JAKÁ BUDE MATEŘSKÁ???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luuucinda
Nováček 4 příspěvky 09.03.09 00:10
JAKÁ BUDE MATEŘSKÁ???

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat těch zkušenějších, jelikož v tomhle se vážně neorientuji. Od 7.1.09 jsem nastoupila na nemocenskou (kvůli práci kterou nemůže těhule vykonávat), 28.2.09 mi skončila smlouva v této práci, marodím dál a budu až do porodu (měsíc Srpen), proto jsem se chtěla zeptat jestli budu pak dostávat mateřskou od práce nebo od koho? Když marodím pořád, a to můžu až do porodu když na konci února mi skončila smlouva ne? Není stanovená nějaká doba jak dlouho můžu marodit abych dostala pak mateřskou od práce? Doufám že nebudu mít mateřskou jen těch 7600Kč, podle výpočtů mých výdělků za rok bych ji měla mít o hodně větší, tak právě nevím jestli budu nebo nebudu mít, když smlouva mi teď skončila ale marodím nadále. :roll:

Reakce:
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 09.03.09 06:31

Materskou mit budes.To ze marodis a skoncila ti smlouva na to vliv nema.

Betula
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 09.03.09 08:13

Jde o to jestli se vejdeš s nástupem na mateřskou do takzvané ochrané lhůty. Od 1.1.2009 je ochraná lhůta v délce trvání posledního zaměstnání, maximálně 180 dní. Na mateřskou z neschopenky tě pošlou asi 6 týdnů před termínem porodu. Takže pokud si v tomhle zaměstnání byla alespoň cca 5 měsíců tak nárok máš (přesně si to spočítej podle termínu porodu).

PetaP
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.10 19:35

Ahoj, chtěla jsem se k tomuto tématu taky zeptat, mám nárok na mateřskou když jsem student VŠ nebo až rodičovskou 7600 Kč? Děkuju :-)

Anabellka
Závislačka 4778 příspěvků 21.05.10 21:03

Ahoj.Podle toho co já vím od svých kamarádek, tak pokud jsi studentka VŠ, budeš mít nárok až na rodičovský příspěvek 7600 Kč a to po narození miminka.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >