Jak zaplašit cizího kocoura?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
55825
4.10.14 20:11

Jak zaplašit cizího kocoura

Máme venkovního kastrovaného kocoura. Na terase má svůj „domeček“ a misky. Problém je ten, že sousedovic nekastrovaný kocour se vůči našemu chová dominantně a agresivně. Náš kocour před ním utíká, nechá si sežrat žrádlo apod. To by ani nevadilo, nebýt toho, že sousedovic kocour si dominanci dokazuje tím, že se vys.ere k miskám a domečku našeho. Už mě nebaví ty výkaly uklízet. Dnes náš kocour přespí v šatně, v misce se žrádlem je pastička na myši. Napadá někoho něco, co bychom ještě mohli podniknout? Za sousedem si promluvit nepůjdu, zabít mu kocoura taky nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
JayLee
4.10.14 20:13
@blecha72 píše:
Máme venkovního kastrovaného kocoura. Na terase má svůj „domeček“ a misky. Problém je ten, že sousedovic nekastrovaný kocour se vůči našemu chová dominantně a agresivně. Náš kocour před ním utíká, nechá si sežrat žrádlo apod. To by ani nevadilo, nebýt toho, že sousedovic kocour si dominanci dokazuje tím, že se vys.ere k miskám a domečku našeho. Už mě nebaví ty výkaly uklízet. Dnes náš kocour přespí v šatně, v misce se žrádlem je pastička na myši. Napadá někoho něco, co bychom ještě mohli podniknout? Za sousedem si promluvit nepůjdu, zabít mu kocoura taky nechci.

Zestrikat ho hadici z vodou nebo si poridit psa :kytka: nase babi takhle vždycky ho prekvapila a zestrikala studenou vodu - asi 3× a uz se tam neukazal :D

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1854
4.10.14 20:14

Bohužel nic. Nám tady chodí sousedovic kočky každou noc, spí nám na venkovním nábytku, který je pak plnej chlupů, serou nám do záhonů a když zapomenu zavřít pískoviště, tak tam mám okamžitě výkaly.. :? A nejde dělat nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
4.10.14 20:16

@blecha72 my si pořídila psa a je teda pravda, že kocour, od vedle mi taky mydlí toho mého(taky eunuch) hlava nehlava, chlupy lítají na všechny strany z našeho, z druhýho ne, ten je ke všemu nahatej a tak si vyskakuje…ono těžko rovnat kočky, to asi moc dobře nepůjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55825
4.10.14 20:17
@JayLee píše:
Zestrikat ho hadici z vodou nebo si poridit psa :kytka: nase babi takhle vždycky ho prekvapila a zestrikala studenou vodu - asi 3× a uz se tam neukazal :D

Zapomněla jsem dodat, že psa v nejbližší době pořizovat nebudem. Na akci s vodou bych musela být připravená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55825
4.10.14 20:18
@dlouha píše:
@blecha72 my si pořídila psa a je teda pravda, že kocour, od vedle mi taky mydlí toho mého(taky eunuch) hlava nehlava, chlupy lítají na všechny strany z našeho, z druhýho ne, ten je ke všemu nahatej a tak si vyskakuje…ono těžko rovnat kočky, to asi moc dobře nepůjde

Mně nevadí, že dostane nakládačku, vadí mi ty hovna. Je to první, co musím ráno udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4419
4.10.14 20:18

@blecha72 to jsou prostě venkovní kočky a jejich život, do toho se dá fakt těžko zasahovat. Ale dobrý nápad je s tou vodou, jakmile ho uvidíte na zahradě polejt hadicí. Jinak si myslím je reálná možnost že vašeho kocoura vyžene a ten už se nevrátí, nebo vzít svojí domácí kočku domů. Možná má ta sousedovic kočka hlad, krmí jí soused? Nebo bych nechávala misky dvě, příp domácí kočce umožnila přístup domů. Zkus se zeptat na stránkách o kočkách, např modrykocour.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7014
4.10.14 20:19

Myslím, že kastrát proti nekastrovanému nemá šanci, sousedův bude vždycky vaši zahradu považovat za svoje území :nevim:
Já bych dala kocourovi misky dovnitř a pelíšek a na noc ho zavírala, dostal by žrádlo večer, ráno a byl by vypuštěn ven už najedený, aspoň to sousedovic kocoura nebude lákat na žrádlo.
Zlila bych ho hadicí, to by si mohl zapamatovat, ale jinak těžko uděláš něco, co zároveň nepostihne tvého kocoura. (různé postřiky, plašičky)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
4.10.14 20:19

Chytit a namočit do kbelíku s vodou, sice drastické, ale osvědčené. Jen u odrostlych koček, na koťata to nefunguje, mají ještě reflex a snad se jim to i líbí či co :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2044
4.10.14 20:20

Leda to něčím přestříkat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55825
4.10.14 20:21
@Bibi239 píše:
Myslím, že kastrát proti nekastrovanému nemá šanci, sousedův bude vždycky vaši zahradu považovat za svoje území :nevim:
Já bych dala kocourovi misky dovnitř a pelíšek a na noc ho zavírala, dostal by žrádlo večer, ráno a byl by vypuštěn ven už najedený, aspoň to sousedovic kocoura nebude lákat na žrádlo.
Zlila bych ho hadicí, to by si mohl zapamatovat, ale jinak těžko uděláš něco, co zároveň nepostihne tvého kocoura. (různé postřiky, plašičky)

Tohle stojí za úvahu, díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4419
4.10.14 20:22

@blecha72 co zkusit pořídit kočičí záchod? Je to sice taky práce ale lepší bobek v záchodku než na podlaze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55825
4.10.14 20:24
@kristyn.g píše:
@blecha72 co zkusit pořídit kočičí záchod? Je to sice taky práce ale lepší bobek v záchodku než na podlaze…

Tohle má být rada k tématu? Ten CIZÍ kocour schválně kálí na místečko našeho, aby mu ukázal, kdo je tady pánem. Kočkolit to nevytrhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49226
4.10.14 20:24
@blecha72 píše:

pořádně ho postříkat.. to na ně platí.. nejlíp opakovaně.. hadici s vodou a šup..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55825
4.10.14 20:26

Postříkat by zřejmě pomohlo, asi si na něj v noci počíhám, místo abych seděla tady :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat