Jaké kytky do bytu

Anonymní
29.10.20 09:42

Jaké kytky do bytu

Ahoj,
poraďte mi prosím, jaké kytky jsou vhodné do bytu s tím, že je orientován na jihozápad a obývák s kuchyní severovýchodně. Často větrám, nebo mám otevřenou aspoň mikroventilaci.
Chtěla bych nějakou kvetoucí a zároveň nenáročnou na pěstování. Nemám parapet a v obýváku není moc světla.
Díky za náměty.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12583
29.10.20 10:08
@Anonymní píše:
Ahoj,
poraďte mi prosím, jaké kytky jsou vhodné do bytu s tím, že je orientován na jihozápad a obývák s kuchyní severovýchodně. Často větrám, nebo mám otevřenou aspoň mikroventilaci.
Chtěla bych nějakou kvetoucí a zároveň nenáročnou na pěstování. Nemám parapet a v obýváku není moc světla.
Díky za náměty.

Ahoj,

já mám skvělé zkušenosti se zelencem - je nenáročný a krásne, jemně kvete. Zároven jsou poměrně nenáročné juky, draceny (tam sem tam napadení mšicemi apod - ale stačí mýdlová voda), kvetoucí jsou náročnější, a většinou chtějí parapet. Z větších, kvetoucích mě napadá ibišek. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
29.10.20 10:23

Lopatkovec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12518
29.10.20 10:27

Skrinku k oknu a na ni ma jihozapad africke fialky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5603
29.10.20 11:53
@Lajinka1 píše:
Lopatkovec…

ano, lopatkovci se daří i u mě, takže přežije opravdu všechno!! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.10.20 13:09

Lopatkovec mám doma 3 a krásně kvetou i když tu mám trošku šero :-), možná by ještě vydržela Anturie ale je jedovatá. Jinak kvetoucí mi moc nedrží teď mi opadala orchidej :-(
Co se týče jiných květin tak draceny drží dobře, krásná je i Kalathea a šeflera ty mi taky drží dobře :-) kaktusy a sukulenty samozřejmě také :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
29.10.20 20:24

Spathipfyllum neboli zmínovaný lopatkovec je dobrá volba :). Není náročný na světlo a dobře roste. Mám jich doma asi 5 a jsou super :). Vhodná by byla i klívie a zamioculcas. Ten sice nekvete, ale je taky pěkný. Zkrátka vybírej rostliny spíše s tmavě zelenými, tvrdými listy - u nich je velká pravděpodobnost, že nejsou moc náročné na slunce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12518
30.10.20 11:57

Můžu se taky poradit? Půjde monstera pod oknem (na parapet se nevejde) směr západ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6878
30.10.20 12:06
@Anonymní píše:
Ahoj,
Díky za náměty.

Tak, kvetoucí na severovýchodní okno - tořivka, je absolutně nenáročná, pokud zapomínáš zalévat, dej jí samozavlažovací květináč. Ocení ho. Můžeš zkusit i africké fialky, totéž jako tořivka. Z kvetoucích ještě spathiphyllum (česky toulcovka nebo lopatkovec) nebo anthurium (toulitka), ty taky vydrží vše.
Jinak do místnosti kamkoli pothos a popínavý philodendron, ty vydrží úplně všechno, ale nekvetou. Jo, ještě mě napadl zamioculcas.

Na jihozápad můžeš cokoli, jen musíš poskytnout dostatečnou závlahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
30.10.20 12:32
@Ssamarka píše:
Jinak kvetoucí mi moc nedrží teď mi opadala orchidej :-(

Jednou proste odkvete a kvety opadnou. Nebo si myslis, ze by mela kvest vecne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
30.10.20 12:33
@Eliška píše:
Můžu se taky poradit? Půjde monstera pod oknem (na parapet se nevejde) směr západ?

Kdyz na ni nebudes otvirat okno pres zimu, tak pujde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32757
30.10.20 13:16

Lopatkovec, spící pannu (nekvete ale má krásné listy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
30.10.20 20:57

Ta spící panna (aglaonema) je příbuzná difenbachie a je jedovatá, pozor na to, jestli máš děti nebo zvířátka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
5.11.20 08:46
@Pavlik Morozov píše:
Jednou proste odkvete a kvety opadnou. Nebo si myslis, ze by mela kvest vecne?

Já nevím na internetu sem četla že když ji koupím, tak ty květy pak upadají a měly by vyrůst nové nikdy jsem ji doma neměla. Dostala jsem ji k narozeninám tak sem v orchidejích nezkušená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
5.11.20 08:48

Já mám jen palmičky ty ale nekvetou :D, na ty se může zas ale větrat v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama