Jak začít podnikat??

Jiřřřinka
2.4.10 10:02

Jak začít podnikat??

Nevím, zda je to zařazeno správně, snad ano. :-)
Prosila bych o radu někoho, kdo podniká.
Jsem na MD a ještě rok budu, během této doby bych si ráda přivydělala. Umím dost dobře šít a tak bych si chtěla přivydělat šitím vložek do kočárů, potahů židliček a renovací kočárů. Nevím však, jak začít. Volala jsem si na ŽU, ale tam mi moc neporadili, hlavně jak je to s placením a daněmi z prodeje?? Nebo jak to funguje, jsem v tomto oboru úplný laik.Platí se sociální a zdravotní??Kolik procent?Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
2.4.10 10:28

všechno najdeš tady:
wwww.jakpodnikat.cz

Kdyžtak pohledej ve starších diskusích, jsou jich tu mraky na tohle téma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jiřřřinka
2.4.10 10:31

Děkuji, hned na to kouknu.

• Nahlásit
  • Citovat
2.4.10 11:14

Jiřřřinko nejdřív to chce zařídit živnosťák, to stojí 1000,– a vybereš si tam ze seznamu živností, co se ti bude hodit, můžeš i víc, hlavně tam musíš uvést, že jsi na rodičáku, abys nemusela platit sociálku, první rok neplatíš žádné zálohy, až příští rok podáš daňové přiznání, přiznání na zdravotní a sociální pojištění, mě to vše za loňský rok vyšlo na nulu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.17 05:55

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a uvažuji o otevření malé prodejny. Abych získala VO ceníky dodavatelů, potřebuji k tomu živnostenský list, který zatím nemám. Abych se mohla rozhodnout, zda a za jakých podmínek s podnikáním vůbec začít, potřebuji předem znát ceny. Mám si tedy nejprve zřídit ŽL a teprve potom se rozhodnout, zda začít podnikat? Co obnáší vlastnění ŽL při rodičovksé dovolené?
Pokud se rozhodnu, že podnikat začnu, lze to i při RD a za jakých podmínek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.17 07:23
@Aristolochia píše:
Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a uvažuji o otevření malé prodejny. Abych získala VO ceníky dodavatelů, potřebuji k tomu živnostenský list, který zatím nemám. Abych se mohla rozhodnout, zda a za jakých podmínek s podnikáním vůbec začít, potřebuji předem znát ceny. Mám si tedy nejprve zřídit ŽL a teprve potom se rozhodnout, zda začít podnikat? Co obnáší vlastnění ŽL při rodičovksé dovolené?
Pokud se rozhodnu, že podnikat začnu, lze to i při RD a za jakých podmínek?

Urcite to jde, jak uz tady bylo psano. Kde ta prodejna bude a jaky sortiment budete prodavat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16818
8.10.17 07:51

@Aristolochia nemas kamaradku, znamou, znameho se ŽL? Ten by ti vyzadal ceniky… Zakladat zivnost jen kvuli ceniku je blbost. A nejem proto, ze to stoji penize. Pak bys ho zase zrusila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.17 08:42

,

Byly by to potraviny ve středních Čechách, ale takový specifičtější zůsob prodeje, víc nechci prozrazovat.
@jahuhudka Sestra má, ale pozastavený a na něco jiného.
No, myslela jsem, že bych ho taky pozastavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.17 09:14

Ahoj udělat si ŽL a pak, když by to bylo pro tebe nevýhodné, jej pozastavit je strašně zbytečné. Vyřízení stojí 1000Kč a když si jej pak pozastavíš, tak nesmíš zapomenout, kdy ti pozastavení končí. Sice podle nového zákona nejsi povinna ohlašovat zda svou živnost provozuješ či ne na finančáku, ale bude tě prudit správa sociálního zabezpečení.
Ideální by bylo poprosit někoho kdo už ŽL na obchod/prodej má a zjistit si dané ceny. Pak se rozhodneš co dál a na co všechno si živnost dát. Je totiž ideální si hned u prvního zakládání ŽL nechat zapsat co nejvíce oborů, protože později se za každý přidaný obor připlácí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.17 09:55

živnostnák

Ono je to tak, že když si uděláš živnostnák tak budeš muset platit polatky za zdravotní a sociální i když jsi na mateřské, ale za rok ti peníze vrátí zpět. Jinak když by si měla další mimčo na mateřské, neplatila by si poplatky žádné, živnost se ti převede jako vedlejší a pak je to podle příjmů které si vyděláš. Já osobně mám živnost a platím pouze zdravotní ve výši asi 150,–Kč protože fakturuji cca do 50000,–Kč. Částku kterou si smíš vydělat ti řeknou na sociálce.

• Nahlásit
  • Citovat
8.10.17 10:16

Děkuji všem za užitečné informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.17 20:23

Je super, najít si vzor a někým se nechat inspirovat. Zakladatelka malviku a celkově i celá tato firma má fajn směr, obrovský potenciál a je vidět, že lidi si ho za 17 let fungování velmi oblíbili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.8.19 12:10
@Aristolochia píše:
Byly by to potraviny ve středních Čechách, ale takový specifičtější zůsob prodeje, víc nechci prozrazovat.
@jahuhudka Sestra má, ale pozastavený a na něco jiného.
No, myslela jsem, že bych ho taky pozastavila.

Tak uz je podnikani rozjete? Zajimalo by me jaky je to obchudek. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama