Reklama

JAKÁ BUDE MATEŘSKÁ???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luuucinda
Nováček 4 příspěvky 09.03.09 00:10
JAKÁ BUDE MATEŘSKÁ???

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat těch zkušenějších, jelikož v tomhle se vážně neorientuji. Od 7.1.09 jsem nastoupila na nemocenskou (kvůli práci kterou nemůže těhule vykonávat), 28.2.09 mi skončila smlouva v této práci, marodím dál a budu až do porodu (měsíc Srpen), proto jsem se chtěla zeptat jestli budu pak dostávat mateřskou od práce nebo od koho? Když marodím pořád, a to můžu až do porodu když na konci února mi skončila smlouva ne? Není stanovená nějaká doba jak dlouho můžu marodit abych dostala pak mateřskou od práce? Doufám že nebudu mít mateřskou jen těch 7600Kč, podle výpočtů mých výdělků za rok bych ji měla mít o hodně větší, tak právě nevím jestli budu nebo nebudu mít, když smlouva mi teď skončila ale marodím nadále. :roll:

Reklama

Reakce:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 09.03.09 06:31

Materskou mit budes.To ze marodis a skoncila ti smlouva na to vliv nema.

Betula
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 09.03.09 08:13

Jde o to jestli se vejdeš s nástupem na mateřskou do takzvané ochrané lhůty. Od 1.1.2009 je ochraná lhůta v délce trvání posledního zaměstnání, maximálně 180 dní. Na mateřskou z neschopenky tě pošlou asi 6 týdnů před termínem porodu. Takže pokud si v tomhle zaměstnání byla alespoň cca 5 měsíců tak nárok máš (přesně si to spočítej podle termínu porodu).

PetaP 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.10 19:35

Ahoj, chtěla jsem se k tomuto tématu taky zeptat, mám nárok na mateřskou když jsem student VŠ nebo až rodičovskou 7600 Kč? Děkuju :-)

Anabellka
Závislačka 4778 příspěvků 21.05.10 21:03

Ahoj.Podle toho co já vím od svých kamarádek, tak pokud jsi studentka VŠ, budeš mít nárok až na rodičovský příspěvek 7600 Kč a to po narození miminka.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co říká rodina Meghan Markle na královské dítě? Třepou se na něj jak supi

Je to den, co Kensingtonský palác vypustil šťastnou novinu do světa. Necelých... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >