Jaké kurzy v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VeVerulík
Stálice 56 příspěvků 24.10.14 19:38
Jaké kurzy v těhotenství?

Ahojte holky, :mavam:

chci se zeptat, konečně se mi uvolní práce a bude čas, máte prosím nějaké rady jaké kurzy v těhu absolvovat? Které se vyplatí, nebo jsou „vhodné“ (i kvůli infu) a určitě by se vyplatilo na ně jít..? Jsem teď 20tt a konečně budu mít čas, tak bych ráda věděla, čím je lepší si projít ;) Rozhodně nechci nic zanedbat, kolegyně mi třeba doporučila kurz na kojení, prý s tím měla sama problémy a prý se hodí, že vše hezky vysvětlí a člověk pak není tak vyděšený, když to nejde hned hladce.. Děkuji moc za rady a zkušenosti! :)

Přečtěte si článek: Proč chodit na předporodní kurz?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 24.10.14 19:45

Já nechodila nikam…
Na kurz kojení bych nešla. Kojení mi u obou dětí šlo dobře, podle mě kojení není žádná věda.
Možná spíš než kurz by bylo fajn si projít porodnici s personálem, poptat se na to, co tě zajímá. Nebo chodit na nějaké cvičení pro těhotné ;) To ti dá asi víc než skupinové prodýchávání vymyšlených kontrakcí

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 24.10.14 19:45

Na žádný jsem nechodila a jediné, co mi chybělo, byl kurz uvazování šátků, holka musela chudák dorůst do erga :mrgreen:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 24.10.14 19:47

@VeVerulík S prvním jsem byla na předporodním kurzu v porodnici a přednášce o látkových plenách. S miminem jsem pak chodila na cvičení miminek (šlo hlavně o správnou manipulaci a motivaci dítěte).

Za mě to kojení sice není od věci, ale mě stačilo video z CD, co jsem dostala na tom předporodním kurzu. Mnohem důležitější je spíš mít již do porodnice kontakt na nějakou laktační poradkyni z okolí tvého bydliště, která v případě problémů přijde domů. Šptná by taky asi nebyla nějaká přednáška o správné manipulaci s dítětem (nošení na tygříka, v klubíčku, co rozhodně nedělat apod.).

Předporodní kurz pro mě byl důležitý hlavně kvůli seznámení s prostředím vybrané porodnice a jejich postupy.

Jestli chceš dítě nosit v šátku, tak nějaká přednáška o šátkování.

soney
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 24.10.14 19:50

Hlavne takove, abys je stihla vsechny obehat behem vychazek…

Ja pred prvnim nebyla na zadnem, bylo mi cerstvych osmnact, internet zdaleka jeste tolik nefrcel a zvladla jsem to…
Pred druhym jsem si zasla na jednohodinovou instruktaz do Motola a nedovedela se lautr nic noveho ci pouzitelneho…
Tak hodne stesti :mavam:

Busy Bee
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 24.10.14 19:51

Předporodní kurz v porodnici je dobrej, člověk se fakt něco dozví a je to užitečný při porodu.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 24.10.14 19:55

Tak snad jedině předporodní kurz v porodnici, abys věděla, do čeho jdeš. Kurz kojení je blbost, max si sehnat tel. číslo na laktační poradkyni, abys při jí při případných problémech mohla zavolat. A pak být tebou, tak dokud máš čas, zadej si do telefonu číslo na toxikologii. To se ti jednou bude určitě hodit. Víc bych neřešila.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 24.10.14 19:57

Nebyla jsem na žádném a nic mi v podstatě ani nechybělo. Snad akorát možná to kojení. U prvního dítěte je člověk ze všeho perplex, problémy s kojením jsem měla děsné a rozkojit se mi nepodařilo. U druhého jsem si už dala pozor a snažila se problémům, co byly s prvorozeným, podruhé předejít. Ale na to bohatě stačil internet a tak je to v podstatě se vším. Takže vlastně nic. :mrgreen:

VeVerulík
Stálice 56 příspěvků 24.10.14 19:59

Děkuju za rady :) A tak hloupě se zeptám, ten předporodní kurz, to pořádá daná porodnice, nebo si jednoduše do porodnice zavolat či napsat a domluvit se asi, že? A ta laktační poradkyně nemusí být teda přímo spojená s danou nemocnicí..? Omlouvám se za blbý dotaz, jen at mám jasno jak to je..

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 24.10.14 20:06

@VeVerulík Předporodní kurzy pořádjí většinou mateřská centra, samotné porodnice nebo za tebou přijde soukromá PA domů a máš to individuální. Výhodou těch „nemocničních“ je, že Ti řeknou, jak to přesně chodí u nich, můžeš si většinou prohlídnout porodní sál, co přesně si máš zabalit k nim apod. Takové ty další věci, co se tam řeší (fyziologický porod, porod s komplikacema, kdy do porodnice, nácvik dýchání, info o šetinedělí, kojení a základní péči o dítě apod.) načteš v každé knize o těhtenství a 10 min nácvik dýchání mi byl k prdu, protože bez kontrakcí podle mě nějaký nácvik nemá moc smysl.
V porodnicích by měla být nějaká setra vyškolená i jako laktační poradkyně, ale porodnice Ti nezajistí tak individuální přístup, někoho to prostředí stresuje apod. Navíc problémy spojené s kojením mohou nastat až po propuštění z nemocnice, takže je dobré mít pro sichr nějaký kontakt první pomoci.

VeVerulík
Stálice 56 příspěvků 24.10.14 20:11

@Svistice Moc děkuju :) mrknu se jak je to u té mojí :) děkuju!

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 24.10.14 20:18

Abych řekla pravdu, v době, kdy jsem měla juniora, jsem až do mateřské chodila do práce a uvolnila se jen co se týče těhotenských aktivit jen na těhotenský aquaareobik, který vedla moje (pozdější) kamarádka. A doma jsem ještě navíc neměla ani net, takže ani emimino, ani nic jiného. :nevim: Asi taky dobře. Kočky taky nemaj weby, a taky porodí.

Zpětně, pokud bych něco měla udělat jinak, asi bych šla na čumendu do porodnice, abych viděla, do čeho jdu. A nedělěla si iluze, že to bude tak, jak mi to v nádherných barvách líčí. (Porod se zkomplikoval, dneska kdo ví, kdo za to může, hlavně že to dobře dopadlo.)

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.10.14 20:26

@VeVerulík nechodila jsem nikam, videa najdeš na netu :think: mi by se hodil kurz vázání do šátku, jinak nic :think:

Karleon
Kelišová 5552 příspěvků 24.10.14 20:32

Určitě kurz přebalování. Kurz koupání. Kurz kojení. Kurz uspávání. Kurz sebeovládání. Kurz nalézání netušených psychických a fzických rezerv. Kurz asertivity. Kurz finanční gramotnosti. Kurz o kurzu. A hlavně nedat na svou intuici.

kerrankin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 20:43
@Karleon píše:
A hlavně nedat na svou intuici.

Chtělo by to kurz intuice ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >