Jaká antikoncepce místo pilulek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 11:23
Jaká antikoncepce místo pilulek?

Jsem 4 měsíce po druhém porodu a chtěla bych nějakou antikoncepci. Kondom se mi v manželství a z dlouhodobého hlediska zdá nepraktický. Dřív jsem brala pilulky, ale měla jsem ke konci z nich strašné migrény, zvracení - k těm se vracet už nechci. Přemýšlela jsem o tělísku, ale když jsem ho viděla, jak vypadá a pak si přečetla nějaké recenze na internetu, jak to zavádění bolí a že vypadává a nemusí někomu vůbec vyhovovat (vyhozených 5 tisíc), tak ho nechci.
Co mi zbývá? Injekce? :think: jsou na 3 měsíce, že? A to se vždycky musí přijít ke gynekologovi na píchnutí?
Je ještě něco jiného?? Poraďte prosím, co máte vy.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
berry4
Nadpozemská drbna 28488 příspěvků 09.06.19 11:29

Injekce jsou hrozné hormonální svinstvo. Já mám nitroděložní tělísko už 27 let, stojí mne od cca 800 do 1400, podle toho, co chci mít v sobě za materiál, na 5 let.
Zavádění není úplně příjemné, ale trvá to pár sekund. Nikdy mi tělísko nevypadlo, dr mi ho kontroluje co 1/2 roku ultrazvukem.

Tableta
Kelišová 5182 příspěvků 09.06.19 11:34

My jsme to vyřešili jednoduše - manžel podstoupil vasektomii. Kdybychom plánovali další dítě, aplikovala bych i nadále STM.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 11:35

Prosím anonym, nebo smazat, díky.
Jedna kamarádka měla náplasti, ale dělalo jí to zle. Jiná si nechala píchnout injekci a říkala, že se pak rok z toho dostávala - špinila, bolesti podbřišku, nepravidelná menses atd.
Já taky nemůžu brát HA - ze stejného důvodu jako ty. Rozjela mi tak šílené migrény, že jsem nebyla ani s antimigreniky schopná fungovat. Hormony prostě nesnesu (zvaž, jestli bys nereagovala podobně na injekci, jako reaguješ na HA, i ta injekce jsou hormony).
Asi to slyšet nechceš, ale nám zbyla jen přerušovaná soulož. Ano, vím, šíleně nespolehlivé a blabla. Praktikujeme to od začátku (tj. nějakých 13 let) a máme jen plánované děti, žádné neplánované (nikdy se nám nestala „nehoda“). Ovšem chce to opravdu šikovného chlapa. A my si navíc řekli, že kdyby se stala nehoda a otěhotněla jsem, dítě s radostí přivítáme.
V okolí máme pár rodin, kteří takto přišli k neplánovanému dítěti, takže ano - je to nespolehlivá metoda. Záleží na tom, jestli by další dítě bylo či nebylo „problém“.

terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 09.06.19 11:42

Já mám nehormonalni tělísko, stálo 1200 a je na 5 let ale samozřejmě ne každýmu vyhovuje :nevim: příště půjdu do hormonálního. Větší investice to je ale zase je na 5 let a když to člověk rozpocita na měsíce tak je to asi nejlevnější metoda :think:

P4ja
Echt Kelišová 9510 příspěvků 09.06.19 11:48

Já plánuju pořídit Lady comp.

mayunka
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 09.06.19 11:55
@Anonymní píše:
Jsem 4 měsíce po druhém porodu a chtěla bych nějakou antikoncepci. Kondom se mi v manželství a z dlouhodobého hlediska zdá nepraktický. Dřív jsem brala pilulky, ale měla jsem ke konci z nich strašné migrény, zvracení - k těm se vracet už nechci. Přemýšlela jsem o tělísku, ale když jsem ho viděla, jak vypadá a pak si přečetla nějaké recenze na internetu, jak to zavádění bolí a že vypadává a nemusí někomu vůbec vyhovovat (vyhozených 5 tisíc), tak ho nechci.
Co mi zbývá? Injekce? :think: jsou na 3 měsíce, že? A to se vždycky musí přijít ke gynekologovi na píchnutí?
Je ještě něco jiného?? Poraďte prosím, co máte vy.

Zdravím. Za mě obyčejné tělísko. Cena cca 1500. Žádné problémy s ním nemám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 12:07

Moje gynekoložka má prostě jenom hormonální a nehormonální tělíska za 5 tisíc :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 12:09

@Tableta co to je STM?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 12:11
@Anonymní píše:
Prosím anonym, nebo smazat, díky.
Jedna kamarádka měla náplasti, ale dělalo jí to zle. Jiná si nechala píchnout injekci a říkala, že se pak rok z toho dostávala - špinila, bolesti podbřišku, nepravidelná menses atd.
Já taky nemůžu brát HA - ze stejného důvodu jako ty. Rozjela mi tak šílené migrény, že jsem nebyla ani s antimigreniky schopná fungovat. Hormony prostě nesnesu (zvaž, jestli bys nereagovala podobně na injekci, jako reaguješ na HA, i ta injekce jsou hormony).
Asi to slyšet nechceš, ale nám zbyla jen přerušovaná soulož. Ano, vím, šíleně nespolehlivé a blabla. Praktikujeme to od začátku (tj. nějakých 13 let) a máme jen plánované děti, žádné neplánované (nikdy se nám nestala „nehoda“). Ovšem chce to opravdu šikovného chlapa. A my si navíc řekli, že kdyby se stala nehoda a otěhotněla jsem, dítě s radostí přivítáme.
V okolí máme pár rodin, kteří takto přišli k neplánovanému dítěti, takže ano - je to nespolehlivá metoda. Záleží na tom, jestli by další dítě bylo či nebylo „problém“.

je to možné, že zareaguji stejně na injekce jako na pilulky :nevim: přerušovaná soulož se mi zdá ještě nešikovnější, než kondom.
Třetí dítě by problém nebyl, ale ne teď, jsem po těch dvou porodech celkem fyzicky vyčerpaná a potřebuji jít asi na chvilku do práce.

divine woman
Extra třída :D 12007 příspěvků 09.06.19 12:23

Zkus hormonální tělísko. Neznám nikoho, kdo by přes něj otěhotněl nebo měl výrazné problémy.

Jannys
Kelišová 6699 příspěvků 09.06.19 12:36

Mám momentálně po porodu skoro 7 týdnů.
Teď jsem šla první tři měsíce do pilulek a za tři měsíce se chystám investovat do tělíska hormonálního.
Na můj dotaz u dr, že mám strach, že mi to nebude vyhovovat a bude muset tělísko ven mu bylo odpovězeno, že je to velmi malá pravděpodobnost, že většinou ty ženy to dobře snáší.
Snáší to špatně ty ženy, které mají častější problém se záněty močového měchýře, mykózy a pod.

Lex1
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 09.06.19 12:38
@Anonymní píše:
Moje gynekoložka má prostě jenom hormonální a nehormonální tělíska za 5 tisíc :nevim:

Tak to je samozřejmě hloupost, pokud máš takovou lekarku, je třeba vyměnit a poradit se s někým „modernejsim“. Já vyzkousela Mirenu, náplasti, Nuvaring a teď jsem skončila u pilulek. Všechno má různá složení, možná jsi měla jen špatné složení pilulek. Je třeba vše důkladně probrat s dobrým lékařem a najít to vhodné pro Tebe ;)

Maritina
Kecalka 180 příspěvků 09.06.19 12:39

Sterilizace-odebrani vejcovodu a mas do smrti pokoj.Cena okolo 12tis.,jak kde. Vasektomie u muze je mene invazivni reseni, ale ne kazdy chlap si to necha udelat.

Tableta
Kelišová 5182 příspěvků 09.06.19 12:56
@Anonymní píše:
@Tableta co to je STM?

symptotermální metoda = měření bazální teploty, sledování čípku a hlenu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama