Obavy z přibírání v těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
theu
Kecalka 103 příspěvků 24.10.14 09:11
Obavy z přibírání v těhu

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li některá maminka v těhu přibrala 30kilo, stejně jako já? U prvního miminko jsem se vyšplhala na 30kg navíc, nicméně do půl roka jsem měla původní váhu…teď čekám druhé dítě, jsem na úplném začátku a už mám šílený strach z toho, že zase tolik přiberu, samozřejmě se budu nějak snažit nežrat :) zajímá mě, jestli je tu některá, která třeba u jednoho dítěte přibrala hodně a druhého rapidně míň…děkuji za zkušenosti :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Talitha
Extra třída :D 13391 příspěvků 24.10.14 09:15

U prvního 25
u druhého 10
u třetího 8
u čtvrtého 11

Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 24.10.14 09:24

Já v prvním těhotenství přibrala 23 kg, v druhém 26 kg a teď to bude fakt šílené. Jsem jen 17tt a mám 10 kg nahoře. Jím pořád stejně. Tentokrát to je dáno i léčbou zvýšené funkce štítné žlázy, kdy beru léky a tohle je následek. A to mě nedávno na UTZ pan gynekolog z Apolináře chválil, že jsem štíhlá těhulka a že je vše krásně vidět (dělal na mě zároveň přednášku pro studenty, jak má fungovat správně srdce plodu v 16 tt). Já mám hlavně o dvě čísla větší prsa už a bříško mi vylezlo strašně rychle (nezpevňovala jsem břišáky po obou dětech), spodně část je ještě dobrá- nosím těhu džíny 38. Věřím, že při 3 dětech doma, podnikání a úklidu baráku to shodím raz dva. Kojením hubnu snadno.

kokomo
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 24.10.14 09:43

Ahoj, v prvním těhotenství jsem přibrala 22 kg, ve druhém 18 kg - ale po prvním těhotenství mi zůstalo 7 kg nahoře :( A teď ve třetím je to děs! Jsem 14 tt a mám nahoře 10 kg! Začínala jsem skoro na své váze před prvním těhotenstvím. Mám strašný strach, kam až to dotáhnu…
Jo a jím pořád stejně.

michee
Závislačka 3589 příspěvků 24.10.14 09:53

Tak já v prvním měla nahoře 25 kilo, zpátky na původní váhu jsem se nedostala, chyběly mi tři kila :-) Teď jsem opět těhotná a zatím jsem nepřibrala nic, tak jsem zvědavá!!

DDDeni
Kecalka 422 příspěvků 24.10.14 10:04

Já při prvním přibrala 35kg. Teď jsem v 27+0 a mám zatím asi 10-11kg nahoře. S prvním jsem v 28+2 měla nahoře už 22kg, takže zatím rozdíl tam je. Doufám, že se do 20kg vejdu :-) Je ale fakt, že po prvním mi cca 15kg nahoře zůstalo :-(

theu
Kecalka 103 příspěvků 24.10.14 14:58

No já jsem v 6tt a už mi přijde, že kynu :D

Veeerus
Kecalka 158 příspěvků 24.10.14 17:59

Ja jsem 16tt a pribrala jsem 6kg, od doby co jim prasky na zvysenou funkci stitne zlazy, tak co tyden, tak kilo nahore…dr.mi dnes rekla, ze to neni praskama, ale tehotenstvim :nevim: jestli naberu 30, tak se neunesu :oops:

Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 24.10.14 20:08

@Veeerus

přímo prášky to nemusí být, ale to zklidnění štítné žlázy v kombinaci s těhotenstvím může tomu přispět. Alespoň takto mi to vysvětlila lékařka a je žádoucí, abych přibírala. Průser by bylo hubnutí.

Jak jsem psala výše, taky se léčím se zvýšenou funkcí štítné žlázy. Brala jsem nejdříve 2-1-2, pak 1-1-1 a teď 1-0-1, vše Propycil.

Veeerus
Kecalka 158 příspěvků 24.10.14 21:38

@Bunnies tak ja mam Euthyrox 50 a beru jen jednou denne na lacno :think:

Sarlotka9
Kecalka 129 příspěvků 27.01.15 09:28

@theu ahoj, hele a cvicis? :mavam:? ja cekam taky druhe dite a cvicim 6× tydne (stejne jako u prvniho) a pribrala jsem malo. Nevim kolik, ptz jsem se tim nechtela stresovat a do prukazky jsem ani nekoukala, zapisovala to sestricka.. ale nepotrebovala jsem zadne vetsi veci nez moje vel 36, samozrejne tricka na brisko vetsi jo z HM, ale veci na cviceni jako tilka, leginy jsem menit nemusela, ani zadny ty kalhoty pro tehotny. Ze zadu by nikdo nerekl, ze jsem tehotna a ptz jsem byla ve forme (to potvrdila doktorka) porod byl hodinu pet minut hotovo..

petula 22
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 27.01.15 11:05
@theu píše:
No já jsem v 6tt a už mi přijde, že kynu :D

ahoj já jsem v 7 tt sice čekám první :), ale pro uklidnění. Protože jsem zvyklá každyden sportovat, tohle nic nedelíní me ničí :D, ale rozhodla jsem, ze minimalne v prvním trimestru nebudu riskovat. Připadalo mi, že jsem hrozne nabrala, a ještě lepsí bylo když m každá váha ukazovala něco jiného :-D tak jsem si proste řekla, že si zkusím koktejlky, které jsem si pořídila před půl rokem. A ejhle sedí mi jako při nákupu, takže jsem si v klidu šla dopřát ochucený tvaroh :mrgreen: :mrgreen:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17755 příspěvků 10 inzerátů 27.01.15 18:52

@Sarlotka9 Jenže to takhle nemůžeš moc brát. Moc záleží na somatotypu a hormonech. Někdo nabere i když jí a sportuje, někdo žere v těhotenství jak prase a nic nepřibere. Sportování v těhotenství navíc není pro každého (já u prvního chodila do 12 týdne normálně na spinning, u druhého by mě při pokusu o jakýkoliv sport odvezli s totálním vyčerpáním).

@petula 22 Nechci Ti kazit radost, ale 7. týden je v podstatě ho.vno těhotenství. :lol: Nejvíc většina ženských přibírá ve 3. trimestru a to si kromě plavání nebo chůze o nějakém sport můžeš nechat díky pupku a dalším těhotenským lahůdkám leda jen zdát.

Luciie90
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 27.01.15 18:57

Ahoj já začínám 29 týden a přibrala jsem zatím 7 kg.

locilka
Kecalka 117 příspěvků 27.01.15 19:06

15 tt a zatím naštěstí nic, ale výchozí váha není malá

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

Václav Kuneš s Kloubkovou: Chtěli posunout vztah, namísto toho přišel rozchod

Ještě loni, když se choreograf Václav Kuneš stal novým porotcem taneční... číst dále >