Nárok na podporu po RD

Ála10
25.3.10 06:45

Nárok na podporu po RD

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda někdo nemate zkušenosti s pracákem.
Po RD jsem dostala v práci výpověď s 2 měsíční výpovědní lhůtou a odstupným. Teď v březnu mi končí výpovědní lhůta a zatím nemám jistou novou práci (ve 3 pohovorech čekám na vyjadření a to může trvat klidně ještě měsíc).
Mám take uzavřenou smlouvu o dílo (pozůstatek z přivýdělku při RD), kde mi strhávaji jen daně, ale zdravotní a sociální za mě neplatí. Ta smlouva je jen na 5 tisic mesíčně.
Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? A pokud ano, z čeho se vypočítává z posledního platu, nebo RD?
Děkuji!!!
Ala

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

70597
25.3.10 09:15

Obecně, nárok na podporu po RD je. To jestli se podpora počítá z tvého platu v práci nebo dostaneš tu malou podporu počítanou z průměrné mzdy ve státě závisí na tom, zda tvoji poslední činností byla práce nebo RD, tj. jestli si po RD nastoupila do práce a pak si dostala výpověď nebo už si po RD nenastoupila.
Ale problém bude v tom přivýdělku, při registraci na UP si smíš přivydělat maximálně do půlky minimální mzdy, tj. do 4000,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ála10
25.3.10 09:29

Dik za odpoved.
Ja po RD nastoupila a az po nastupu dostala vypoved. Pul mesice pracovala a pak 2 mesice pracovala (ve vypovedni lhute.
Ten privydelek je prace o dilo a dostavam zalohove 5000,– mesicne po dobu 5 mesicu, ale jde se dohodnout na 4000,– po dobu 6 mesicu :-), pokud ten povoleny limit je 4000,–, tak by to nemel byt asi pak problem.
No dekuji moc.
Ala

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama