Reklama

Nosítko zn. Chicco - ano či ne?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dandinkaaa
Kecalka 169 příspěvků 06.03.17 17:08
Nosítko zn. Chicco - ano či ne ??

Zdravím všechny maminy, potřebovala bych poradit ohledně nosítka. Mám 2m syna a dostala jsem tohle nosítko (http://www.mimibazar.cz/…sitko-chicco). Našla jsem různé recenze obecně na nosítka, ale na tohle konkrétně ne. Máte s ním některá zkušenost? Prý není vhodné (není ergonomické), protože dítě v něm visí na rozkroku - poškození kyčlí a nemá v něm rovnou páteř - bortí se do stran.

Díky za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 06.03.17 17:10

Toto nepoužívat, pořiď šátek nebo ergonomické nosítko.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62455 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 17:14

@Dandinkaaa Ne, tohle opravdu vhodné není, je jednoduchá pomůcka - koukneš na šířku té části pod zadečkem dítka a když se tam zužuje, tak je to špatně.

PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 06.03.17 17:22

Určitě ne. Miminko musí mít nožičky podepřené od kolínka ke kolínku, do tvaru M. Takzvaná visítka, ve kterých nohy blomcají nejsou vhodná a pro miminko nejsou vůbec pohodlná, bude ti v tom brečet.

unuděná
Kelišová 5361 příspěvků 1 inzerát 06.03.17 17:25

Přesně jak píší holky, v tomto trpí kyčle :? Je potřeba, aby dítě mělo látku pod celou šířkou zadečku až ke kolínkům, aby prostě tělo s nožkama svíralo úhel 90°- například jako zde:
http://www.manduca.cz/…_sand_LS.jpg
nebo takhle:
http://www.mamajainfo.cz/…y_side_w.jpg
jsou to tedy obě manducy, ale já na ně nedám dopustit. Určitě je takových ergo nosítek víc, ale je třeba koukat na polohu dítěte, vyzkoušet si i pohodlnost nošení pro tebe a samozřejmě certifikáty.

Dandinkaaa
Kecalka 169 příspěvků 06.03.17 17:38

Díky za odpovědi. Jak psala PerlaMarina brečí mi v tom. Bohužel mi brečí i v šátku (poloha kříž s vnitřní kapsou), tak já už nevím v čem ho nosit :-/

Markéta80
Hvězda diskuse 39263 příspěvků 06.03.17 17:40

@Dandinkaaa já mam beco a byla to paráda :palec:, nebo mrkni na manducu. V tomhle se ani nedivim že brečí :?

Leeloo1
Kecalka 360 příspěvků 06.03.17 17:55

Máme manducu a fajn :) malá tam vždycky za chviličku spokojeně usne. Chicco sem koupila omylem taky a je to hrůza, zkusila sem tam malou dát a řvala šíleně.

whooro
Kecalka 192 příspěvků 06.03.17 18:04

Mala zpocatku take plakala, ale pak se slo ven na vylet a usnula.. doma se nosit nenechala, ani kolem baraku :lol: a chicco nebrat.

Luca82
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 06.03.17 18:11

No my jsme tehdy chicco dostali od nekoho zdarma (az nasledne jsem pochopila proc :D ) a byla to opravdu hruza.
Nikdy jsme ho nepouzili.
Schovala jsem ho dceri pro panenku, ale ono je blbe i pro tu panenku :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5361 příspěvků 1 inzerát 06.03.17 18:11
@Dandinkaaa píše:
Díky za odpovědi. Jak psala PerlaMarina brečí mi v tom. Bohužel mi brečí i v šátku (poloha kříž s vnitřní kapsou), tak já už nevím v čem ho nosit :-/

No hele, ony jsou i děti, které to nošení nemají rády. Já měla takového prvního syna - byl to mazel, ale nošení nemusel. Radši byl na zemi na dece nebo v kočáru na bříšku, aby viděl. V šátku i manduce ječel, napomohlo ani ho na to zvykat. Po asi 5té procházce venku se srdceryvným jekem, jsem toho nechala ;) Naopak dcerka to miluje dodnes (má skoro 2 roky)- od malička se ke mně přitulila a jak slyšela mé srdce, okamžitě se uklidnila a usnula.

unuděná
Kelišová 5361 příspěvků 1 inzerát 06.03.17 18:13

Zkrátka většina dětí má ráda těsný kontakt s maminkou, zavinovačky atd., ale jsou děti, co potřebují svobodu pohybu. Můžeš to zkusit za měsíc, dva znovu, ale nebuď špatná, kdyby to nešlo.

PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 06.03.17 21:06

Také nosím v šátku kříž s kapsou uvnitř. Každé miminko to ale rádo nemá, může mu vadit, že je pevně stažený, pokud není zvyklý. Pujč si od někoho třeba tu Manducu nebo Kibi a zkus to, v tomhle není tak napevno jako v šátku.

digizanet
Nováček 10 příspěvků 14.04.17 21:19

Nechápu, že se tady ta hrůza ještě prodává!!! jak píšou holky, určitě nekupovat… nic od této značky není v pohodě… nosítko nikdy nesmí mít pevná záda a dítěti z něj viset nožičky dolů… kolínka vždy musí být výš než zadeček, jinak poškozujete páteř

Dandinkaaa
Kecalka 169 příspěvků 17.04.17 12:25

Existuje nějaké ergonomické nosítko, ve kterém je mimi čelem vpřed a ne k tělu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama