Jaká byla vaše první práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.6.22 11:30

Jaká byla vaše první práce

Ahoj jsem čerstvě vyučená a chtěla bych jít pracovat ale problém je že nevím kam nemám žádné zkušenosti. V oboru který jsem se vyučila pokračovat nechci. Jaká byla vaše první práce? Přiznám se že mám strach že lidé (kolegové) mě nepřijmou do týmu prostě jako nováčka ale to si zažil každý své začátky. Předem díky za odpovědi. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
29.6.22 11:35

První práce na HP na pokladně v Kaufu, pak v obchodě s oblečením. Teď mám stálou práci na hotelu s casinem a jsem spokojená.
Vyučená v oboru zdravotníctví, ale nechtěla jsem v tom zůstávat.
První rok byl o oťukávání a teď mám i pocit, že tam zapadám.

• Citovat
  • Nahlásit
290
29.6.22 11:43

První HPP na pokladně. Naučilo mě to hodně. Samostatnost, pečlivost, jednání s lidma.

Nic v životě mě nenaučilo být asertivní jako tahle práce. Od té doby už se nebojím skoro ničeho a to jsem byla velkej introvert. :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 11:45

Ve videopůjčovně, dělala jsem sama, střídala se s kolegyní po 10 dnech. Šíleně mě bavily tenkrát filmy. Vydržela jsem tam dva roky. Spíš byl opruz, že kolegyně byla často nemocná, takže jsem byla 16 dnů v práci, čtyři dny volna. Už jsem pak měla pomalu tik, když mi zazvonil telefon, že to bude šéf, že mám jít zase do práce. Finančně celkem slušný, ale dostávala jsem základ přiznaný a zbytek na ruku. Byla jsem blbá a souhlasila jsem s tím, neznalá… Když jsem odcházela na PSSZ, šéf se mi smál, jestli si myslím, že dostanu u státu víc peněz. No, dostala jsem, a k tomu čistá hlava, volný víkendy, dovolená 25 dnů, volné svátky. Po odchodu jsem se dozvěděla, že kolegyně byla těhotná, takže by to byla služba za ní, než někdo přijde nový apod. Asi bych si to pěkně vyžrala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 11:47
@Anonymní píše:
Ahoj jsem čerstvě vyučená a chtěla bych jít pracovat ale problém je že nevím kam nemám žádné zkušenosti. V oboru který jsem se vyučila pokračovat nechci. Jaká byla vaše první práce? Přiznám se že mám strach že lidé (kolegové) mě nepřijmou do týmu prostě jako nováčka ale to si zažil každý své začátky. Předem díky za odpovědi. :roll:

Taky jsem nepokračovala a nepokračují v oboru. První práce v obchodě v pekárně jako prodavačka, pak v řeznictví, ve skladu zeleniny, další sklad apod…
Někde mě přijaly (dokonce v jedné práci velmi dobře :* ), někde ne…v jednom mě dokonce velmi rychle vyštípaly, ale i to byla zkušenost. Člověk nikdy neví na jaké lidí natrefí. Hodně štěstí

• Citovat
  • Nahlásit
28193
29.6.22 11:47

Já šla dělat to, co jsem vystudovala. Přišlo by mi to jako vyhozené 4 roky, kdybych šla někam na přepážku :nevim: To bych radši šla studovat dál něco, co mě baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 11:58

Jen s výučákem a mimo obor, to můžeš jít tak maximálně do fabriky nebo na krám/sklad. Téměř všude jinde chtějí buď školu v oboru, nebo aspoň maturitu.

Já jako první měla v 15 brigádu v Tescu za kasou, po škole jsem pak nastoupila na městský úřad, a jsem tam doteď. K tomu sem tam nějakou brigádku, protože ztahaná z práce nechodím a peníze se vždycky hodí (léto, prázdniny, Vánoce, muzika, festivaly, kultura,…)

• Citovat
  • Nahlásit
19653
29.6.22 12:11

To co jsem vystudovala. Ihned po maturitě jsem nastoupila jako účetní. Baví mě to pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4890
29.6.22 12:14

Servírka na HPP, chodívala sem už dlouho předtím pomáhat do restaurace do kuchyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
29.6.22 12:22

Pořád ta stejná, už přes deset let, i když tři roky jsem teď na mateřské/ rodičovské. Jsem v oboru, který jsem vystudovala na VŠ, státní zaměstnanec, práce je zajímavá a je mi koníčkem, což převažuje její nevýhody - zejména na Prahu nízký tabulkový plat, poměrně rigidní vedení a nulové benefity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29698
29.6.22 12:48

Já první dělala obor, kde sem se vyučila, bez praxe mě nikde nechteli, tak sem jela na sebe a souběžně sem si přivydělávala v restauraci :D asi po roce mě to přestalo bavit, nikam se to nepospuvalo, otrávili mě lidi. Chvíli sem dělala v zahradnictví a pak v obchodě. Po mateřské sem šla do zdravotnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10548
29.6.22 12:52

Já v oboru jako stavební projektant…na pracovišti to bylo divný, šéf morous a pak spoustu lidí, co se pomlouvali, ale člověk se v tom naučí po čase nějak fungovat, hned první měsíc jsem sekla chybu, kterou řešila celá firma snad…asi 900lidí :lol: ale nic, vše ok…firma šla nakonec po letech do insolvence (né tou mojí chybou :lol: ), propouštělo se a já byla propuštěná až mezi posledními padesáti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10548
29.6.22 12:54

Jen tak mimochodem, dneska jsem byla v květinářství a to je tak krásnej obor… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
29.6.22 12:58

Tady se nabízí otázka čím jsi vyučená a co bys chtěla dělat místo toho. Já po škole odjela do zahraničí jako aupair a pak jsem tam měla práci na testování usazení oken, věc o které jsem věděla kulové a naučila jsem se, kolegové mě přijali v pohodě (drsní ostřílení chlapi), jen se člověk nesmí bát a nesmí si nechat s*át na hlavu.

Co jsem zatím vypozorovala, tak ve firmách kde jsem dělala se vždy k nováčkům chovali dobře a pokud to je čerstvý absolvent, většinou s tím dotyčným mají lidé víc trpělivosti v začátcích.

Pokud budeš koukat po nekvalifikovaných pozicích jako prodavačka/pokladní nebo jako dělnice ve výrobě, tak toho bych se nebála, jsou tam na nováčky zvyklí a hodně často si tam umí poradit i s lidmi kteří moc rozumu nepobrali, o to víc si pak váží těch schopných (teda alespoň tak je to u nás ve firmě).

Jestli stále hledáš, odepisuj na onzeráty které znějí jak oněco co by tě mohlo bavit a snaž se prodat své přednosti a dovednosti. Případně se ještě dovzdělat v oboru který tě zajímá víc než ten kterým jsi vyučená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6910
29.6.22 13:19
@Anonymní píše:
Ahoj jsem čerstvě vyučená a chtěla bych jít pracovat ale problém je že nevím kam nemám žádné zkušenosti. V oboru který jsem se vyučila pokračovat nechci. Jaká byla vaše první práce? Přiznám se že mám strach že lidé (kolegové) mě nepřijmou do týmu prostě jako nováčka ale to si zažil každý své začátky. Předem díky za odpovědi. :roll:

Na ustredne, plus kopirovani..pak uz cely zivot kancl..ucetni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat