažím zapojovat do domácích prací takže už docela dobře smetá smetáčkem na lopatičku. Vysává taky se mnou - jen teda mi vypíná zapíná vysavač. Teď učíme jíst vidličkou (lžičku ještě většinou po cestě do pusy vyklopí u vidličky to nehrozí) tak to je taky vždycky na dlouho. Utírá se mnou stůl - Viki na sucho já pak sjedu s Clinem. :wink: ráda stele - vždycky vleze do peřiňáku tulí se s peřinama a nechce ven. Jezdí a vozí na autíčku (odrážedle) cokoliv. Boříme komíny s kostek - pomalu ale jistě se snaží je i stavět. A samozřejmě čteme knížky Viki ukazuje a já pojmenovávám a říkáme milion básniček a zároveň na ně snažíme se ukazovat.
Jsem odhodlaná koupit jí magnetickou tabulku na kreslení. A skákací nafukovací zvíře na Vánoce.

Víc už nevím ................. Jo ještě jí zapojuju - třeba dones si plínku budem přebalovat - tak jí učím kde je plínka jak jí vytáhnout, kam patří ponožky kam čepice. Prostě všechno děláme dvakrát tak dýl, ale spolu a je to hra a ne nutné zlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
18.11.06 17:16

Holky děkuji moc,
něco z toho určitě podniknem. Třeba kreslení voskovkama. Kreslili jsme jen tužkou a to ho moc nebaví. Akorát nevím, kde to budeme dělat, protože máme koberce 8O, nebo zkusím smetáček a lopatičku. Bohužel ne vše - vysavače se bojí a nevím vůbec proč. Nic se mu s ním nestalo. Fazole by si dával do pusy, takže by se možná udusil, plavat chodit nemůžeme - trpěl na infekci močových cest, pračka ho nebaví, protože mám plnění vrchem, takže nic nevidí a ani tam nemůže dávat. Přesto moc děkuji. Některé typy od vás už děláme, ale je to už ohrané - komíny z kostek, vaření s prázdnýma hrncema. Pískoviště je super, ale bohužel už ne teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
18.11.06 19:37

Ahoj Evi,tak jsem se taky trochu insiprovala,ale tohle známe.
Tak já napíšu,co zabírá u nás:napůl vyfouklej nafukovací balon-po tom se válí a dělá kraviny,ale u toho radši jsem, pak vedou kolíčky-vysype je a pak je „uklízíme“ a vůbec všechno,co může rabovat a vyhazovat-jeho ségra má v kyblíku „poklady“-drobnůstky z kinder,špunty,spousty blbinek,tak to taky rabuje a zkoumá.
Knížky ho zatím neba,jen ty gumový,co může okusovat.
Teď ho chytly auťáky na setrvačník,furt leze,v ruce auto a jak vrčí,je nadšenej.
Dneska měl narozky,tak dostal hrací panel a hrací kolotoč-doporučuju zvukový volant,aktivní stolek-prostě všechno,co vydává zvuky a co může zkoumat.když jsem v kuchyni,ohromně ho baví misky-kovové otočené,do které mlátí vařečkama nebo plastové,do kterých dám třeba kaštany nebo ty kolíčky a on"vaří".
Pak je super odstrkovací autíčko,teď na něm ještě nejezdí,zatím začíná chodit,ale hodí ho na bok a motá kolem,troubí klaksonem a zkouší telefonovat(třeba hrací mobil mu chci koupit k vánocům).
Taky jsem mu u ťuanů koupila plastový kladívko,kterým mlátí o zem a ono píská(za 30,–).
Asi takhle-všechno,co vydává hlasitý zvuky nebo se dá vyhazovat,je naše nej-zábava.A kupodivu mu to tak hodinku vydrží.Ale nesmím být u PC,to je průšvih a nezabaví ho nic.
Tak hodně zdaru.Jitka

PS:rvaní časáků a tahání ubrousků miluje taky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
18.11.06 19:48

Ahoj Jituško,
děkuji moc za typy. S tím počítačem máš pravdu, Adam taky úplně nenávidí, když jsem u PC.
Přejeme Vojtíškovi vše nej k narozeninám.
Eva a Adámek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
21.11.06 20:58

Ahojte,
dobra hra moze byt aj: pozbierat vsetky mozne nadobky,ktore maju vrchnaky(od margarinu, zmrzliny,susienok…),zavaraninove pohare roznej velkosti, pomiesat to a nechat dieta hladat vhodne vrchnaky a zatvarat…
A my sme uz zacali kreslit aj s vodovymi farbami, to az vyska od radosti, ked vidi, ze ideme nimi kreslit. A zatial sa vobec nezaspinil.
elen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.11.06 20:17

Holky, urcite mi poradite, jak zabavit 9 mesicni mimco, co jeste moc neleze…
diky

• Nahlásit
  • Citovat
1299
28.8.14 10:12

Ahoj jdu se poradit, jak zabavit kluka(4) moc rad cte, ukazuje cisla, v podstate uz skoro jako prvnacek. Mam doma starej slabikar, ale ten uz zname zpameti a ten nas nebavi. Pritel mu v praci udelal stavebnici pismen a cisel. To ho bavi, ale nevydrzi mi u toho dlouho. Potrebujem to stridat. Vystrihovat, kreslit, to ho nebere vubec. Auta a stavebnice taky nezabiraji. U pocitace se mi zabavi u ucicich programu, ale zase nechci aby mi prosedel pul dne u pocitace. Dvere v pokoji jsem natrela tabulovou barvou, chvilku si zkousi pismenka, za chvilku kridu zahodi a chce jinnou cinnost. Mate nejake rady jak ho zabavit, nebo treba poradit nejakou knizku co by ho zase na chvilku chytlo nebo neco? Mam doma par knizek se zvukama, nejaky uzzle, ale to uz zname zpameti.
Jen doplnim, tim cte mam na mysli ze jen velka tiskaci pismena a ze slabik dava dohromady slova

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
28.8.14 10:17

Napada me logico. Da se krasne rozsirovat podle velu a zajmu muzu jen doporucit :palec:
http://www.mutabene.cz/…colo/c-1165/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28797
28.8.14 10:22

Pokud jsou v rodině ještě mladší děti nebo se další plánují, já doporučuju od mutabene spíš miniLUK, na rozdíl od pravorukého logika je ambilatelární, ani levoruké dítě to nemá „přes ruku“. Úkoly mi přijdou jakž takž na stejné bázi, taky se dokupují tématické karty, ani u jedné hry nejde o levnou záležitost..Logiko je pro malé leváky téměř nepoužitelné, pro větší minimálně „nepraktické“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33888
14.3.18 20:18

Ahoj, chtěl bych se zeptat, maminky, jak zabavíte svého prcka pokud je počasí pod psa a ani psa by ven nevyhnal? Co jste dnes dělali? Beru každou inspiraci, jen hraní si už asi nestačí. Ach jo, už aby zas bylo pěkně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama