Miminko má stále studené ručičky

1044
3.8.10 18:08

Miminko má stále studené ručičky

Máme doma 2m holčičku, jenže má stále studené ručičky. V zavinovačce nechce být a když ji hodně obleču a zabalím do deky (v chladných deštivých dnech)tak se potí, ale má ručičky teplé, ale když jí nezachumlám má ruce jako led. A přijde mi, že lépe spí, pokud je zachumlaná. Jenže když se potí tak to také není dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10365
3.8.10 18:13

Dle dr. miminku studené ruce nevadí, zvlášť zezačátku, protože je to pro něj moc velký výdej energie vůbec existovat a ještě aby si posílalo teplo do rukou. Nemají být studené nohy nebo nos, to je mu zima a když se potí za krkem, je mu vedro. Mimochodem spousta ženských má celý život věčně studené ruce, já teď taky:) a to sedím v triku a fakt mi zima není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
3.8.10 18:18

Chladné končetiny u miminek jsou normální. Nemá se orientovat podle ručiček, ale zátylku. Takže pokud je zátylek teplý a ručičky chladnější, tak bych už nepřioblékala. Pokud se potí, tak oblékat méně i za cenu chladných ruček. U nás to taky tak bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
3802
3.8.10 18:27

Jj, taky nam to mudr. rikal, ne podle rucicek, ale podle zatylku. U nas to tak fungovalo perfektne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
3.8.10 18:28

Nefunguje jim ještě termoregulace, takže se má řídit podle nosu. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
3.8.10 18:30

ahoj u nás je to to samé, ruce jako led, ale jinak když ho přikreju dekou tak se zase spotí a to fakt není dobrý… měl už z toho vyrážku… manžel vždycky sáhne na ruce a už na něj vrství deky :roll: . dobře že jsi se zeptala, aspon ho už nebudu tak nabalovat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68212
3.8.10 18:41

Já mám studené ručičky celý život ;-), kdybych se měla řídit podle nich, tak chodím i ve 30° ve svetru, malé děti to tedy mají častěji, ale některým to může vydržet až do dospělosti, takže ruce nejsou vůbec směrodatné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4618
3.8.10 18:50

Tak u nas v porodnici rikali, ruce nevadi, ale nohy maji byt teply. Kdykoli prisli tchani a mala mela studeny ruce, tak chteli davat rukavice, a to je srpnova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24445
3.8.10 19:02

Jak je psáno výše studené ručičky nic neznamenají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68212
3.8.10 19:19
inap píše:
Tak u nas v porodnici rikali, ruce nevadi, ale nohy maji byt teply. Kdykoli prisli tchani a mala mela studeny ruce, tak chteli davat rukavice, a to je srpnova.

Tak vypadalo by to sice dost divně, ale pořád mi to přijde lepší, než kdyby chtěli malou navlékat celou…
A jen tam mimochodem, už několikrát jsem měla jen košili s dlouhým rukávem a k tomu rukavice, mám je občas tak podchlazené, že až bolí, když něco dělám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
3.8.10 20:14
inap píše:

Teta balila Veru do deky jenom proto, že měla škytku- nutno podotknout, že to bylo teď v červenci a že byla těsně po krmení:) No a mámě zase nevysvětlim, že jednorázový plíny opravdu nemusí měnit každou hodinu, jak to dělávala ona s látkovejma:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15054
3.8.10 20:23

Moje dcera má neustále studené ruce od narození až doteď… ostatně to má po mně, já také.

Miminkům to nevadí a neznamená to, že je jim zima. Ta se zjišťuje na tělíčku, nejčastěji a nejlépe na zátylku, jak píší holky. Potit by se Ti malá každopádně neměla, v takovém případě je zabalená přespříliš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
4.8.10 08:45

Nám mudr. říkala, že pokud jsou ručičky studené jen po zápěstí, je to ok, pokud i dál, pak už přiobléct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
5.8.10 09:46

Děkuji moc za rady, alespoň už vím , jak na ni. Nějaký instinkt mi říkal, že ji mám nechat se studenýma ručičkama, ale jak už někdo podotkl, tchýně by byla schopná nabalit jí a taky jsem si myslela, že když by jí byla zima, byla by nevrá, nebo uplakaná, ale s tím jsem si moc nebyla jistá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
31.8.10 13:11

Ahoj, ja jeste dostala radu a osvedcila se mi, kdyz mas pocit, ze ji je zima a nechces ji balit,aby se nezpotila, staci dat cepicku. Hlavou se ztraci nejvice tepla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama