Jaké nosítko? Manducu nebo Kibi?

565
12.3.17 14:26

Jaké nosítko? Manducu nebo Kibi?

Ahoj, dobrý den. Maminky nosicky, prosím poraďte, které nositko? Manducu nebo Kibi? Mam 3měsíční miminko a chci nosit co nejdéle…DĚKUJI

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1580
12.3.17 14:42

Manduca mi prijde lepsi. Mam KIBI :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7159
12.3.17 14:43

@AlenaSu Pokud máš možnost, tak doporučuji především vyzkoušet. Ono ne každému sedne každé nosítko, je možné, že ti nebude vyhovovat ani jedno z nich a naopak vám bude sedět úplně jiné - třeba Ergo, Monilu, Tula, Beco…
Mně třeba Manduca neseděla vůbec a taky preferuju to, aby v každém věku mělo dítě látku sedáku od kolínka ke kolínku. Máme Kibi a jsem s ním naprosto spokojená. Mohlo by teda mít pevnější bederák, ale já mám poměrně lehké děti, takže mi to nevadí. A možná ty novější modely už pevnější bederák mají, já mám Kibi 2,5 roku staré. Nosila jsem v něm od necelých 4 měsíců věku syna, tehdy měl cca 66cm a 6,5kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9356
12.3.17 14:58

Za mne Kibi (zatím mám Manduku :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
12.3.17 15:03

Mam manducu, jsem spokojena, ale na velke deti uz moc neni, tedy nad rok, ale uz taky moc nenosim, spis jen na uspavani, to skacu na balone nebo si malou hodim na zada, (ma ted rok a skoro 11 kg)uz je tezka a noseni vpredu uz neni moc pohodlne pro me, ale to by mi vadilo asi i u kibi a jinych, mam problem se zady, ale stale pouzivam denne od 2 do 8 mesicu byla pro me naprosto nepostradatelna, mala bojkotovala kocar az do zimy. Kdyz jsem vybirala nositko, taky jsem si nebyla jista zda jit do manducy, jestli nevzit spis kibi, protoze je rostouci, ale ted uz si rikam ze je to jedno, protoze bych dite do tri let teda nosit fakt nechtela:D mala je akcni a lita sama, zalezi samozrejme na diteti. Asi by bylo lepsi jak tu uz nekdo psal, vyzkouset, manduca je prodejna i v nekterych obchodech, muzes vyzkouset tam, u kibi to bude horsi, to jsem nikde v kamennem obchode nevidela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
12.3.17 15:07

Z tehlech dvou urcite Kibi, je déle pohodlnejsi:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
12.3.17 17:04

@jakalm jak to, že je déle pohodlnější? Blbý dotaz, ale vážně se v tom vubec nevyznam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
12.3.17 17:12

Pokud chceš nosit co nejdéle, tak kibi, ma právě nastavitelnou šířku mezi kolinkama, z manducy ti dítko brzy vyroste. Zkuz na FB skupinku nosíme děti, jsou tam odkazy na regionální skupinky které dělají srazy a tam si můžeš nositko vyzkoušet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7159
12.3.17 17:54
@AlenaSu píše:
@jakalm jak to, že je déle pohodlnější? Blbý dotaz, ale vážně se v tom vubec nevyznam…

Protože má nastavitelnou šířku sedáku a ten je pak dostatečně široký třeba i pro tříleté dítě. Aby byl sed v nosítku (i šátku) pro dítě co nejpohodlnější, měla by látka sahat od kolínka ke kolínku. Užší sedák se může zařezávat do stehýnek a tlačit, navíc je pak těžké dosáhnout toho, aby dítě sedělo ve správné poloze s koleny výš, než zadeček. U Manduky se sice dají dokoupit rozšiřováky sedáku, ale není to nic moc v porovnání s Kibi. Ne každý to samozřejmě využije, spousta lidí nosí třeba do roka a půl a pak už ne, v takovém případě bude možná Manduca stačit, ale pokud chceš nosit i starší dítě, tak už to bude pravděpodobně málo. Sice málokdo nosí pravidelně tříleté dítě, ale na výletech se může hodit a zvlášť pokud se v nosítku potřebuje dítě při delší túře prospat, tak je dobré, aby bylo v pohodlné a stabilní pozici, což ti zajistí právě ten široký sedák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 18:36

@Hoa Mai @AlenaSu ja mam novy kibi a bederak je pevnosti srovnatelnej s tulou, urcite mi vyhovuje vic nez Tula nebo manduca, jen obe zminene mi pripadaji „bytelnejsi“ - mozna jsou z pevnejsi latky? Ale zase tim ze je kibi mekkci, je urcite prijemejsi i miminku. Vyhovuje mi hlavne jeho nastavitelnost a variabilnost (lze nosit i na boku). Pouzity spony a vubec reseni upinani mi pripada chytrejsi nez u jinejch nositek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 18:46

Obě mají nosnost, ale z manduky brzy vyroste na výšku i mezi nohama, v tom je kibi lepší. Z těch dvou určitě kibi, i když pro velké děti (batolata) už není ideální, není tak polstrované jako klasická batolecí nosítka (tula, beco) a po chvíli nošení 12kg drobečka je to znát, zkoušela jsem to, když jsem kupovala právě batolecí nosítko po šátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
12.3.17 19:40

@AlenaSu je nosnější, pohodlnější pro maminku - má lépe propracovaný bederní pás.. u manduky je pak na bedrech znát každé kilo, to u kibi není, hlavně je nastavitelný pro miminko takže vydrží fakt až do těch 3 let:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
12.3.17 20:03

Děkuju za rady, asi jsem se rozhodla pro kibi, ale ještě se poptam po vyzkoušení :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7159
12.3.17 22:59

@CaravaggioDaMerisi jj, mě právě na Kibi vyhovuje, že je takové subtilní. Já jsem malá a štíhlá, mám malé a štíhlé děti a ve většině jiných jsem si připadala taková mohutná a neohrabaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 08:31

@AlenaSu Máme Kibi a na dovolené ve Švýcarsku v něm manžel nosil týden dceru, tehdy 2 roky a kousek a úplně super. Kočárek nepřicházel v úvahu, chodili jsme po horách. Dcera se v nosítku v poledne i krásně vyspala, na příležitostné nošení perfektní. Teď v něm nosím ročního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama