Jaká je možnost otěhotní?

Anonymní
1.7.20 07:03

Jaká je možnost otěhotní?

Ahoj, už 2 rokem beru antikoncepci Lunafem, menstruaci jsem dostala v úterý 23.6 a končila mi z pátka na sobotu. V pátek 19.6 jsem dobrala poslední prášek a další pátek 26.6 jsem si měla vzít další platíčko, ovšem odjela jsem pryč bez antikoncepce a prášek si vzala až včera večer. Obávám se zvýšené možnosti otěhotnení protože v sobotu 27.6 jsem měla nechráněný pohlavní styk (přítel do mě neeujakoval) četla jsem, že po vysazení antiny je šance vyší (viz. příloha) nevím zda se ta dlouhá pauza mezi tím než jsem si vzala další prášek dá brát jako “ukončení” a moje šance na otěhotnení byla o to v sobotu vyšší :( Když začínám brát od včera zase pravidelně, bude tělo pokračovat v zábraně ovulace a možnosti uhnízdění nebo jsem si to kvůli vynechání celé po*…? Neptám se na to, jestli budu teď maximálně chráněna při dalším styku (tento cyklus se budeme chránit pro jistotu i kondomem) spíš mě zajímá jak je na tom ta možnost otěhotnení po tom co jsem provedla? Vím, že mi nikdo neřekně přesně ano/ne, ale aspoň nějakou jistotu chci mít.
Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.7.20 07:05

Zde přikládám co jsem vyčetla a dost mě to vystrašilo..

• Nahlásit
  • Citovat
4868
1.7.20 07:33

Tak je jasné, když jsi zapomněla prášky, tak jste měli jinou ochranu. Protože když nechceš děti, tak používáte 2 ochrany :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14730
1.7.20 08:24

Jistotu ti dá těhotenský test za 2-3 týdny po styku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 08:28

Jsk řikám jsem bezohledná a nepoužili jsme ochranu protože jsem si myslela, že i při zapomenutí tam nějaká ochrana je. A teď čtu že vynechání v 1. týdnu je nejrizikovější…

• Nahlásit
  • Citovat
1896
1.7.20 08:40

Tak riziko samozrejme je, nezbyde nez si udelat za par tydnu test. A jinak kdyz posledni prasek sis vzala v patek, tak nove plato bys mela zacit nasledujici sobotu, a ne patek, nebo proc mas jen 6 dni pauzu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4300
1.7.20 08:40

Bereš antikoncepci 2 roky a tohle nevíš? Když jsem ji začala brát, tak jsem uměla pribalovej leták snad i pozpatku kdyby mě o půlnoci vzbudili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 09:13

@hani28 špatně jsem to napsala, poslední prášek jsem si vzala ve čtvrtek..

• Nahlásit
  • Citovat
3219
1.7.20 09:26

Proč jste nepoužili jinou ochranu? Jak myslíš že dlouho chrání antikoncepce pokud ji vysadis? :zed: Udělej si za 3 týdny test. A teď se aspoň týden chraň ještě jinak. Nejlépe se zeptej gynekologa kdy ji zase brát, podle mě je nesmysl ji brát po X dnech jako by se nic nedělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
1.7.20 12:41

No bohužel, na tvojí otázku nikdo nedokáže přesně odpovědět. Možnost tam samozřejmě je. Ale to, že u určitého procenta je vyšší šance na otěhotnění, neznamená, že do něj patříš.
Je blbost začít brát prášky po 3 dnech kdys je nebrala. Spíš ti to rozhodí cyklus a kolem další MS budeš zase nervní, že máš zpoždění. To už by bylo lepší počkat, až ti přijde normální MS a pak je zase začít brát.
Prostě počkej a pak si udělej těhotenský test. Nikdo jiný ti to neřekne přesněji.
Osobně si myslím, že je šance malá, ale to co si myslím je úplně bezpředmětné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 13:11

@LilyJane Dobře, děkuji. Až doberu první platíčko tak uvidím kdy popř. s jakým spožděním přijde ms a podle toho si pak udělám test..
Až začnu po ms brát antikoncepci v 2t. tak už chráněna budu a ms by se měla zase dostavovat pravidelně akorát možná jinak než dříve, chápu to takhle správně?

• Nahlásit
  • Citovat
825
1.7.20 23:00
@Anonymní píše:
@LilyJane Dobře, děkuji. Až doberu první platíčko tak uvidím kdy popř. s jakým spožděním přijde ms a podle toho si pak udělám test..
Až začnu po ms brát antikoncepci v 2t. tak už chráněna budu a ms by se měla zase dostavovat pravidelně akorát možná jinak než dříve, chápu to takhle správně?

Přesně tak! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama