Jaké oblečení dovnitř do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ťuhýk
Nováček 5 příspěvků 27.08.10 16:46
Jaké oblečení dovnitř do školky

Ahoj holky,
prosím o radu. Jaké oblečení dát dětem příští týden dovnitř do školky. Co nosí teď v září - když není ještě taková zima děti uvnitř ve školce? Mám jim dát tenké tepláky nebo třeba ještě tenčí bavlněné kalhoty od pyžama. Taky mi jde o to, aby se děti na ven převlekly do něčeho jiného (aby třeba nelítaly v tenkých kalhotkách venku a vzaly si tepláky… )Díky moc za rady Míša

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 27.08.10 16:57

Dávám tepláčky-tenčí, tričko s dlouhým rukávem, nebo tričko s kr.rukávem + mikinku :wink:
Až se víc ochladí, tak přidám tepláčky :wink:
A nechávám 1 rezervní oblečení to samé, pro případ potřeby :wink:

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 27.08.10 16:58

Pokud máš holčičku, tak bavlněné legíny teď postačí :wink:

mooncaa
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 27.08.10 17:16

Dávám malé tričko s kr.rukávem a zástěrku, na procházku nebo zahradu je oblékají do tepláků (kraťásků) + mikinku podle počasí. Když přijdou zpět zase převlékají do zástěrky a tepláky sundavají. Ve školce mají teplo, v zimě dávám tričko s dlouhým rukávem a punčošky a zase zástěrku. Klukovi bych dala kraťasy nebo slabé tepláky a tričko a určitě převlékají na ven jiné věci.

Kapsarecek
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 27.08.10 18:53

u nas ve skolce maji vedro,tak jsem davala trictvrtacky a tricko s kratkym.v zime trvaji ucitelky na puncoskach

Sunnyside
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 27.08.10 19:08

Já mám holčičku, teď je ještě teplo, tak nosí buď sukni nebo legíny. Kluci jsou klasicky v teplákách. Když jdou ven, vezmou si buď kalhoty (pokud jdou na procházku) nebo tepláky určené na ven (pokud jdou jen na zahradu).

oblacek
Echt Kelišová 8087 příspěvků 02.09.13 21:24

Chtěla bych se zeptat jestli dáváte dětem do školky hezké oblečení a nebo něco i takového „domáckého“ sem tam flíček co nejde moc vidět atd… Kluky oblíkám hezky, kamarádky radí dát do školky staré obnošené věci, že to tam děti zničí. :think: chtěla bych nějaký střed… ani ne supr modely ale ani ne obnošené věci. :nevim: dáváte dětem spíš hezké věci nebo horší?

Pipet
Generální žvanilka 24092 příspěvků 02.09.13 21:28

Dávám takové „střední kvality“ :lol:, když to má pidiflíček, zašitý kousek v podpaží… Takže ne úplně nové a ne děravé nebo s flekem přes půl trika.
Na zahradu teda i starší :roll: nehorázně se vždycky zahnojí nebo si udělá díru na průlezce a tak.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 02.09.13 21:31

Ahoj. Na cestu do školky hezké, na hraní ve třídě tak hezké být nemusí, ale bez děr a fleků, na zahradu cokoliv, co by mi nevadilo, kdyby se zničilo.

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 02.09.13 21:32

My nemáme lepší a horší věci, máme jedny..Nezažíváme moc situací, kdy bychom museli chodit oblečení „nóbl“,takže já to moc neřeším. Když se stane nevypratelný flíček, tak nevadí, tričko dál používáme.
A stejně tak to mám i s oblékáním do školky, dcera nemá skříňku narvanou k prasknutí, my jdeme po školce většino ven, takže má oblečení jedno a když se rifle nebo kalhoty ušpiní, tak se vyperou. Až se ušpiní, dám čisté a má to i na příchod, odchod i na ven. Co tak sleduju, jsme jedni z mála, ostatní děti jsou často převáženy do školky a ze školky autem, venku se nesmí ušpinit a jdou nebo jedou rovnou domů. Jestli se potom ještě dostanou ven, nevím.

Máme „střed“ - oblečení z Tesca, CA, HM, něco Next.
Ve školce má dcera většinou leginy nebo tepláčky a tričko.

K-Black 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.13 21:33

@oblacek já dávám normální oblečení s tím že počítám že to zničí. Hodně nakupuju v sekáčích takže třeba tričko za 30 nebo 40 mě fakt nebolí. Hlavně aby to umělo dítě svléknout a obléknout, žádné knoflíky a pičičandy. Tričko třeba za 2 stovky bych nedala, kolikrát nejde vyprat oběd nebo nějaký barvy, a já nejsem ten tip co to bude řešit. Oblečení je hlavně funkční věc, a děti jsou děti.

martulkasloník
Extra třída :D 12262 příspěvků 02.09.13 21:33

Dávám pěkné ale z druhé ruky koupené na mimibazaru. rozhodně nedávám oblečení typu zašité, flekaté apod. zase jako nebudu z malé dělat chudáčka když není důvod. dcera mi chodí do školky už rok a výrazně nezničila nic, chodí sice jak čuně zvlášť na podzim a na jaře bylo oblečení fakt zašpiněné brutálně ale vždycky jsem to vyprala. zničené bylo jen jedno tričko od barviček které prostě nevypralo nic. díry apod. to domů ještě nepřinesla ač je to spíš kluk, všude leze, skáče atd.

Jana206
Nadpozemská drbna 26407 příspěvků 02.09.13 21:34

Jo a pokud jsem dřív uznala, že je nějaké tričko moc hezké, tak jsem ho nedala, dala jsem ho ho na dno komínu ve skříni a většinou jsme se k němu probojovali, až bylo malé. Tak to už nedělám. Zásadně nepořizuju bílé věci a oblečení nerozlišuju. Věci pořizuju hezké, je to spotřební zboží, ať si ho dcera užije. Něco se zničí, něco zůstává pro mladší dcerku.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 02.09.13 21:38
@Jana206 píše:
Jo a pokud jsem dřív uznala, že je nějaké tričko moc hezké, tak jsem ho nedala, dala jsem ho ho na dno komínu ve skříni a většinou jsme se k němu probojovali, až bylo malé. Tak to už nedělám. Zásadně nepořizuju bílé věci a oblečení nerozlišuju. Věci pořizuju hezké, je to spotřební zboží, ať si ho dcera užije. Něco se zničí, něco zůstává pro mladší dcerku.

A to se ti třeba nesejde onošené oblečení po starších příbuzných nebo od kamarádek? Já kupuju taky v CAčku, Tescu, Lidlu atp a při nákupu počítám s tím, že v tom dítě bude chodit. Ale pak tu mám věci třeba po třech dětech, které jsou bez fleků i děr, ale třeba oprané nebo vytahanější, a ty dávám přednostně na tu zahradu. Je mi líto je vyhodit, protože to jsou většinou nejvíc praktické kousky.

Věci, které zůstanou po našich dětech hezké, bývají většinou z kategorie krásné a nepoužitelné (rifličky velikosti 56 atp), a ty se mi nejvíc daří prodat. Ostatní předávám dál v rodině nebo mezi kamarádkami.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 02.09.13 21:40

Do třídy jsem dávala tak nějak střed, hezká trička (kam jinam by je dítě unosilo, když je ve školce až do odpoledne a já v práci?), děti jedly celkem slušně, za těch pár let nepřinesly snad ani jedno tričko, které bych nevyprala. K tomu tepláčky, ty teda hořely, kluci si hráli věčně na kolenách, takže jakékoliv tepláky byly do měsíce na kolenou děravé. Dávala jsem tam záplaty a nosili je pak zašínavé (jenže to teď platí i o školních kalhotách). Na ven jsem jim dávala horší věci, co mi nebylo líto, kdyby se zničilo. Hodně se nám osvědčily třeba softshelové kalhoty, ty sice nejsou nejlevnější, ale vydrží (pokud s nimi synek nedělal na betoně brankáře při „hokeji“).

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >