JAK ZACIT ?

17
8.3.04 15:10

JAK ZACIT ?

:?: Ahojky, vím že to tady bylo určitě probíráno, ale je tady takových příspěvků, že to ani nenajdu a proto mi přijde jednodušší se vás optat znovu. Doufám, že to neva.
Snažíme se o miminko od října a zatím nic a proto bych si ráda začala měřit BZ teplotu, ale nevím kdy začít a co z ní vlastně vyčíst :( a kdy se nalezite tulit :wink: ? A taky bych se chtela zeptat na ovu testiky a jestli jsou nejake ruzne a jak se pouzivají. Verim, ze mi poradite tady znate vsechno :D :D :D jeste ze tak. krásný zbytek pondeli Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9
8.3.04 20:10

Ahoj Hanko, poradím ti jenom s tou teplotou. Měla by sis jí měřit každý ráno, hned jak se vzbudíš, ještě než vstaneš z postele. Při ovulaci se teplota zvýší asi o jeden, jeden a půl stupně. A pak je ten správný čas, je to asi třetí až šestý den po měsíčkách, a trvá asi 3 - 5 dní, ale je to individuální. Takže teploměr, tužku a papír na noční stolek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
8.3.04 22:22

jak zacit

Hani,
ovulace je u kazde zeny jindy. Normalne byva v pulce cyklu. Coz je asi 14 den cyklu(kdyz pocitas prvni den cyklu jako zacatek menstruace).
Jinak od ovulace je mozno vajicko oplodnit v 24 hodinach(nekdo uvadi ve 12ti hodinach), no kdo vi:)))
Ale mam pro tebe odkaz na stranku na emimcu, takovy kalendar by sis mohla udelat ty sama a treba ho donest sve gynekolozce a ta by ti rekla co a jak. Tak tady je: https://www.emimino.cz/modules.php?…

Jinak ruzna dalsi vysetreni se delaji az po roce marneho snazeni. Kuprikladu ke zjisteni ovulace se bere krev 3. den cyklu a pak 21. den cyklu. Nebo si muzes zakoupit v lekarne ovulacni testy. Myslim, ze jeden stoji 40KC. Ale cetla jsem tady i zkusenost jedne divciny, co si zakoupila testy pro diabetiky(glukophan, stoji 80KC a je jich v baleni hodne) a testuje denne. V dobe ovu se lakmusove papirky zbarvi jinak.

Preju ti co nejdriv mimiska do briska.

Maxi (snazilka 13. mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.3.04 07:56

Ahoj Hanko,
jak pise Maxi, ovulace nastava u kazde zeny v jiny den (vzdy pocitano od 1. dne posledni menstruace). Ja si teplotu poctive merila asi 2 cykly a zjistila, ze mam ovulaci 18. den.Overit si to muzes i tak, ze po ovulaci by MS mela nastat cca za 14 dnu, coz u me odpovidalo take, muj cyklus trval 32 dnu. No a take muzes zkusit ovulacni testy. Ja je koupila jednou abych si prave overila, ze mam ovulaci cca ten 18. den. Mela jsem nejake obycejne, staly asi 40 Kc jeden.

Jinak pozor na to, ze z grafu baz. teploty vlastne vyctes ovulaci az zpetne.Jde o to, ze probehla den pred onim narustem teploty. Mela-li jsem tedy porad cca 36.6, 36,7 apod. a pak 19. den 36.9, kdy pak teplota jeste ma alespon par dnu rust, ovulaci jsem mela prave den pred, tedy 18. den. Nekdy v den ovulace teplota mirne klesne, ale to se nemusi stat. Pokud ano, mas vyhodu, ze to lepe poznas jiz ten den. Ma to jeste jeden hacek. Jak jsem cetla i mi to rikal muj gynekolog, spermie by mely byt v tele jeste min 12 hodin pred ovulaci, aby se jakoby v tele zeny zabydlely :) Vypada to jako veda, ale neni to tak. Hlavne se nesmis kvuli tomu stresovat. Musis byt co nejvic v klidu. Perlicka na zaver…Po 4 mesicich zkouseni jsem mela o vikendu na 2 tehotenskycg testech 2 carky, takze se nam to povedlo!! :P Ve ctvrtek jdu na prvni tehotenskou kontrolu k lekari, skvely pocit :) Takze hlavne optimismus a pohodu, bez toho se miminku nechce. Pa Evca

• Nahlásit
  • Citovat
17
9.3.04 08:20

Ahojky, všem mooc děkuji. Takze hned pristy tyden (pokud jiz nahodou nebudou // :) ) zacnu merit a merit a zapisovat. Jste zlaty tolik info bych se urcite nedozvedela ani u doktora :D . Takze jestli jsem to dobre pochopila tak az zacne rust teplota ta je nejlepsi se tulit tulit tulit vlastne porad :D :D :D
Evco velka gratulace a trochu no trochu vic ti zavidim :wink: (ale urcite se i ja dockam). Opatruj se a uzivej, pohlad brisku a hlavne se vyhybej zlym bacilum a jen same dobre zpravicky. ahoj krasne utery Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.3.04 09:11

Hanko. bříško jsem si pohladila :) Jinak tulit se musis prave hlavne tesne PRED, nez ta teplota zacne stoupat! Zapomnela jsem ti rict, ze super portal na sledovani a detekovani ovulace je www.fertilityfriend.com Je to v anlglictine, snad to nevadi. Tam jsem si vedla svuj graf a je tam spoooousty informaci. Tak se mej pekne a hlavne hlavu vzhuru, s chuti do toho a pul je hotovo :P Evca

• Nahlásit
  • Citovat
550
9.3.04 10:27

Ahoj Hani,

tak já patřím k těm lenochům, kteří si nechtěli měřit teplotu ani se jinak zkoumat. Taky mám zkušenost od pár kamarádek, kteří tuto metodu používali jako antikoncepci a … mají z ní krásné dětičky. Vzhledem k tomu, že jsem měla veeelmi nepravidelnou menstruaci a začala mít obavy, jestli doopravdy ovuluji (ale běžet kvůli tomu k doktorovi se mi ještě nechtělo) tak jsem si zakoupila ovulační testy. Dají se koupit po jednom kuse a jsou celkem levné, ale řekla sjem si když už tak už a koupila asi za 500 Kč Clearblue (stejná firma jako vyrábí těhu testy a princip použití je prakticky stejný, tedy velmi jednoduchý), je jich tam asi 5 nebo 6. Tak jsem si začátkem října v sobotu ráno jeden udělala a vyšlo mi, že právě ovulace probíhá. Následovala rychlá voňavá sprcha a muchli muchli, další bylo v neděli večer a za pár týdnů už jsem slzela nad těhotenským testem s // :o). A po 9 týdnech jsme se dověděli, že nás čeká dvojnásobná radost a těšíme se až se nám v červnu narodí jednovaječná dvojčátka holčičky. Takže ovulační testy mohu jen vřele doporučit :o))) Případně i zbylé nepoužité odprodat, pokud jsi z Prahy.
Přeji Ti krásné a úspěšné snaženíčko a pokud budeš mít zájem, tak se ozvi.
Monča a treperendy (25+1)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
9.3.04 10:58

Ahojky
Monco zatim diky za nabidku uvidime mam to dostat v sobotu vzdycky to dostanu s presnosti skoro hodinovou takze pak uvidim jak budu pokracovat dale :D .
Evco: Takze je asi nejlepsi se tulik kazdy den a to jeste rano a vecer a je to jisty :D :D :D papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
9.3.04 14:19

Ahoj Hani,

také já ti píšu svoje zkušenosti.
O mimčo se snažíme od 4/03. Někdy na podzim jsem si zkoušela měřit BT, ale nebyla jsem moc důsledná a tak jsem toho nechala a zakoupila OVU testy - jeden stál 48,– Kč a podle návodu jich potřebuješ nejméně 5.
Postupovala jsem podle návodu, začala zkoušet 11 den cyklu a pokračovala až do 16 DC. Stále s negativním výsledkem. To samé se opakovalo i další měsíc tak jsem s tím přestala protože dát každý měsíc 300,–Kč s nulovým výsledkem mě připadalo zbytečné.
Pak jsem šla k doktorce bulo to 14 DC a ona při vnitřním UTZ zjistila že do OVU mám ještě 5 dnů . Takže 19 DC !
Protože se všude uvádí že OVU je mezi 10 a 15 dnem DC tak jsme se pravděpodobně snažili ve špatné dny :D No už to snad bude lepší.
Držím ti palce at se mimčo brzy povede
Ahoj Johana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
10.3.04 08:48

Moc vam dekuji. Vcera mi bylo dost divne a ted nevim jestli je to tim ze to v sobotu dostanu a nebo ze by pssss at to nezakriknu. papa Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.04 09:32

Test

AHoj, potřebuji poradit.. Nedostala jsem to už skoro 40 dni, s přítelem od ledna zkoušíme miminko a včera jsem si udělala testík.. Ponorila a položila prouzek stranou, po par minutach zacal prouzek tmavnout, udelala se jedna tlusta carka a tmavnuti pokracovala a zakoncilose dalsi stredne tlustou carkou.. ale pak zacal spodni tlusty slabnout a je hone svetly a zustal jen ten nahore.. podle navou testovaci.. Poradte, co s tim? Nejprve jsem mela radost, objevili se dva prouzky a pak jeden zeslabl.. Kdyz jsem si delala stejny test pred rokem, tmavnuti prouzku se zakoncilo jednim prouzkem a dal se uz nic nedelo.. A co je to nyni? Ma s tim nekdo z vas zkusenosti? Od pripadnehopoceti bych mela být tak 3-4 týdny.. Dekuji za rady.. Angela

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.04 09:47

Angelo, myslim, ze jedine vhonde reseni je, udelat si jeste dalsi test. Kup si radeji jinou znacku a uvidis. Hodnes stesti, Evca

• Nahlásit
  • Citovat
880
10.3.04 11:02

Musím řict že mě se ovu.testy neosvědčily,je pravda že jsem používala ty nejlevnější.Ale osvědčila se mi BT a hned druhý měsíc po měření máme 2//. :lol: Milovali jsme se hned jak teplota poklesla a pak ještě 3 dny každý den.Jinak obden.To aby s espemijky pěkně nahromadili a byli silné.Taky jsem zobala kys.listovou.
A co se týče toho tt s vybledlou čárkou,taky bych doporučila ještě jinej test.Firma Cler Blue dělá opravdu dobrý.Mám ale dobrý zkušenosti i s těma levnějšíma.
binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
25.3.15 10:00

problém s ovulací

Ahoj holky, nemáte nějaká zkušenost s „neovulací“, vůbec neovuluji, brala sem asi rok clostillbegit aby sme „navodili“ a přiměli tělo ovulovat nicméně se mi z toho dělají cysty na vaječnících teď je mám zas a na obou naráz :-(. Bohužel nevím co dál zda lze ještě nějak přimět tělo ovulovat, na umělé oplodnění asi nebudou finance a pokud to nezačne fungovat tak jak má tak asi budeme bez mimiška. už sem opravdu zoufalá a podstoupila bych asi cokoliv.
pokud máte někdo radu, nebo zkušenost budu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama