Jaké nosítko pro 3,5 měsíční dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marffusha
Stálice 83 příspěvků 16.09.18 18:05
Jaké nosítko pro 3,5 měsíční dítě

Jaké nosítko pro 3,5 měsíční dítě, 62 cm a 5,5 kg. Chci používat převážně doma, abych mohla uklidit, uvařit nebo jen zajít s košem… Dítě však ještě úplně 100% nedrží hlavičku. Nedovolím si jej zatím zvednout bez přidržen

Uvažovala jsem o caboo, ale bojím se, že za 1,5 měsíce už nebude vyhovovat. Dále o kibi, Lenka, manduca či ergo baby. Zde zase řeším, že dítě ještě nedokáže zcela samo držet hlavičku. Co byste poradili?

Nejnovější recenze z kategorie Nosítka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hoa Mai
Kelišová 5788 příspěvků 21 inzerátů 16.09.18 18:47

@Marffusha nejde ani tak o to, aby udrželo hlavičku, vždyť v šátku se taky nosí vertikálně už malá miminka. Spíš jde o to, aby tam šlo dobře utáhnou a nehroutilo se tam. Ideálněby bylo třeba vyzkoušet. Já jsem nosila v kibi od 4 měsíců, to měl syn 65cm a 6,5 kilo a už tam seděl pěkně, chtělo by to vyzkoušet. Taky záleží, jak dlouho plánuješ nosítko využívat. Pokud jen pro nechodící dítě, tak můžeš i tu Manducu, pokud i pro větší dítě, třeba na výlety apod. tak bych spíš doporučovala něco jiného, třeba to Kibi (s ostatními jmenovanými nemám zkušenosti). Já jsem ho ocenila třeba zrovna ještě teď, kdy jsou mladšímu synovi 3 roky, měří 98cm, samozřejmě ho dávno běžně nenosíme, chodec je dobrý, ale byli jsme na celodenním výletě a malý potřebuje po obědě spát, tak jsme ho naložili do Kibi a hoďku si v něm za chůze chrupnul.

kacenka.sks
Kecalka 458 příspěvků 16.09.18 19:07

Já mám andalu, je cca od těch 4 měsíců do dvou a půl let. Je super. Na fb strance nosíme děti jsou prodejní alba, holky ti tam rady poradi,pokud bys netrvala na novém nosítka.

Jahudka82
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 16.09.18 19:12

Od stejneho veku a cca i vahy male mam Beco Butterfly a spokojenost na obou stranach :lol: :palec: Je ergonomicke a ma i novoroz.vlozku.

Káťa19
Echt Kelišová 7694 příspěvků 19 inzerátů 16.09.18 19:22

Tady na bazarku sezenes take za fajn ceny ;)
 https://www.emimino.cz/bazar/hledani/?…

awesomeone
Kecalka 144 příspěvků 1 inzerát 16.09.18 19:22

@Marffusha Ze začátku (asi od 4m) jsem nosila ve vypujcenem Mai Tai, je levne, da se dobře dotahnout, je skladné, ale staci tak do 8-9 kg, pak už je nepohodlne. Potom jsem pořídila Kokon a litovala, že jsem neinvestovala dříve. Kokon je cenove přijatelný, rostoucí, prodyšný i ve verzi bez kapsy (což bylo pro mne rozhodujici) a opravdu pohodlný. Některa nosítka doporučují, vzhledem k uvazu, uz od narození. Jedine minus pro mne byly vzory, nějak jsem si nemohla vybrat :mrgreen:

BTW Bala jsem se koupit nositko bez vyzkoušení (na všech diskuzích radi zkusit), ale zbytecne.. Když by jo nesedlo, muzes jej do 14ti dnu vrátit ;)

Noe-mi
Kecalka 101 příspěvků 20.11.18 09:04
V Ergo Omni se vzteká. Co Ergo Adapt?

Prosim poradte: Mam 3mesicniho prcka. Po zkusenostech s prvnim synem (ve 4 mesicich rval v lehatku i kocarku a chtel vsude cumakovat),ktery mel BabyBjorn Active a musel byt porad celem ven,jsme tomu druhemu poridili Ergobaby Omni 360. Hlavne pro pripad,ze by i ten druhy za chvili nevydrzel nosit celem k mame. A vysledek je takovy,ze od doby,co ho mame a zkousime doma,jen se v nem vzteka a breci. Dokonce to mysli natolik “vazne”,ze narika i nejakou chvili pote,co ho z nositka vyndam. Premyslim,zda nositko nevratime a nekoupime mu Ergobaby Adapt,ktery je snad vic mimi-friendly. Co myslite?

Petkaelik
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 20.11.18 09:12

Tak já sice nevím jaké jsou v nosítcích rozdíly, ale přispěji naší zkušeností. Začali jsme od miminka nosit v šátku , malá byla spokojená a spinkala. Ve 3,5 měsících jsme koupili nosítko Egrobaby , které je od 6 kg miminka tuším a když ji do něj dáme doma tak nadává. Malá ma 8 kg , ale kdyz vyrazime ven hned se uklidní a usne.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2262 příspěvků 20.11.18 09:13

@Noe-mi také se může stát, že máš dítě, které to prostě nesnese a nebude chtít v nosítku být vůbec. To ti nikdo nepoví :nevim:

Noe-mi
Kecalka 101 příspěvků 20.11.18 09:22
@Petkaelik píše:
Tak já sice nevím jaké jsou v nosítcích rozdíly, ale přispěji naší zkušeností. Začali jsme od miminka nosit v šátku , malá byla spokojená a spinkala. Ve 3,5 měsících jsme koupili nosítko Egrobaby , které je od 6 kg miminka tuším a když ji do něj dáme doma tak nadává. Malá ma 8 kg , ale kdyz vyrazime ven hned se uklidní a usne.

Takze usne v Ergu jen venku? Hm,ze bych to take zkusila… :think: jen se trochu obavam,ze mi prorve celou cestu…

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1904 příspěvků 20.11.18 09:24
@Noe-mi píše:
Prosim poradte: Mam 3mesicniho prcka. Po zkusenostech s prvnim synem (ve 4 mesicich rval v lehatku i kocarku a chtel vsude cumakovat),ktery mel BabyBjorn Active a musel byt porad celem ven,jsme tomu druhemu poridili Ergobaby Omni 360. Hlavne pro pripad,ze by i ten druhy za chvili nevydrzel nosit celem k mame. A vysledek je takovy,ze od doby,co ho
mame a zkousime doma,jen se v nem vzteka a breci. Dokonce to mysli natolik “vazne”,ze
narika i nejakou chvili pote,co ho z nositka vyndam. Premyslim,zda nositko nevratime a
nekoupime mu Ergobaby Adapt,ktery je snad vic mimi-friendly. Co myslite?

Prima, že nosíš. Pokud máš facebook, přidej se do skupinky „Nosíme děti“. Ergobaby není vhodné nosítko pro tak malé děti a navíc ne všechna nosítka sedí všem dětem. Ergobaby Omni určitě vrať, to je vyloženě nevhodné a tak malému prckovi to může vadit. Ergo je obecně od těch čtyř měsíců výše a určitě najdeš i pohodlnější nosítka tobě i miminku. Pro úplné prcky jsou vhodné typy např. MoniLu, Tula Free to grow, Fidella Fly, doporučuji tu skupinku, je tam seznam, že si ty typy nestačíš ani zapamatovat :) Všechna tahle nosítka ale neumožňují nošení čelem dopředu, jednoduše proto, že se nejedná o zdravé nošení. Aby dítě vidělo, je možné nosit v jakémkoliv ergonomickém nosítku na boku nebo na zádech.

Noe-mi
Kecalka 101 příspěvků 20.11.18 09:27

Mne prijde,ze mu vadi ta “roznozka”. Zkousim ho nosit aspon tak,ze zapnu si bederni pas,posadim ho do toho sedla a pridrzuji za zada,aniz bych si davala na ramena ty popruhy,pro pripad,ze by mu mohlo vadit,ze je schovany i s oblicejem. Ale stejne nadava

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1904 příspěvků 20.11.18 09:27
@Noe-mi píše:
Takze usne v Ergu jen venku? Hm,ze bych to take zkusila… :think: jen se trochu obavam,ze mi prorve celou cestu…

Děti často nesnesou, když se s nimi v nosítku stojí, potřebují pohyb. Zkus se projít po venku, ale Ergo Omni bych vážně vyměnila, dokud je ve lhůtě na vrácení - za ty prachy je to vážně málo muziky.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1904 příspěvků 20.11.18 09:32
@Noe-mi píše:
Mne prijde,ze mu vadi ta “roznozka”. Zkousim ho nosit aspon tak,ze zapnu si bederni pas,posadim ho do toho sedla a pridrzuji za zada,aniz bych si davala na ramena ty popruhy,pro pripad,ze by mu mohlo vadit,ze je schovany i s oblicejem. Ale stejne nadava

Určitě by neměl být schovaný i s obličejem. V tomhle nosítku nelze nosit správně, je na to příliš vyztužené a miminko v něm nejde pořádně napolohovat. Podsazení není o té roznožce, ale o kulatých zádech a o tom, že dítě by na tobě mělo „sedět“ zadečkem tak, aby hlavičkou leželo na tvé hrudi (důležité zvlášť, pokud ji ještě drží jen váhavě). V nosítku nesmí být zapadlé. Některé děti to „odpouští“, některé ne, u malých miminek to bývá dost trága.

Noe-mi
Kecalka 101 příspěvků 20.11.18 09:33

@SlečnaDahlia No Facebook moc nepouzivam,ale kvuli tomu se asi prihlasim :think: Ja jsem si rikala,jak je mozne,ze na komercnich fotkach Erga jsou obvykle vyfoceny starsi ditka a skoro na zadne neni novorozenec,ani na ofiko videich :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >